Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace 32bitových ovladačů přes skript [vyřešeno]  (Přečteno 4195 krát)

appleworm

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Zdravím, přestoupil jsem z 32bitové verze na 64bitovou a potřebuju si nainstalovat ovladače na tiskárnu Canon MP640. Na stránkách výrobce je však ke stažení pouze 32bit verze...

Potíž je v tom, že je to .tar archív, ve kterém je složka s ovladači a instalačním skriptem "install.sh". Když jsem to instaloval jako obvykle, dostal jsem hlášku :

Citace
ondra@Worker:~$ sudo ./install.sh
[sudo] password for ondra:
==================================================

Canon Inkjet Printer Driver Ver.3.20-1 for Linux
Copyright CANON INC. 2001-2009
All Rights Reserved.

==================================================
Execution command = sudo dpkg -iG ./packages/cnijfilter-common_3.20-1_i386.deb
dpkg: chyba při zpracovávání ./packages/cnijfilter-common_3.20-1_i386.deb (--install):
 architektura balíku (i386) se neshoduje se systémem (amd64)
Při zpracování nastaly chyby:
 ./packages/cnijfilter-common_3.20-1_i386.deb
ondra@Worker:~$

No jo, to je všechno hezké :-[...tak jsem nainstaloval oba balíky pomocí příkazu :
Citace
sudo dpkg -i --force-architecture cnijfilter-common_3.20-1_i386.deb
To se sice povedlo, ale většina potřebných věcí např. pro rozpoznání tiskárny se stejně nachází v tom skriptu :-[...takže otázka zní - jak nainstalovat ten skript, aby mě to nezatrhlo instalaci kvůli nepodpoře i386 architektury; nebo taky jak ten skript patřičně upravit...

Nechce se mě instalovat widle na VirtualBox jen kvůli tiskárně :P
« Poslední změna: 04 Února 2010, 22:18:38 od kiklhorn »
Dead Vista=good Vista...

petergula

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1016
Re: Instalace 32bitových ovladačů přes skript
« Odpověď #1 kdy: 02 Února 2010, 20:57:45 »
Ved si si sam odpovedal, uprav script tak, ako si napisal, a spust ho. Teda ak niekde na nete nie je 64bit verzia.

http://yellabelly.wordpress.com/2010/01/15/canon-mp640-working-on-ubuntu-x86_64/

« Poslední změna: 02 Února 2010, 21:03:40 od petergula »
ntbk Dell 6420 (Amd Ati, Intel i7, 4GB RAM, 256GB SSD ...)
secondary/u svokrovcov:
Xubuntu (64bit) ntbk Asus A6Je (Ati X1450, Intel Core2Duo T5500, 2.5GB RAM ...)

appleworm

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Instalace 32bitových ovladačů přes skript
« Odpověď #2 kdy: 03 Února 2010, 17:36:27 »
Díky ti, tohleto funguje ;) já jen nevěděl kam to mám strčit, ten skript na mě byl složitej - v tomhle jsem zatím newbie ;D
Dead Vista=good Vista...

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Re: Instalace 32bitových ovladačů přes skript [vyřešeno]
« Odpověď #3 kdy: 14 Února 2010, 19:21:15 »
Tak hse
Díky ti, tohleto funguje ;) já jen nevěděl kam to mám strčit, ten skript na mě byl složitej - v tomhle jsem zatím newbie ;D

Zrovna řeším totéž a jsem na tom stejně. Tiskárna tiskne bez problémů, ale skener nemůžu rozchodit ani za zlaté prase.
Kubuntu forever :-)

appleworm

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Instalace 32bitových ovladačů přes skript [vyřešeno]
« Odpověď #4 kdy: 22 Února 2010, 17:00:59 »
Tak to je pravda ;D...ale já stejně skener používám pouze na přístroji, v PC se skenováním vůbec nedělám, jen prohlížím soubory ---- tudíž pro mě je hlavně důležité, že to tiskne...ono je totiž nepohodlné dělat na dvou přístrojích naráz - totiž nastavit si kopii podle potřeby a pak na PC odsouhlasit skenování, umístění, atp...alespoň pro mě je lepší dělat jen na jednom přístroji v ten samý okamžik :D

Výhoda mojí multifunkce je, že má slot pro SD karty - takže odpověď je jednoduchá - naskenuju dokumenty na kartu bez použití PC, a fotky/dokumenty/cokoliv jiného si po naskenování prohlédnu v PC. Je to rychlejší, pohodlnější a funguje to  ;)

Btw, ať jsem dělal, co jsem dělal, na wirouzech mi to nefungovalo taky :D...

Problém je, pokud tiskárna nemá slot pro SD karty na tiskárně...ta moje má ale i CF slot, USB slot (pro flash disk) a ještě na nějakou další kartu...myslím, že novější tiskárny by už tuhle výbavičku mít měly ???
Dead Vista=good Vista...

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Re: Instalace 32bitových ovladačů přes skript [vyřešeno]
« Odpověď #5 kdy: 22 Února 2010, 22:48:44 »
Tak už jsem to rozběhl. Sane nefunguje, ale Canon dodává nějakou svoji vlastní aplikaci, která fachčí bezvadně.
Kubuntu forever :-)

trivius

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: Instalace 32bitových ovladačů přes skript [vyřešeno]
« Odpověď #6 kdy: 16 Června 2010, 21:37:46 »
Ten skript je jen ulehčení. Pro skenování po síti stačí nainstalovat oba deb balíky co najdeš v archivu.


Při prvním spuštění se ti nabídne proskenování sítě. Když ho potvrdíš, objeví se tvůj scanner. Pak se spustí aplikace.

Víc najdeš na http://wiki.ubuntu.cz/Canon%20Pixma%20MP640

HTH

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.