Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: SMTP server  (Přečteno 1417 krát)

jacob

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 92
SMTP server
« kdy: 10 Listopadu 2011, 12:08:01 »
Zdravím Vás,

vím, že jsem na UBUNTU fóru, přesto tu je někdo, kdo bude znát odpověď. Sháním opravdu kvalitní SMTP server pro windows 2008. Používáme hmail server, obrovská spokojenost s výkonem do té doby, kdy jsme v newsletteru nezačali využívat MIME přílohy (obrázky) a mail třeba o velikosti 200 kB po 3 000 odeslaných udělal na hMailserveru bordel, celý soft spadl.

Našel jsem postcast smtp, ale ten je z roku raz dva, zvládá odelsat větší e-maily ale né zrovna plynule.

Existuje pro windows SMTP řešení které bude zvládat ty nejvyšší nároky ? Nebo budu nucet přejít ke stabilnímu řešení k Linuxu ?

Děkuji za reakce.
Jsem linux pozitivní

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re:SMTP server
« Odpověď #1 kdy: 10 Listopadu 2011, 12:32:52 »
No, pokud existuje, tak nevím, jestli ho hledáš na správném místě.
V každém případě, znám firmy, kde na desktopu vživotě neměli nic, než widle a nikdo si tam ani neumí představit, že by to bylo jinak, ale na tyhle věci používají výhradně linux. Takže na tom asi něco bude...

jmp

  • Host
Re:SMTP server
« Odpověď #2 kdy: 10 Listopadu 2011, 12:52:24 »
ms windows 2008 server ma myslim smtp jako feature...

jacob

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 92
Re:SMTP server
« Odpověď #3 kdy: 10 Listopadu 2011, 13:17:01 »
No, pokud existuje, tak nevím, jestli ho hledáš na správném místě.
V každém případě, znám firmy, kde na desktopu vživotě neměli nic, než widle a nikdo si tam ani neumí představit, že by to bylo jinak, ale na tyhle věci používají výhradně linux. Takže na tom asi něco bude...

Tak pracoval jsem v obrovských korporacích, kde se používal výhradně windows server s kombinací microsoft exchange, protože zase nic takového neexistuje pro linux, každá korporace a velká firma funguje a musí fungovat na exchange, protože pro to neexistuje jiná alternativa, nicméně exchange v sobě zahrnuje kvalitní SMTP řešení, proto nejspíše neexistují kvalitní odnože, nebo jsou a nevím o nich.

Linux + SMTP řešení se využívá pro úplně jiné účely, třeba pro ty, které řeším teď já, nicméně prvotně se zajímám o w server 08, už tam mám placený soft na jiné věci.

Hledám na správném místě, člověk, co si hraje s linuxem, musí znát dokonale IT, protože kvůli os linux tráví uživatel desítky hodin času navíc, než uživatel windows, proto musí mít rád IT a je velký potenciál, že zná odpověď na mou otázku, ale to je OT.
Jsem linux pozitivní

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re:SMTP server
« Odpověď #4 kdy: 10 Listopadu 2011, 14:02:34 »
No tak proč si tedy nepořídíš rovnou exchange?

jacob

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 92
Re:SMTP server
« Odpověď #5 kdy: 10 Listopadu 2011, 14:11:28 »
protože se podívej kolik stojí. Na to, co potřebuji, to je jako kladivem na mouchu.
Jsem linux pozitivní

Pavel Půlpán

Re:SMTP server
« Odpověď #6 kdy: 10 Listopadu 2011, 15:03:46 »
Mrkni třeba na toto, dá se to používat:

http://www.softstack.com/freesmtp.html

RNA

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 630
Re:SMTP server
« Odpověď #7 kdy: 10 Listopadu 2011, 15:09:10 »
Na woknech (takový server, ale s XP) mi několik let běží QK SMTP.   http://qksoft.com/qk-smtp-server/

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.