Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: vmserver  (Přečteno 1121 krát)

ubuntu2009

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
vmserver
« kdy: 11 Dubna 2009, 22:50:32 »
Zdravim vsechny,
dopredu se omlouvam za hloupe otazky dnesek je druhy den meho zivota s ubuntu, podle navodu jsem si nainstaloval vmserver abych si jeste pro jistotu rozbehl okenka.

navod je na:
http://wiki.ubuntu.cz/VMware%20Server

vsechno se zda ok az na jeden detail kdyz dam localhost:8333 zobrazi se mi login obrazovka a kdyz napisu sve username a heslo - tim myslim ubuntovske nic se nedeje. Mohu se zeptat jake jmeno a heslo mam tedy pouzit? pri instalaci jsem vsechno odklepal enterem jako defaultni instalaci.

Velice dekuji za pomoc.
« Poslední změna: 14 Dubna 2009, 13:57:56 od Anna Taliánová »

ubuntu2009

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: vmserver
« Odpověď #1 kdy: 12 Dubna 2009, 22:30:01 »
Dobry den,

tak preinstalovanim vmserveru jsem problem vyresil neslo jen vsechno odklikat ale v jednom kroku bylo treba zadat admina ;).

Mam ale jinou otazku po nainstalovani se mi nikde nevytvorila ikonka na spusteni vmserveru ;) pres webove rozhrani sem zalozil virtualni masinu ta ted jede ;) ale ja nevim jak otevrit jeji okno ;) mohl by mi nekdo prosim poradit? Doufam, ze lze z meho textu problem pochopit.

Predem diky.

Dr.Silenator

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 136
Re: vmserver
« Odpověď #2 kdy: 12 Dubna 2009, 22:38:29 »
Pokud jste začátečník spíše bych Vám doporučil Virtualbox VMWare Server má stejně spousty funkcí, které ani nevyužijete, a virtualbox má již i 3D Akceleraci :-)
http://www.virtualbox.org/wiki/Linux_Downloads  <- tady naleznete .deb soubor k nainstalování :-) vše se nainstaluje samo :-)
Lenovo ThinkPad T61 - Ubuntu 8.10, Core2duo 2.0Ghz+2GB RAM+128 Nvidia Geforce 7600GS - Slackware 11.2

ubuntu2009

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: vmserver
« Odpověď #3 kdy: 12 Dubna 2009, 23:07:03 »
Velice dekuji v linuxu vmwaru jsem totalni zacatecnik. 3d akcelerace netreba - pocitac mam +- jen na praci, jedina hra co jedu je stary dobry starcraft ;) a v linuxu tedy nove xbubbles ;D.

Presto ten problem s ikonkama a jak spoustet programy by me zajimal, ale nedari se mi najit ani takovy clanek tady na ubuntu.cz, nemohl byste mi poradit?

Dekuji.
« Poslední změna: 14 Dubna 2009, 13:58:24 od Anna Taliánová »

Dr.Silenator

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 136
Re: vmserver
« Odpověď #4 kdy: 12 Dubna 2009, 23:31:21 »
pokud se nepletu tak serverová verze se dá spustit pouze v tzv. aplikaci Server Management jinak jedine pres nejakou virtuální plochu či něco takového(dlouho sem nepoužíval Windows obzvlášť na serverové pozici) Je to především dělané pro serverové řešení ;-) ještě mě napadá jestli by to nešlo přes VMWare Player, ale opravdu nevím, takto sem to nikdy nepoužil.
Lenovo ThinkPad T61 - Ubuntu 8.10, Core2duo 2.0Ghz+2GB RAM+128 Nvidia Geforce 7600GS - Slackware 11.2

ubuntu2009

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: vmserver
« Odpověď #5 kdy: 13 Dubna 2009, 00:20:29 »
o diky za nasmerovani je treba jeste neco k pripojeni sel jsem podle mistniho navodu a tam je instalace vmware server a uz primo prace s virtualnima masinkama... ale jeste je treba budto do prohlizece plugin console a dalsi moznosti patrne je vmware server console - tou se mi ale enda pripojit na localhost kdyby nekdo vedel jak prekonat tuto prekazku budu rad ;).

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.