Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: zmena veľkosti a usporiadania ikon na ploche  (Přečteno 6334 krát)

vito45

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 153
zmena veľkosti a usporiadania ikon na ploche
« kdy: 06 Května 2008, 14:57:31 »
nevie niekto ako zmeniť veľkosť ikon na ploche a usporiadať ich podľa datumu poslednej zmeny/vytvorenia?

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: zmena veľkosti a usporiadania ikon na ploche
« Odpověď #1 kdy: 06 Května 2008, 15:03:54 »
To uděláš v nautilu. Spustíš např. domovský adresář. Soubor - Nastavení - první záložka - nastavíš si jak rozmístění podle data, tak i velikost ikon. Bude se to aplikovat na všechny adresáře, nejenom na desktop.

oyankee

  • Host
Re: zmena veľkosti a usporiadania ikon na ploche
« Odpověď #2 kdy: 06 Května 2008, 15:08:48 »
Pokud chceš změnit velikost ikon jen na ploše, asi je budeš muset po jedné zmenšit či zvětšit. Pravým na ikonu - roztáhnout ikonu(stretch).

vito45

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 153
Re: zmena veľkosti a usporiadania ikon na ploche
« Odpověď #3 kdy: 06 Května 2008, 15:12:33 »
toto cez nautilus som robil pre priečinky, som vedel že nautilus ma na starosti plochu ale nenapadlo ma to robiť, pravym keď kliknem na plochu je tam akurat zarovnať podľa mena
problem to nerieši lebo zase sa po chvili všetko rozhadže  ::) /plochu použivam ako pracovny stôl/ a normalne chcem mať v priečinkoch podľa mena usporiadane, stačilo by do ponuky na plochu pridať "clean up by name"  :)
a meniť veľkosť po jednej ikone je dosť pracne  ;D

oyankee

  • Host
Re: zmena veľkosti a usporiadania ikon na ploche
« Odpověď #4 kdy: 06 Května 2008, 15:18:14 »
toto cez nautilus som robil pre priečinky, som vedel že nautilus ma na starosti plochu ale nenapadlo ma to robiť, pravym keď kliknem na plochu je tam akurat zarovnať podľa mena
problem to nerieši lebo zase sa po chvili všetko rozhadže  ::) /plochu použivam ako pracovny stôl/ a normalne chcem mať v priečinkoch podľa mena usporiadane, stačilo by do ponuky na plochu pridať "clean up by name"  :)
a meniť veľkosť po jednej ikone je dosť pracne  ;D
Souhlasím. Pokud někdo bude vědět, jestli je tu jiná možnost, také bych to uvítal.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.