Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: 11.04 problém s konfigurací Xserveru - zamrzá systém  (Přečteno 1315 krát)

PL4YM4T3S

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
11.04 problém s konfigurací Xserveru - zamrzá systém
« kdy: 06 Května 2011, 09:49:27 »
Přeji dobrý den,
upgradoval jsem z 10.04 na 10.10 bez problémů včetně přenesení konfigurace NVidia Xserveru. Po upgradu na 11.04 se mi obraz na LCD roztáhl i mimo fyzickou plochu externího LCD (Ubuntu na NTB, který je přes HDMI připojeno k LCD TV Panasonic a slouží jako multimed. centrum). To se stává vždy po tvrdé reinstalaci systému a konfigurace Xserveru je vždy záhadná, vždy se ale nakonec dopídím k tomu, jaká konfigurace je nutná, aby fungovala pouze TV jako primární display, se správným rozlišením a aby měl obraz správný "scaling".

Nicméně, na 11.04 se Xserver chová velmi podivně a nepředvídatelně, často se při konfiguraci při stejném nastavení objevují různé nabídky. Vždy, když si ale s Xserver konfigurací chvíli hraju, najednou systém zamrzne, nereaguje klávesnice ani myš, pouze hlavní vypínací tlačítko na NTB přiměje Ubuntu k zobrazení vypínací nabídky. V té se ovšem nemohu pohybovat, nakonec je tedy potřeba buď počkat 60s do vypnutí systému, nebo tvrdý restart.

To ale není bohužel všechno, cca v jednom ze tří případů (žádnou souvislost jsem nevypozoroval), dojde k vymazání souboru xorg.conf, což způsobí nespustitelnost systému, po nabootování začne blikat scroll lock a obrazovky jsou černé. 11.04 nelze poté nabootovat ani v nouzovém režimu. Jediné, jak se potom dostanu do grafického režimu, je nouzové spuštění předchozí verze kernelu v nabídce grubu. Poté lze jednoduše obnovit předchozí verzi xorg.conf (respektive nikoli obnovit, ale natvrdo přes shell nakopírovat ze zálohy) a dostáváme se na začátek :(

Za jakékoli nápady budu vděčný, stálo mě to už dvě noci a naštvanou ženu :)

PL4YM4T3S

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: 11.04 problém s konfigurací Xserveru - zamrzá systém
« Odpověď #1 kdy: 06 Května 2011, 09:56:33 »
Jo a ještě dodávám, že jsem samozřejmě zkoušel všechny nabízené ovladače, ještě během dneška se pokusím mrknout na stránky NVidia a pošašit s tamními drivery.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.