Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vaše názory na KDE 4.1 v Kubuntu 8.10  (Přečteno 9294 krát)

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Vaše názory na Kde 4.1 v Kubuntu 8.10
« Odpověď #25 kdy: 26 Listopadu 2008, 14:20:42 »
Moje zkušenosti s KDE4 (4.0 a 4.1):
Když byšlo oficiálně KDE4 (ne žádná alfa, beta či RC, ale final release), hned jsem ho chtěl vyzkoušet - podle "reklam" mělo mít super desktop založený na plazmě, superrychlé qt4 a plno dalších super-truper vychytávak. Po jeho nainstalování jsem se cítil opravdu podveden - nějaká plazma tam byla, ale nedalo se s ní nic dělat (buď to nešlo, ignorovalo nastavení a nebo to prostě spadlo), rychlejšího jsem nic nezaznamenal. KDE4.0 vypadlo z disku cca po týdnu, ve kterém jsem doufal, že to nějaká aktualizace trochu poopraví - bohužel nic. Pak přišlo KDE4.1, slibující odstranění nedostatků (nehorázný eufemismus). Ano, zlepšení v oblasti stability a funkčnosti tam je, k dokonalosti to má hóódně daleko.

Jestli to takhle půjde dál, bude KDE4 použitelné pro normálního člověka bůhví kdy. Navíc jsem k tomuto prostředí začal pociťovat odpor - prostě nesnáším, když si ze mě někdo dělá srandu. KDE4.0 mělo mít přídomek alfa, testing či unstable, 4.1 s odřenýma ušima beta, ani o jednom se zdaleka nedá říct, že jde o finální a použitelný produkt. Přístup vývojářů mi připomíná postup M$ - něco "nehotového" s velkým humbukem vyplyvnout a pak nechat čekat uživatele na "servis packy".
No myslím,že výstižněji to ani nešlo napsat  ;)Plný souhlas K+ ;)
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

Ravensun

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
  • LL - jako Linux lama :o)
    • Linux a MSI M655 notebook
Re: Vaše názory na Kde 4.1 v Kubuntu 8.10
« Odpověď #26 kdy: 26 Listopadu 2008, 14:34:44 »
Ty jo až tak je to zlý?  :o
Sabayon Gnome-Shell,  MSI M655 AMD Turion64 2GHz, 2x512DDR, ATI X1600 256MB DDR3, PATA, webcam sn9c201, cardreader oz711mp1, bluetooth, wifi ralink rt2500, 
Ubuntu 12.04  64bit, Desktop Intel Pentium D 3,4GHz 800MHz FSB, 2x2GB RAM DDR2, MSI N560GTX-Ti Hawk,
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=5  -  Mapa ubunťáků

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Vaše názory na Kde 4.1 v Kubuntu 8.10
« Odpověď #27 kdy: 26 Listopadu 2008, 14:42:16 »
Ty jo až tak je to zlý?  :o
Záleží, jaký máš přístup k prostředí. Mě by před dvěma lety nestabilita KDE4 asi tolik nedrásala. To jsem ještě studoval a měl času habaděj. Teď však již makám, mám doma malé děcko a čas na vyhledávání postupů "zfunkčnění" toho či onoho, na hlášení bugů a podobné veletoče prostě nemám.

Pro nadšence a geeka je KDE naprosté labůžo. Na druhou stranu pro člověka, který púočítači věnuje hodku dvě denně nebo pro BFU je KDE4 naprostá katastrofa.

EDIT: Pochopil jsem, že KDE4 bylo v 8.04 poskytnuto jako alternativa k vyzkoušení - takovýto přístup je jedině správný. I to, že KDE4.1 je jako výchozí (schované za balíkem kubuntu-desktop) bych tak nějak překousl, ale že není v oficiálním repozitáři stabilní KDE3, to mi přijde jako veliká chyba.
« Poslední změna: 26 Listopadu 2008, 14:46:33 od EuGenio »
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

zonaA

  • Host
Re: Vaše názory na Kde 4.1 v Kubuntu 8.10
« Odpověď #28 kdy: 26 Listopadu 2008, 14:42:30 »
Moje zkušenosti s KDE4 (4.0 a 4.1):
Když byšlo oficiálně KDE4 (ne žádná alfa, beta či RC, ale final release), hned jsem ho chtěl vyzkoušet - podle "reklam" mělo mít super desktop založený na plazmě, superrychlé qt4 a plno dalších super-truper vychytávak. Po jeho nainstalování jsem se cítil opravdu podveden - nějaká plazma tam byla, ale nedalo se s ní nic dělat (buď to nešlo, ignorovalo nastavení a nebo to prostě spadlo), rychlejšího jsem nic nezaznamenal. KDE4.0 vypadlo z disku cca po týdnu, ve kterém jsem doufal, že to nějaká aktualizace trochu poopraví - bohužel nic. Pak přišlo KDE4.1, slibující odstranění nedostatků (nehorázný eufemismus). Ano, zlepšení v oblasti stability a funkčnosti tam je, k dokonalosti to má hóódně daleko.

Jestli to takhle půjde dál, bude KDE4 použitelné pro normálního člověka bůhví kdy. Navíc jsem k tomuto prostředí začal pociťovat odpor - prostě nesnáším, když si ze mě někdo dělá srandu. KDE4.0 mělo mít přídomek alfa, testing či unstable, 4.1 s odřenýma ušima beta, ani o jednom se zdaleka nedá říct, že jde o finální a použitelný produkt. Přístup vývojářů mi připomíná postup M$ - něco "nehotového" s velkým humbukem vyplyvnout a pak nechat čekat uživatele na "servis packy".


Přesně tak. Zaslepenecké nadšení hraničí už s náboženským fundamentalismem. Už si konečně všichni uvědomte, že KDE 4.1 je nedodělané, nepovedlo se... To se někdy stává..... 4.2 možná bude lepší (jsem ale pesimista)....  Je to stále raná Alfa do Bety to má daleko.. Je to podvod.....
« Poslední změna: 27 Listopadu 2008, 09:01:37 od zonaA »

cinan

Re: Vaše názory na Kde 4.1 v Kubuntu 8.10
« Odpověď #29 kdy: 26 Listopadu 2008, 15:32:01 »
KDE - rychly vyvoj, vela uzivatelov ==> vela nespokojnych uzivatelov
GNOME - pomalsi vyvoj, menej uzivatelov ==> menej nespokojnych uzivatelov
Ake jednoduche ;)
Blog-zapisky: http://blog.cinan.sk/

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Vaše názory na Kde 4.1 v Kubuntu 8.10
« Odpověď #30 kdy: 26 Listopadu 2008, 16:24:16 »
KDE - rychly vyvoj, vela uzivatelov ==> vela nespokojnych uzivatelov
GNOME - pomalsi vyvoj, menej uzivatelov ==> menej nespokojnych uzivatelov
Ake jednoduche ;)
Nějaký podklad pro tvrzení, že KDE má více uživatelů? Třeba odkaz :) Nejde o pokus o flame, zajímal by mne i jiný zdroj, než jsem našel já.
Případně koukněte sem: http://www.desktoplinux.com/cgi-bin/survey/survey.cgi?view=archive&id=0813200712407
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

cinan

Re: Vaše názory na Kde 4.1 v Kubuntu 8.10
« Odpověď #31 kdy: 26 Listopadu 2008, 16:37:25 »
1. niekde som nasiel statistiku, ktorej vysledkom bolo, ze viac ludi ma KDE (sory, fakt neviem kde to bolo...)
2. takisto vychadzam z toho, ze viac user-friendly distier ma defaultne KDE (OpenSuse, Mandriva, tusim aj Fedora - alebo tam je to 50:50 KDE:Gnome pri instalacii?), jedine Ubuntu ma Gnome.
3. mam pocit, ze viac oblubenejsie je kde-look.org nez gnome-look.org, co tiez o niecom svedci (http://www.kde-look.org/poll/index.php?poll=229)
Blog-zapisky: http://blog.cinan.sk/

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Vaše názory na Kde 4.1 v Kubuntu 8.10
« Odpověď #32 kdy: 26 Listopadu 2008, 16:46:03 »
1. niekde som nasiel statistiku, ktorej vysledkom bolo, ze viac ludi ma KDE (sory, fakt neviem kde to bolo...)
2. takisto vychadzam z toho, ze viac user-friendly distier ma defaultne KDE (OpenSuse, Mandriva, tusim aj Fedora - alebo tam je to 50:50 KDE:Gnome pri instalacii?), jedine Ubuntu ma Gnome.
3. mam pocit, ze viac oblubenejsie je kde-look.org nez gnome-look.org, co tiez o niecom svedci (http://www.kde-look.org/poll/index.php?poll=229)
Nic proti, ale kdo asi vyhraje jako nejoblíbenější stránka v průzkumu pořádaném na kde-look.org? Mimochodem, podle toho, co jsem zatím viděl a četl o Fedoře 10, tak mi přijde, že má jako default Gnome. Stačí se podívat na download stránku: Je tam volba LiveCD a LiveCD s KDE.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

cinan

Re: Vaše názory na Kde 4.1 v Kubuntu 8.10
« Odpověď #33 kdy: 26 Listopadu 2008, 16:48:41 »
HUPS, myslel som ze tie ankety su aj na inych strankach patriacich do rovnakej skupiny Artwork :(
Patria pod opendesktop.org tak som si vyvodil, ze stranky maju rovnaky zaklad (co aj maju), a teda aj ankety su rovnake...
Blog-zapisky: http://blog.cinan.sk/

xfce

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
Re: Vaše názory na Kde 4.1 v Kubuntu 8.10
« Odpověď #34 kdy: 27 Listopadu 2008, 16:59:36 »
Vyšlo KDE 4.2 Beta 1. Přináší nové desktopové efekty a Plasma applety, vylepšuje podporu více obrazovek a přináší novinky v různých programech. Jen za poslední týden bylo opraveno 885 chyb. Stabilní verze je plánovaná na leden příštího roku. Vyzkoušet jej můžete díky KDE Four Live 1.1.80.

Zdroj: abclinuxu.cz

Nevypadá to jako mrtvý projekt  ;)

zonaA

  • Host
Re: Vaše názory na Kde 4.1 v Kubuntu 8.10
« Odpověď #35 kdy: 27 Listopadu 2008, 17:31:46 »
Vyšlo KDE 4.2 Beta 1. Přináší nové desktopové efekty a Plasma applety, vylepšuje podporu více obrazovek a přináší novinky v různých programech. Jen za poslední týden bylo opraveno 885 chyb. Stabilní verze je plánovaná na leden příštího roku. Vyzkoušet jej můžete díky KDE Four Live 1.1.80.

Zdroj: abclinuxu.cz

Nevypadá to jako mrtvý projekt  ;)

To se taky vykládalo o 4.1 jak bude stabilní ..... Chyb je víc jak moc. Více jich přibývá, jak ubývá. V Debianu Beta1 nebude, asi nemají důvěru..... počkají až na final 4.2

Ale abych pořád nekritizoval. Zkoušel jsem Suse 11.1 RC a KDE 4.1 tam opravdu funguje lepe a stabilněji než v Kubuntu. V čem udělali soudruzi chybu? Proč je tak Kubuntu zmršené?
« Poslední změna: 27 Listopadu 2008, 17:39:34 od zonaA »

existpierre

  • Host
Re: Vaše názory na Kde 4.1 v Kubuntu 8.10
« Odpověď #36 kdy: 27 Listopadu 2008, 17:46:01 »
chcel som si datdva panely, ako je to u GNOME, ale nahnevalo ma ze ten druhy panel bol takmer nekonfigurovatelny, pridaval som tam widgety a nemohol som tam nastavit poziiu, stale sa to vracalo do stredu nech som skusal cokolvek... o padoch ani nehovorim, bolo toho na mna moc tak si radsej pockam, ale velmi sa mi to zapacilo

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Vaše názory na Kde 4.1 v Kubuntu 8.10
« Odpověď #37 kdy: 28 Listopadu 2008, 10:30:13 »
Ale abych pořád nekritizoval. Zkoušel jsem Suse 11.1 RC a KDE 4.1 tam opravdu funguje lepe a stabilněji než v Kubuntu. V čem udělali soudruzi chybu? Proč je tak Kubuntu zmršené?
A to jsi ještě nedělal s KDE 4.1 v 64bitové Mandrivě. To byla teprve hrůza, v tom se opravdu nedalo regulérně dělat.

Nemec

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 292
Re: Vaše názory na Kde 4.1 v Kubuntu 8.10
« Odpověď #38 kdy: 29 Listopadu 2008, 10:17:02 »
Mandriva má dosud asi nejpoužitelnější kde, testuji ji jako vedlejší systém a zvažuji odchod z ubuntí rodiny. Jsem KDEčkář, gnome mi k srdci nepřirostlo a kde 4.1. v Kubuntu je příšerné

col_boggy

  • Host
Re: Vaše názory na Kde 4.1 v Kubuntu 8.10
« Odpověď #39 kdy: 29 Listopadu 2008, 11:37:26 »
V Mandrivě?? Tam mi nevydrželo jet déle, než deset minut, a to pokud jsem nic nedělal :D (2009 free)

zonaA

  • Host
Re: Vaše názory na Kde 4.1 v Kubuntu 8.10
« Odpověď #40 kdy: 29 Listopadu 2008, 13:04:47 »
V Mandrivě?? Tam mi nevydrželo jet déle, než deset minut, a to pokud jsem nic nedělal :D (2009 free)

Ono to posuzování kvality distra záleží i na hardweru a sestavě počítače. Je to individualní. Jak  jsem říkal, mě OpenSuse šlape moc dobře, Kubuntu s KDE4 děsně,Mandrivu jsem nezkoušel. Ted jedu stále na Ubuntu 8.04, která je pro mě to nejlepší co jsem kdy zkoušel za distra. Funguje tam absolutně vše, bezchybný compiz. Kubuntu, je šmejd. Open Suse zase nejlíp šlape s KDE 4.1.3 ( samozřejmě nejlíp s Gnome), jinde KDE 4 jsou polofunkční. Asi to pravděpodně ovlivnuje typ grafické karty a použité ovladače. Jiní zase nadavají na nové Suse.
« Poslední změna: 29 Listopadu 2008, 13:09:10 od zonaA »

Enigma

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 137
Re: Vaše názory na Kde 4.1 v Kubuntu 8.10
« Odpověď #41 kdy: 30 Listopadu 2008, 16:59:45 »
Provozuji Kubuntu 8.10 v KDE 4.1, používat se to dá, ale je očividné, že je na tom hodně co ladit, na prostředí i na integraci do našeho distra. Bohužel, najdou se věci, které moc dobře zde nefungují, např. konfigurace sítí. Po poslední aktualizaci je problematické také připojení laptopu k dataprojektoru, promítání jde, ale obraz má tendenci blikat, což jsem tak dosud neměl. Přecejen se měl asi do Kubuntu ten KDE4 desktop plně nasadit později, až by byl lépe odladěn a bylo tam víc částí funkčních než nefunkčních. Vývoj je náročný, jaké asi byly první verze KDE řady 3.
OT: Ještě se zeptám, kdybych přešel na Debian, co by se změnilo, co bych ztratil, co bych získal?

qUAKER

  • Host
Re: Vaše názory na Kde 4.1 v Kubuntu 8.10
« Odpověď #42 kdy: 30 Listopadu 2008, 17:31:00 »
Provozuji Kubuntu 8.10 v KDE 4.1, používat se to dá, ale je očividné, že je na tom hodně co ladit, na prostředí i na integraci do našeho distra. Bohužel, najdou se věci, které moc dobře zde nefungují, např. konfigurace sítí. Po poslední aktualizaci je problematické také připojení laptopu k dataprojektoru, promítání jde, ale obraz má tendenci blikat, což jsem tak dosud neměl. Přecejen se měl asi do Kubuntu ten KDE4 desktop plně nasadit později, až by byl lépe odladěn a bylo tam víc částí funkčních než nefunkčních. Vývoj je náročný, jaké asi byly první verze KDE řady 3.
OT: Ještě se zeptám, kdybych přešel na Debian, co by se změnilo, co bych ztratil, co bych získal?

Debian má ve výchozím stavu KDE 3.5.x(verze Lenny-Testing - Etch-stable nestahovat :)) a je možné doinstalovat nejaktuálnější "stabilní" verzi KDE4 z backports - http://kde4.debian.org

KDE4 v Debianu funguje moc dobře a při testování se mi nestalo, že by to spadlo nebo něco, jen ho nepoužívám protože se mi nelíbí.. mám radši svůj Enlightenment.

Pavel Půlpán

Re: Vaše názory na Kde 4.1 v Kubuntu 8.10
« Odpověď #43 kdy: 30 Listopadu 2008, 17:39:48 »
KDE4 v Debianu funguje moc dobře a při testování se mi nestalo, že by to spadlo nebo něco...

Tak to jsi ho asi zas tak moc netestoval... ;D

qUAKER

  • Host
Re: Vaše názory na Kde 4.1 v Kubuntu 8.10
« Odpověď #44 kdy: 01 Prosince 2008, 14:43:30 »
KDE4 v Debianu funguje moc dobře a při testování se mi nestalo, že by to spadlo nebo něco...

Tak to jsi ho asi zas tak moc netestoval... ;D

ale jo :) pracoval jsem v něm asi 2 dny(KDE 4.1.3) a přišlo mi ohledně stability OK.
rozhodně mnohem líp než v Kubuntu :D(ubuntu intrepid chroot + kde)

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Vaše názory na Kde 4.1 v Kubuntu 8.10
« Odpověď #45 kdy: 01 Prosince 2008, 15:07:38 »
ano, KDE4 z backportů pro Lennyho je opravdu celkem na úrovni. Programy padají jen minimálně a prostředí je stabilní. Stále je to ale KDE4, takže tomu spousta věcí chybí a nebo přebývá...
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

mandrivacek

  • Host
Re: Vaše názory na Kde 4.1 v Kubuntu 8.10
« Odpověď #46 kdy: 01 Prosince 2008, 15:13:01 »
Chci zkusit na druhem pc kubuntu,ale jak jsem cetl,tak radsi stahuji 8.4

zonaA

  • Host
Re: Vaše názory na Kde 4.1 v Kubuntu 8.10
« Odpověď #47 kdy: 01 Prosince 2008, 15:53:47 »
Chci zkusit na druhem pc kubuntu,ale jak jsem cetl,tak radsi stahuji 8.4

Zatím se KDE 4 vyhni velkým obloukem, zustan u KDE 3, počkej do jara, vše určitě pak bude OK. Bude 4.2 . Já se těším....

Enigma

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 137
Re: Vaše názory na Kde 4.1 v Kubuntu 8.10
« Odpověď #48 kdy: 04 Prosince 2008, 17:52:12 »
Napsal jsem vám špatnou zprávu, že u laptopu přecházím z Kubunta na Debian Lenny, ale nenapsal jsem vám tu dobrou. Vedle laptopu mám ještě jeden stroj, AMD Athlon XP 1800+, 1 GB RAM, Grafika SIS Mirage 3, 80 GB HDD, TV karta Hauppauge 1100. Na tom stroji mám dualboot Linux a Windows. Distribuce Linuxu je Kubuntu, nyní ve verzi 8.10. Na tom stroji jede Kubuntu jakž takž dobře, takže je tam zachovám. Navíc pro mě dost podstatné věci jdou dokonce na Linuxu lépe než v těch Woknech.

col_boggy

  • Host
Re: Vaše názory na Kde 4.1 v Kubuntu 8.10
« Odpověď #49 kdy: 04 Prosince 2008, 21:39:11 »
Co je na té zpávě o přechodu na Lennyho špatného??  ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.