Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Start po aktualizaci  (Přečteno 5387 krát)

pavelkys

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 170
Re:Start po aktualizaci
« Odpověď #25 kdy: 04 Dubna 2023, 12:05:17 »
Vždy se načte jen , dle mého názoru HDD, ale nepokračuje grafickým prostředím, jen šedá obrazovka, a aktivita disku na bedně občas problikne. Dostanu se jen do biosu, boot menu se mi nepodařilo vyvolat. Zkoušel jsem dle webu F12 i jiné doporučené kombinace kláves, žádný výsledek. Moc se omlouvám, ale ještě jsem se nedostal k rozebrání pc a identifikaci MB. PC nereaguje na žádné výměnné medium. Moc děkuji za zájem.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3555
Re:Start po aktualizaci
« Odpověď #26 kdy: 04 Dubna 2023, 12:14:41 »
Vždyť je to u stolního PC otázka pár minut. Tohle asi nemá smysl. Reálně není příliš pravděpodobný jakýkoliv důvod, proč to nebootuje z ext. média, než ten, že někde děláš chybu a nebo máš špatné médium. To jsme se také dosud nedozvěděli jak přesně a čím jsi je připravoval a jak vypadají. A pokud jsi měl čas vyzkoušet, zda se dostaneš do bios - z kterého jsi ani nedal fotku pro prověření - tak jsi se mohl podívat na tu desku.
Možná bude nejlepší vyhledat někoho osobně - nějakého servisáka. Bez urážky, tohle je totiž spolupráce na prd a svědčí buď něco o tvém nekonzistentním přístupu nebo je to nad tvé schopnosti.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

ramael

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 642
Re:Start po aktualizaci
« Odpověď #27 kdy: 04 Dubna 2023, 16:00:33 »
Ja bych to tak zle nevidel. Casovou tisen znam a tak to chapu. Ne kazdy mame stejne podminky. Treba ja osobne kdybych nezacal dojizdet kazdou stredu na elektrikarsky kurz, tak makam 7 dni v tydnu uz nekdy od prosince. S vyjimkou kratke pracovni dovolene. Mam tu uz 3tydny rozebrany notas a nejsem schopen si najit hodku abych to dal dohromady. A to uz nemluvim o vecech co me fakt pali (napr. nove pneumaticke sedacky do auta a jeste jsem ani nepopremyslel jak je sem napasuju)
A ted k tematu. Az budes v biosu vyfot uvodni anebo radsi vsechny zalozky co tam jsou a postni to sem. Na 98% nebudes muset PC rozebirat.
Lenovo: ThinkPad X380 Yoga
Joutůůůůb

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3555
Re:Start po aktualizaci
« Odpověď #28 kdy: 04 Dubna 2023, 19:47:27 »
Vtip je ale v tom, že odšroubování těch 2 šroubků, sundání deklu a juknutí dovnitř je na 99% jednodušší a rychlejší  ::)
« Poslední změna: 04 Dubna 2023, 19:52:08 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6046
Re:Start po aktualizaci
« Odpověď #29 kdy: 05 Dubna 2023, 08:33:23 »
Vtip je ale v tom, že odšroubování těch 2 šroubků, sundání deklu a juknutí dovnitř je na 99% jednodušší a rychlejší  ::)
To by mi s tím v Alze nesměli jebnout. :D Až teprve poté, co jsem šecko měl smontované, jsem si všiml vady. Od té doby je proklínám pokaždé když musím lézt dovnitř a zase to zadeklovávat.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem.
Dlouhé výpisy prosím dávat při psaní příspěvku do bloku funkcí Vložit kód.
Děkujeme.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3555
Re:Start po aktualizaci
« Odpověď #30 kdy: 05 Dubna 2023, 09:36:09 »
Slovo "Alza" je na slušných HW a SW fórech zakázané - musím napsat Michalovi, aby to dal do pravidel ;D
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

pavelkys

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 170
Re:Start po aktualizaci
« Odpověď #31 kdy: 05 Dubna 2023, 22:39:10 »
Takže hlásím, že je to deska  Intel DG 33 FB, baterka má 3,07 V, takže vybitá není, a potě, co jsem udělal reset, tak je PC úplně mrtvý, jedou jen ventilátory, je slyšet start HDD, nejdou indikátory na bedně a monitor je bez signálu. Myslím že to video se přeplo na integrovanou grafiku, odzkouším to s VGA kabelem. Ale CD stejně myslím nenabootuje, jen krátce se roztočí. Jumper na desce má tři možnosti propojení - normal, configuration a revolvery, nechal jsem v poloze normal, ale ani v poloze config. Se nic nezměnilo. Díky za případnou pomoc.

pavelkys

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 170
Re:Start po aktualizaci
« Odpověď #32 kdy: 06 Dubna 2023, 06:47:30 »
S hrůzou jsem zjistil, že asi díky tomu, že zprávy z fóra luštím na telefonu, utekla mi druhá stránka mého vlákna. Kdybych ji četl, ušetřil jsem si asi spoustu starostí. Jestli ani po propojení monitoru s PC VGA nebude video signál, je to asi opravdu záležitost servisu nebo sběrného dvora....

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6046
Re:Start po aktualizaci
« Odpověď #33 kdy: 06 Dubna 2023, 10:02:06 »
A pokud se to rožne, BIOS by měl být přístupný na F2.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem.
Dlouhé výpisy prosím dávat při psaní příspěvku do bloku funkcí Vložit kód.
Děkujeme.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3555
Re:Start po aktualizaci
« Odpověď #34 kdy: 06 Dubna 2023, 10:53:38 »
Chce to cist poradne  - psal jsem,  ze je dobre vse vyndat a vypojit a zkusit na holem zakladu.
Takze grafiku ze slotu vyndat a pouzit integrovanou. Takze odpojit tu cd mechaniku i HDD - ale ty ne, delas to tak napul po svym. Co je nepochopitelneho na slove "vse"?

Jinak Intel miva F2 pro BIOS settings a pro bootmenu F10.

Precti si to znovu a postupuj podle instrukci.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

pavelkys

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 170
Re:Start po aktualizaci
« Odpověď #35 kdy: 06 Dubna 2023, 14:19:52 »
Měl jsem odpojené vše, držel jsem se rady.

pavelkys

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 170
Re:Start po aktualizaci
« Odpověď #36 kdy: 06 Dubna 2023, 15:53:26 »
Veselé Velikonoce.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3555
Re:Start po aktualizaci
« Odpověď #37 kdy: 06 Dubna 2023, 18:13:46 »
Tak proc pak pises o naslednem propojeni s VGA? Asi si moc nerozumime, ale s timhle se bezne takhle nebojuje ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

pavelkys

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 170
Re:Start po aktualizaci
« Odpověď #38 kdy: 06 Dubna 2023, 22:04:27 »
Asi abych viděl, co to PC vůbec dělá. Kdyź odpojîm ůplně všechno, nemàm odezvu. Fakt si asi nerozumíme.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3555
Re:Start po aktualizaci
« Odpověď #39 kdy: 07 Dubna 2023, 10:04:15 »
Mimochodem jsi u spatneho jumperu. Reset cmos jumper ma jen 2 moznosti propojeni a kdyz das desku tak, ze mas beterku od sebe, tak to nejspise bude ten jumper, ktery je hned kousek vpravo nad u kraje desky ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

pavelkys

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 170
Re:Start po aktualizaci
« Odpověď #40 kdy: 12 Dubna 2023, 21:27:46 »
Tak hlásím vyřešeno, podle manuálu Intel rozborka/sborka PC, clear CMOS, výsledek-vadný HDD. Bez něj PC bootuje a z live funguje ok. Děkuju za rady.

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1771
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Start po aktualizaci
« Odpověď #41 kdy: 12 Dubna 2023, 22:41:06 »
Tak označ téma jako vyřešené.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.