Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Výběr nového net / note - booku  (Přečteno 2887 krát)

Lunitare

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Výběr nového net / note - booku
« kdy: 24 Března 2011, 09:55:59 »
Dobrý den. Chystám se v brzké době ke koupi nového přenosného pc. Potřebuji jej nejen k práci, kde potřebuji řekněme cca 5-8  hodin práce s kancelářskými aplikacemi, internetovým prohlížečem a spouštění videa, ale k i zábavě na cestách - sledování videa - nemusí být v té nejvyšší kvalitě (nejlépe aspoň 5-10 hodin. Na cestách nevyžaduji připojení přes wifi, tj. bez klidně i bez internetu. Bavím se o fungování pod Ubuntu a Windows můžou být, ale obejdu se bez nich. Cenový strop je do 15 tis. Dá se něco vybrat ?
Díky za rady a tipy.

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

jmc

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 57

Lunitare

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Výběr nového net / note - booku
« Odpověď #3 kdy: 24 Března 2011, 12:01:32 »
Tak nějak jsem očekával praktické zkušenosti s nějakými konkrétními modely. Předpokládám, že uváděná doba výdrže se od té skutečné bude dost lišit. Praxe a teorie jsou si občas tak vzdálené...

Kedrigern

Re: Výběr nového net / note - booku
« Odpověď #4 kdy: 24 Března 2011, 12:25:44 »
No ono se to modifikuje u všeho stejně. Dávno už neexistují kvalitní značky (no co se týče HW, tak jablko).

Zkus si vybrat nějaké modely a mi ti poreferujeme.

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Výběr nového net / note - booku
« Odpověď #5 kdy: 24 Března 2011, 16:06:01 »
Připlať si pětku a na firmu si vem MacBook Air 11"
Do patnácti tisíc neseženeš kvalitní notebook - to je fakt.

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Výběr nového net / note - booku
« Odpověď #6 kdy: 24 Března 2011, 16:07:22 »
http://www.alfacomp.cz/php/index.php?eid=15L143081&fGrp%5B%5D=3315&fMan%5B%5D=52&FilterChecked=zobrazit+zatr%9Een%E9

a vyberte si, ceny jsou velmi solidní
Viděl jsi někdy tyto konkrétní modely od HP a Compaqu na živo? Měl jsi ho v ruce? Zkoušel jsi chytit za roh pod klávesnicí?

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Výběr nového net / note - booku
« Odpověď #7 kdy: 24 Března 2011, 16:23:13 »
Kupoval jsem pro rodiče, kamaráda a známou nx7400. Naprostá spokojenost.
Dnes bych do 15.000,- bral asi HP Probook 6555b. Pokud ti nevadí, že je s AMD, OS Win a alfanumerckou klávesnicí.
Doporučuji projet fórum na notebook.cz a svůj dotaz přesněji specifikovat (velikost displaye, rozlišení apod.)
Těch 5-8 hodin bylo myšleno jako výdrž baterky?

Kamil Hanus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
    • kamilhanus.cz
Re: Výběr nového net / note - booku
« Odpověď #8 kdy: 24 Března 2011, 16:42:30 »
Pokud bych si měl vybrat, kouknul bych se po http://shop.lenovo.com/us/notebooks/thinkpad/x-series/x120e . V Česku se sice zatím neprodává, ale to se snad do měsíce změní. Lenovo slibuje vysokou výdrž na baterku a slušnou grafiku na takovéto zařízení. Možná by ještě vyhovoval http://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-edge-11-cerveny-0328-3ng-d225889.htm , ale má strašnej rámeček kolem displeje...
Only wimps use tape backup: _real_ men just upload their important stuff on ftp, and let the rest of the world mirror it ;)

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Výběr nového net / note - booku
« Odpověď #9 kdy: 25 Března 2011, 00:32:37 »
Někdy na přelomu 2009/10 jsem kupoval http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-s10-3t-meteoric-stone-d226867.htm Nainstalováno mám Kubuntu 10.04

Mají tady i s lepším procesorem: http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-s10-3t-cosmic-wonder-d199308.htm

recenze:
http://pctuning.tyden.cz/hardware/notebooky-pda/16947-lenovo-ideapad-s10-3t-netbook-s-dotykovym-displejem

Výdrž baterek odpovídá recenzi (osmičlánková, přesahuje obrys, pozor - dělají i slabší čtyřčlánek) - napájecí adaptér sebou na běžný pracovní den nenosím.
Lesklý displej je v létě v tramvaji nepoužitelný... Out-of-box nechodí výstup na sluchátka. TV tuner jsem ještě nezkoušel. Na HD video to není.
Není dokonalý, ale výdrž, přenositelnost a dotykový displej byly pro mne velké plus. HDD jsem nahradil SSD.
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

jmc

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 57
Re: Výběr nového net / note - booku
« Odpověď #10 kdy: 25 Března 2011, 06:59:46 »
Citace
Viděl jsi někdy tyto konkrétní modely od HP a Compaqu na živo? Měl jsi ho v ruce? Zkoušel jsi chytit za roh pod klávesnicí?
No ano, souhlas, ale
1. Do 15000 sehnat opravdu kvalitní mašinu prostě nejde, začínají někde na dvojnásobku
2. HP jsem měl v ruce asi 20 různých, instalace vždy v podstatě bez problémů a nikdy nebyly problémy s panty
3. Dnes si myslím, že jedině jabko ...

Lunitare

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Výběr nového net / note - booku
« Odpověď #11 kdy: 25 Března 2011, 15:15:59 »
Mám vyhlídnuté zatím tyto modely:

Asus Eee PC 1215N
Asus Eee PC 1005PE
HP Mini 5103

Výdrž kolem 5 hodin stačí pro mou práci. Občas jedeme někam autem / vlakem s malým prckem a ten by se rád koukal na nějaké pohádky, tak tady bych ocenil naopak výdrž co největší :)

Samozřejmě bych rád, aby byl plně funkční s Ubuntu (Win mě celkem nezajímá).

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Výběr nového net / note - booku
« Odpověď #12 kdy: 25 Března 2011, 15:31:03 »
HP Mini se tu tuším diskutovalo. Recenze na něj jsou pozitivní. Z těch 3 bych šel do něj.

jmc

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 57
Re: Výběr nového net / note - booku
« Odpověď #13 kdy: 26 Března 2011, 07:31:31 »
HP Mini 5103 jsem koupil loni vnučce pod stromek, a jede dobře s debianem, tak by nemnšl být problém ani s ubuntu

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.