Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Bluetooth v notebooku HP550  (Přečteno 3048 krát)

kevin00

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Bluetooth v notebooku HP550
« kdy: 21 Května 2010, 00:50:09 »
Ahoj,
mám nainstalované Ubuntu 10.4 na notebooku HP550 a mám problém s bluetooth. V ntb je integrované BT, ovšem pokud se podívám do Předvoleb do panelu Bluetooth, je tam napsáno, že k počítači není žádný adaptér BT připojen. Ve Windows se BT zapínalo/vypínalo tlačítkem společně s wifi, kdy se v SW od HP navolilo, co bude zapnuto/vypnuto. Toto tlačítko ale momentálně funguje pouze tehdy, pokud není LAN aktivní a odpojuje pouze wifi (nelze zvolit zda vypnout/zapnout BT či wifi jako ve Win). Pokud se k internetu připojím přes LAN, toto tlačítko je vypnuté a nelze ho zapnout (lze poznat podle podbarvení). Nevěděl by někdo, jak u notebooku rozchodit bluetooth ?

Dandim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re: Bluetooth v notebooku HP550
« Odpověď #1 kdy: 21 Května 2010, 01:13:48 »
Máš dualboot s windows? Já měl podobný problém. Ve windows jsem si zapínal v SW od HP zvlášť Bluetooth a zvlášť Wifi. A v ubuntu nejelo za boha Bluetooth. Při bootu do windows jsem měl v SW od HP vždy zaplé jen wifi a tak jsem zapl i Bluetooth a při dalším bootu do ubuntu jsem už v klidu ovládal i Bluetooth! Takže můj problém vyřešilo zapnutí BT v HP softwaru ve winu a opětovném bootu do Linuxu.
Nevím zda bude podobný problém i u tebe.
OS: Fedora 25

kevin00

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Bluetooth v notebooku HP550
« Odpověď #2 kdy: 22 Května 2010, 09:17:32 »
Dualboot právě nemám. Mám instalovaný pouze Linux a abych řekl pravdu, tak se mi do dualbootu moc nechce, to už mohu mít jenom Widle  :-\ Lze odněkud stahovat drivery pro tyto zařízení ?

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: Bluetooth v notebooku HP550
« Odpověď #3 kdy: 22 Května 2010, 09:38:35 »
me se podobne chovala v linuxu TV karta - po restartu z windows fungovala, jinak ne, vyresilo to nahrani firmware do /lib/firmware
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

Dandim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re: Bluetooth v notebooku HP550
« Odpověď #4 kdy: 22 Května 2010, 11:51:59 »
OS: Fedora 25

kevin00

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Bluetooth v notebooku HP550
« Odpověď #5 kdy: 22 Května 2010, 21:18:58 »
Možná je toto odpověď: http://www.abclinuxu.cz/blog/bhyblog/2009/2/hp-550-a-broadcom-wifi-a-bluetooth

Bohužel není. To by bylo řešení, pokud by mi nefungovala wifi, ale mě nefunguje bluetooth a to se uživateli také rozchodit nepovedlo  :-[

SDan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
Re: Bluetooth v notebooku HP550
« Odpověď #6 kdy: 25 Května 2010, 21:19:16 »
Měl jsem také problémy s bt. Odinstaloval jsem vše, co se týkalo bt a opětovně jsem nainstaloval BLUETOOTH MANAGER BLUEMAN a mám pokoj.

gondro

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 61
Re: Bluetooth v notebooku HP550
« Odpověď #7 kdy: 27 Května 2010, 16:13:12 »
Bluetooth tu uz bol rieseny viac krat. Skus hladat pod heslom omnibook.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.