Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nejde nahrát zvuk přehrávaný v počítači  (Přečteno 2402 krát)

davyd

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 104
Nejde nahrát zvuk přehrávaný v počítači
« kdy: 17 Září 2015, 09:58:13 »
Mám Ubuntu 12, prostředí Unity. Chtěl jsem si do Audacity nahrát nějaký zvuk, který si přehrávám v internetovém prohlížeči, například z videí. Ale nedaří se, protože mi to nahraje prázdnou čáru - ticho. Přesto, že ten zvuk, který se pokouším nahrát, slyším. Na jiném počítači, na kterém mám starší Mandriva Linux, mi to funguje. Tady stačí, když před nahráváním přizpůsobím nastavení ve správci zvuku (v Kmixu), které zdoje zvuku se budou používat ke zpracování a které ne: Vstupy zvukové karty dám nezatržené a položku PCM dám zatrhnout. Tak jsem si podle toho řekl, že něco podobného musím nastavit i v tom Ubuntu. Najel jsem navrchu na ikonu reproduktoru a prohledal jsem všechny možné položky u vstupů, u výstupů, a další, ale nic takového tam není, ani nic, co by mělo takovou funkci. Například u vstupů je jenom položka pro vstup zvukové karty a jinak nic. Zkoušel jsem toho správce zvuku různě nastavovat a stále nejsem schopný do Audacity nahrát nic z přehrávaných zvuků na internetu, ani žádný zvuk ze softwarového přehrávače, ani nic podobného. Jediné, co se mi zatím povedlo nahrát, je kravál z mikrofonu.

Deadly

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
Re:Nejde nahrát zvuk přehrávaný v počítači
« Odpověď #1 kdy: 17 Září 2015, 18:48:28 »
Nainstaluj z centra softwaru: Kontrola hlasitosti PulseAudio (pavucontrol). Spusť si jakýkoli zdroj zvuku a pak následně tu Kontrolu hlasitosti PulseAudio (v dashi má název "Ovládaní hlasitosti PulseAudio"). Spusť nahrávání v Audacity (nebo cokoliv co nahrává zvuk) a v té kontrole hlasitosti v záložce "Nahrávání" změň vstup "ALSA Capture z" na "Monitor of ..." a od teď se bude nahrávat vždy to co hraje v počítači.
̶I̶n̶t̶e̶l̶ ̶C̶o̶r̶e̶2̶ ̶Q̶u̶a̶d̶ ̶C̶P̶U̶ ̶Q̶9̶4̶0̶0̶ ̶2̶.̶6̶6̶G̶H̶z̶ ̶I̶n̶t̶e̶l̶,̶ ̶4̶ ̶G̶B̶ ̶R̶A̶M̶,̶ ̶G̶e̶F̶o̶r̶c̶e̶ ̶G̶T̶X̶ ̶7̶5̶0̶ ̶T̶i̶,̶ ̶A̶S̶U̶S̶ ̶X̶o̶n̶a̶r̶ ̶D̶S̶,̶ ̶U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶4.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶
Intel Core i5-4690K 3.50GHz, 16 GB RAM, GeForce GTX 1060 6GB, ASUS Xonar DGX, U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶8̶.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶,̶ Ubuntu 22.04 64bit

uusi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re:Nejde nahrát zvuk přehrávaný v počítači
« Odpověď #2 kdy: 21 Října 2015, 01:58:56 »
To chce trochu to Audacity nastavit s tím jsem zápasil i pod Windows ale jde to .

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Nejde nahrát zvuk přehrávaný v počítači
« Odpověď #3 kdy: 21 Října 2015, 10:18:20 »
terminálový alsamixer si testoval?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.