Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kubuntu - vyladenost systemu  (Přečteno 4398 krát)

SonnY

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 98
Kubuntu - vyladenost systemu
« kdy: 20 Října 2007, 16:40:57 »
Parkrat som narazil na poznamky, ze Canonical nema tak dobre vyladene Kubuntu, pretoze hlavnym prostredim je Gnome(vzhladom na jeho pravidelny vyvojovy cyklus). Je na tom nieco pravdy? Ak ano, tak o co konkretne ide? Ak nie, tak su si stabilitou, vyladenostou a funkcnostou Kubuntu a Ubuntu rovne?

qUAKER

  • Host
Re: Kubuntu - vyladenost systemu
« Odpověď #1 kdy: 20 Října 2007, 17:51:49 »
nemusis se bat ze by kubuntu bylo min vyladene, zda se mi ze ma jeste vic vychytavek nez ubuntu..

mindi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
Re: Kubuntu - vyladenost systemu
« Odpověď #2 kdy: 21 Října 2007, 08:41:22 »
Bohuzel Kubuntu je mene vyladeno. :'(
Obcas neodolám a zkusim ho nainstalovat, ale velmi rad utecu pokorne zase k tomu produktu bez "K" na zacatku.

qUAKER

  • Host
Re: Kubuntu - vyladenost systemu
« Odpověď #3 kdy: 21 Října 2007, 10:12:31 »
to mindi: co je na Kubuntu nevyladeneho? na mem PC bylo absolutne stabilni,zadny problem..

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
Re: Kubuntu - vyladenost systemu
« Odpověď #4 kdy: 21 Října 2007, 10:32:22 »
nemusis se bat ze by kubuntu bylo min vyladene, zda se mi ze ma jeste vic vychytavek nez ubuntu..
Souhlas .... mám Kubuntu na několika desktopech a je bez problémů.
Aj dont spíík ííngliš :)

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: Kubuntu - vyladenost systemu
« Odpověď #5 kdy: 21 Října 2007, 11:57:43 »
Přesně, taky pužívám Kubuntu a šířím ho i dál a nikdo si zatím nestěžoval...

b.art

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 226
Re: Kubuntu - vyladenost systemu
« Odpověď #6 kdy: 21 Října 2007, 12:16:24 »
Bohuzel Kubuntu je mene vyladeno. :'(
Obcas neodolám a zkusim ho nainstalovat, ale velmi rad utecu pokorne zase k tomu produktu bez "K" na zacatku.

To by me taky zajmalo co tim mindi myslel. Spis je pro cloveka, kterej celej zivot pouziva gnome, problem prejit na kde (osobne bych mel urcite problem prejit na gnome, ale vim ze to je akorat otazka zvyku). Ale to snad nema s vyladenosti kubuntu nic spolecnyho. Chtelo by to uvest nejakej priklad kdyz uz neco napisu.
- uzivatel je deviant

Lukasek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 92
Re: Kubuntu - vyladenost systemu
« Odpověď #7 kdy: 21 Října 2007, 20:19:30 »
Jediné co mi na KDE vadilo je to, že po spuštění aplikace se velmi často stávalo, že aplikace jenom problikla a pak se hned vypnula, nebo se vůbec nespustila. Jinak se mi hrozně líbí KDE ovládací centrum :-). A ještě bych dodal,že se mi zdá,že gnome je o něco málo rychlejší něž KDE, ale možná to bude tím, že jsem někde něco špatně nastavil :-)

noHandle

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: Kubuntu - vyladenost systemu
« Odpověď #8 kdy: 21 Října 2007, 20:47:27 »
... Jinak se mi hrozně líbí KDE ovládací centrum :-). ...
ale to ma prece gnome take: gnome-control-center
Tetris will never die!

Lukasek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 92
Re: Kubuntu - vyladenost systemu
« Odpověď #9 kdy: 22 Října 2007, 23:08:22 »
... Jinak se mi hrozně líbí KDE ovládací centrum :-). ...
ale to ma prece gnome take: gnome-control-center

Ano to vím, já jsem spíše myslel možnosti nastavení,špatně jsem to definoval :-).
Jedná se mi třeba o velmi jednoduché ovládání připojování disků apod. :-).

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Re: Kubuntu - vyladenost systemu
« Odpověď #10 kdy: 23 Října 2007, 17:55:34 »
Mě u Kubuntu akorát štvou tradičně zmršené např. popisy programů v K menu, a že v Kontrol centru chybí možnost nastavit asociace souborů, musí se jít přes Konqueror. Jinak s Kubuntu 7.10 maximální spokojenost, šlape jako hodiny a pěkně rychle. U mě jednoznačně výrazný rozdíl proti 7.04.
Kubuntu forever :-)

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Re: Kubuntu - vyladenost systemu
« Odpověď #11 kdy: 24 Října 2007, 00:02:29 »
No tak například Restricted manager přišel do Kubuntu výrazně později. Strigi vyhledávač mi osobně přijde jako totálně nefunkční (špatný interface). Efekty prostředí nativně není možné jen tak "povolit", je potřeba to doinstalovat a stejně mi moc nefungují, jako běží to (lehce použitelně), ale nejde to vypnout jinak než restartem... Synaptic mi přijde lepší než Adept Manažer.  KDE má ale lepší programy (KTorrent, Kate, Amarok ....). A líbí se mi celkově víc :)
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

Lukasek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 92
Re: Kubuntu - vyladenost systemu
« Odpověď #12 kdy: 24 Října 2007, 13:25:22 »
Musím souhlasit, že KDE je na tom lépe s programy. Ale i tak se mi zdá, že Adept není dobrá věcička pro instalaci programů, radši mám synptic jede rychleji a zdá se mi přehlednější :-).Takže pokud by se odstranil ten Bug se spouštěním progrmů a používal by se synaptic jako výchozí instalační prográmek,tak bych byl blízko možnosti začít KDE používat více :-). Jinak stále čekám co vše a jak na tom bude KDE 4 :-)

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Re: Kubuntu - vyladenost systemu
« Odpověď #13 kdy: 24 Října 2007, 17:18:42 »
Taky se dost těším na KDE 4, ovšem podle screenshotů to nevypadá na zázrak, ale musí se věřit :)
Taky bych někdy Adept vyhodil ...
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Kubuntu - vyladenost systemu
« Odpověď #14 kdy: 24 Října 2007, 17:20:51 »
Nechápu, proč Adept používáte? Já ho neviděl, ani nepamatuju. Synaptik systém "neznečistí". ;)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Poborskiii

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 422
Re: Kubuntu - vyladenost systemu
« Odpověď #15 kdy: 26 Října 2007, 17:35:19 »
corwin78: tak si prostě do KMenu přidej další položku a to "KControl" (já si ho dal přímo pod System Settings), tak se do něj dostaneš přímo, bez lezení skrz Konqueror. Nebo stačí kdekoli spustit "kcontrol"
OS: Kubuntu 15.10 64bit, KDE 5, Qt 4.8.6/5.4.2, Nvidia 352.30
PC: ASUS M5A99X EVO, AMD FX-4300, RAM Kingston 2x4 GB DDR3 1600 MHz,
SSD Kingston V300 120 GB, HDD Seagate NAS 3TB (ST3000VN000), VGA ASUS Nvidia GeForce GT 440 Silent, Monitor Dell U2412M, skříň Coolermaster Sileo 500

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.