Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: doplňkové programy + totem digitální televize [vyřešeno]  (Přečteno 1601 krát)

lukynk2bb

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
potřeboval bych pomoci s instalací doplňkových programů - jedu podle wiki.ubuntu.cz a do seznamu ostatních zdrojů jsem vložil zdroje které byli potřeba at už k instalaci Acroread tak skype apod. ale tedka je problem to, že acroread jsem nainstalovat přes centrum softwaru ale skype nemůžu najít ani v centrum softwaru ani v synapticu. vím že když si stáhnu balík aircrak-ng tak že funguje, když se snažim prolomit WEP klíč, ale nevim jakym způsobem rozjet i ostatní balíky které si nainstaluju.
třeba u totemu chci nainstalovat balík gst-plugins-bad 0.10.6 ale když do synapticu zadám tenhle název, tak mi vyjede balík s názvem gstreamer0.10-fluendo-mpegdemux. právě proto bych potřeboval, jestli by se tu našel někdo kdo by mi tuhle situaci trochu objasnil. předem díky
Edit: když v terminálu zadám sudo apt-get install gst-plugins-bad 0.10.6 tak mi vyjede hláška E: Nemohu najít balík gst-plugins-bad
« Poslední změna: 01 Února 2010, 20:32:00 od kiklhorn »

aloisam

  • Host
Re: doplňkové programy + totem digitální televize
« Odpověď #1 kdy: 27 Ledna 2010, 13:55:37 »
Ten balík se nejmenuje gst-plugins-bad, ale gstreamer0.10-plugins-bad... a na wiki jsi asi přehlídl, že  nemusíš tenhle a podobný balíky instalovat zvlášť, stačí nainstalovat balík ubuntu-restricted-extras.

Co se týká skypu, tak na wiki byla chyba, už není dostupný přes repozitář medibuntu, ale musíš si ho nainstalovat z ofic. stránek: skype.com


lukynk2bb

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: doplňkové programy + totem digitální televize
« Odpověď #2 kdy: 27 Ledna 2010, 15:10:46 »
Ten balík se nejmenuje gst-plugins-bad, ale gstreamer0.10-plugins-bad... a na wiki jsi asi přehlídl, že  nemusíš tenhle a podobný balíky instalovat zvlášť, stačí nainstalovat balík ubuntu-restricted-extras.

Co se týká skypu, tak na wiki byla chyba, už není dostupný přes repozitář medibuntu, ale musíš si ho nainstalovat z ofic. stránek: skype.com



díky moc za odpověď ohledně totemu, přehlídl jsem to, takže se omlovám za celkem zbytečný dotaz, ale díky:)
a k tomu skype, zkoušel jsem stáhnout z officiálních stránek, nicméně po stažení .deb a pokusu o instalaci se mi objeví error - chybná architektura i386 takže si s tím nedokážu poradit

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: doplňkové programy + totem digitální televize
« Odpověď #3 kdy: 27 Ledna 2010, 15:12:52 »
64bit & 32bit?  ;)
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6046
Re: doplňkové programy + totem digitální televize
« Odpověď #4 kdy: 27 Ledna 2010, 15:36:33 »
Ten balík se nejmenuje gst-plugins-bad, ale gstreamer0.10-plugins-bad... a na wiki jsi asi přehlídl, že  nemusíš tenhle a podobný balíky instalovat zvlášť, stačí nainstalovat balík ubuntu-restricted-extras.

Co se týká skypu, tak na wiki byla chyba, už není dostupný přes repozitář medibuntu, ale musíš si ho nainstalovat z ofic. stránek: skype.com



díky moc za odpověď ohledně totemu, přehlídl jsem to, takže se omlovám za celkem zbytečný dotaz, ale díky:)
a k tomu skype, zkoušel jsem stáhnout z officiálních stránek, nicméně po stažení .deb a pokusu o instalaci se mi objeví error - chybná architektura i386 takže si s tím nedokážu poradit

No tak stáhni 64bit verzi :) Ubuntu 8.10+ 64bit.
Můžeš si ještě nainstalit kodeky balíčkem non-free-codecs.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem.
Dlouhé výpisy prosím dávat při psaní příspěvku do bloku funkcí Vložit kód.
Děkujeme.

lukynk2bb

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: doplňkové programy + totem digitální televize
« Odpověď #5 kdy: 27 Ledna 2010, 15:41:15 »
Ten balík se nejmenuje gst-plugins-bad, ale gstreamer0.10-plugins-bad... a na wiki jsi asi přehlídl, že  nemusíš tenhle a podobný balíky instalovat zvlášť, stačí nainstalovat balík ubuntu-restricted-extras.

Co se týká skypu, tak na wiki byla chyba, už není dostupný přes repozitář medibuntu, ale musíš si ho nainstalovat z ofic. stránek: skype.com





díky moc za odpověď ohledně totemu, přehlídl jsem to, takže se omlovám za celkem zbytečný dotaz, ale díky:)
a k tomu skype, zkoušel jsem stáhnout z officiálních stránek, nicméně po stažení .deb a pokusu o instalaci se mi objeví error - chybná architektura i386 takže si s tím nedokážu poradit

No tak stáhni 64bit verzi :) Ubuntu 8.10+ 64bit.
Můžeš si ještě nainstalit kodeky balíčkem non-free-codecs.
tak to netušim, instaloval jsem to přes wubi, ale zkusim to nějak zjistit ale mám ubuntu 9.10 a windows 7 64bit, takže nevim, ale tušim že asi 64bit.
jasný, jen pro upřesnění balík non-free-codecs nainstaluju normálně příkazem:
sudo apt-get install non-free-codecs
?

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6046
Re: doplňkové programy + totem digitální televize
« Odpověď #6 kdy: 27 Ledna 2010, 15:47:00 »
Ten balík se nejmenuje gst-plugins-bad, ale gstreamer0.10-plugins-bad... a na wiki jsi asi přehlídl, že  nemusíš tenhle a podobný balíky instalovat zvlášť, stačí nainstalovat balík ubuntu-restricted-extras.

Co se týká skypu, tak na wiki byla chyba, už není dostupný přes repozitář medibuntu, ale musíš si ho nainstalovat z ofic. stránek: skype.com





díky moc za odpověď ohledně totemu, přehlídl jsem to, takže se omlovám za celkem zbytečný dotaz, ale díky:)
a k tomu skype, zkoušel jsem stáhnout z officiálních stránek, nicméně po stažení .deb a pokusu o instalaci se mi objeví error - chybná architektura i386 takže si s tím nedokážu poradit

No tak stáhni 64bit verzi :) Ubuntu 8.10+ 64bit.
Můžeš si ještě nainstalit kodeky balíčkem non-free-codecs.
tak to netušim, instaloval jsem to přes wubi, ale zkusim to nějak zjistit ale mám ubuntu 9.10 a windows 7 64bit, takže nevim, ale tušim že asi 64bit.
jasný, jen pro upřesnění balík non-free-codecs nainstaluju normálně příkazem:
sudo apt-get install non-free-codecs
?
Ano. Je to jen metabalík pro ostatní balíčky jako w64codecs atd. Na 64b možná jen toto, na 32b to instaluje i podporu pro AMR a tak.

V terminálu:
Kód: [Vybrat]
uname -avypíše-li x86-64, máš64b OS.

Anebo
Kód: [Vybrat]
cat /proc/cpuinfovypíše-li podporu lm, máš 64bit CPU.
« Poslední změna: 28 Ledna 2010, 13:54:53 od Rovano »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem.
Dlouhé výpisy prosím dávat při psaní příspěvku do bloku funkcí Vložit kód.
Děkujeme.

lukynk2bb

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: doplňkové programy + totem digitální televize
« Odpověď #7 kdy: 28 Ledna 2010, 12:38:09 »
díky za příkazy, zjistil jsem, že mám 64bitovou verzi. nainstaloval jsem i balíky non-free-codecs, ze začátku byla chyba, že to nemůže vytvořit dočasnou složku Can't create temporary cache file /etc/ld.so.cache~: Permission denied
takže jsem dal sudo apt-get update
takže se to asi opravilo. nicméně skype jsem zkusil znovu a nic, potřebuju nějáký komunikátor, který běží na mé verzi a budu s ním moct užívat kontakty ve skype - něco jako trilian na woknech. víte někdo o něčem?
jo a díky za poradu ohledně totemu, tedka se jdu akorát poprat s tou streamovanou televizí, ale to už si najdu na wiki:))

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6046
Re: doplňkové programy + totem digitální televize
« Odpověď #8 kdy: 28 Ledna 2010, 13:55:21 »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem.
Dlouhé výpisy prosím dávat při psaní příspěvku do bloku funkcí Vložit kód.
Děkujeme.

lukynk2bb

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: doplňkové programy + totem digitální televize
« Odpověď #9 kdy: 29 Ledna 2010, 11:30:02 »
diky všem za pomoc, skype funguje, tedka se peru s totemem:)) ale to už vygooglim:))

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.