Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: DNS uložení hodnot  (Přečteno 2481 krát)

adu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
DNS uložení hodnot
« kdy: 14 Prosince 2018, 12:20:49 »
Ahoj... předem se omlouvám, jestly už zde byl podobný problém řesen, ale nenašla jsem přesně co potřebuji...

Jelikož mám hodně zastaralej hardware tak sem zvolila LUBUNTU (vyhovuje mi ale že by byl až tak uplně nenáročný na HW to se říct nedá)

Mám Lubuntu 18.04.1 LST (počáteční verze byla LUBuntu 12.04)

….po aktualizaci mám problémy se síťovým nastavením ...po resetu nešel internet... po dlouhém zjišťování jsem na to sice přišla jak to rozchodit, ale musím to po každém restartu nastavovat znovu... 

Takže v nm-connection-editor mam v IPv4 nastaveno :

METODA : ručně 
Od poskytovatele mám zadané údaje - adresy, brány a servery DNS , mám vyplněné i trasy.…

Před aktualizací vše fungovalo normálně , jenže ted po resetu musím nastavovat DNS ručně -> (gksu) NETWORK-ADMIN - servery DNS mám hodnotu vycházející z localhost (127.0. ...... ) která je tam pokaždé nastavena…..  tak to přenastavim na hodnotY od  poskytovatele ...   ale není tu žádná volba uložit nastavení ... jen zamknout/odemknout a to nemá vliv ...po zavření okna hodnoty sice zůstanou nastaveny , ale jen do odhlášení .. po přihlášení musím DNS nastavit znovu .... není to sice až tak tragický ale otravuje to….

Takže prosím nějakou radu jak dns uložit nebo jak to vyřešit aby zůstaly natrvalo nastavené

Děkuji

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:DNS uložení hodnot
« Odpověď #1 kdy: 14 Prosince 2018, 12:37:37 »
Udělej čistou instalaci 18.04 (=žádný upgrade).

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.