Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jakou grafickou kartu [vyřešeno]  (Přečteno 2151 krát)

Petr76

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Jakou grafickou kartu [vyřešeno]
« kdy: 09 Dubna 2013, 18:40:51 »
Zdravím všechny.Prosím o radu,jakou grafickou kartu bych si měl pořídit (kolem 2000 peněz) aby na 100% fungovala akcelerace HD videa v rozlišení 1080p.Už jsem tu řešil integrovanou Radeon HD 6320 a bez úspěchu. Dík za typy.
« Poslední změna: 29 Dubna 2013, 15:02:34 od Petr76 »

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6040
Re:Jakou grafickou kartu
« Odpověď #1 kdy: 09 Dubna 2013, 19:12:19 »
Záleží co máš za HW.. dá se i koupit nová deska a novej procák s integrovanou grafikou, co udělá stejnou službu :D
Jinak Nvidia přes VDPAU knihovny. Ale nepíšeš kde přesně to potřebuješ? Flash?
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem.
Dlouhé výpisy prosím dávat při psaní příspěvku do bloku funkcí Vložit kód.
Děkujeme.

Petr76

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Jakou grafickou kartu
« Odpověď #2 kdy: 09 Dubna 2013, 19:19:25 »
Zdravím všechny.Prosím o radu,jakou grafickou kartu bych si měl pořídit (kolem 2000 peněz) aby na 100% fungovala akcelerace HD videa v rozlišení 1080p.Už jsem tu řešil integrovanou Radeon HD 6320 a bez úspěchu. Dík za typy.
Mám postavené HTPC Desku mám E45M1-M PRO Integrovaný dvoujádrový procesor AMD E-450 s grafickým jádrem AMD Radeon™ HD 6320. Přehrávám Hd video a Blue ray. Teď jsem musel utéct k Mrkvosoftu :( Poněvadž se mi to nepodařilo rozhýbat.Zkoušel jsem i openSuse,tam se mi podařilo nainstalovat ovladače s catalystama,ale video stále žralo procesor kolem 80%.

Petr76

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Jakou grafickou kartu
« Odpověď #3 kdy: 09 Dubna 2013, 19:23:15 »
Záleží co máš za HW.. dá se i koupit nová deska a novej procák s integrovanou grafikou, co udělá stejnou službu :D
Jinak Nvidia přes VDPAU knihovny. Ale nepíšeš kde přesně to potřebuješ? Flash?
Tu desku jsem kupoval na začátku roku.

Rover623

Re:Jakou grafickou kartu
« Odpověď #4 kdy: 09 Dubna 2013, 19:48:55 »
Záleží v jaké to máš skříni. Ta deska má pod Linuxem problémy s ACPI, proto asi ty problémy s grafikou. Někomu jak se zdá totiž systém nenaběhne ani do grafického režimu.

Každopádně by bylo asi nejlepší (pokud si tu desku chceš nechat), koupit si nějaký GeForce N210 s pasivním chlazením, třeba něco takového http://www.alza.cz/zotac-geforce-210-1gb-ddr3-synergy-edition-d326542.htm

Akcelerace za pomoci vdpau funguje na nVidii velmi spolehlivě, jen ve flashi je skoro vždy přehozena modrá a červená, ale na to je lehká pomoc.

Petr76

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Jakou grafickou kartu
« Odpověď #5 kdy: 09 Dubna 2013, 20:09:56 »
Záleží v jaké to máš skříni. Ta deska má pod Linuxem problémy s ACPI, proto asi ty problémy s grafikou. Někomu jak se zdá totiž systém nenaběhne ani do grafického režimu.

Každopádně by bylo asi nejlepší (pokud si tu desku chceš nechat), koupit si nějaký GeForce N210 s pasivním chlazením, třeba něco takového http://www.alza.cz/zotac-geforce-210-1gb-ddr3-synergy-edition-d326542.htm

Akcelerace za pomoci vdpau funguje na nVidii velmi spolehlivě, jen ve flashi je skoro vždy přehozena modrá a červená, ale na to je lehká pomoc.
Skříň mám dost velkou aby se tam vlezla grafika s aktivním chlazením.

Petr76

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Jakou grafickou kartu
« Odpověď #6 kdy: 09 Dubna 2013, 20:13:08 »
Záleží v jaké to máš skříni. Ta deska má pod Linuxem problémy s ACPI, proto asi ty problémy s grafikou. Někomu jak se zdá totiž systém nenaběhne ani do grafického režimu.

Každopádně by bylo asi nejlepší (pokud si tu desku chceš nechat), koupit si nějaký GeForce N210 s pasivním chlazením, třeba něco takového http://www.alza.cz/zotac-geforce-210-1gb-ddr3-synergy-edition-d326542.htm

Akcelerace za pomoci vdpau funguje na nVidii velmi spolehlivě, jen ve flashi je skoro vždy přehozena modrá a červená, ale na to je lehká pomoc.
Uvažoval jsem taky nad touhle http://www.alza.cz/gigabyte-n640oc-2gi-d332904.htm omrkni ji a řekni názor :)
Skříň mám dost velkou aby se tam vlezla grafika s aktivním chlazením.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6040
Re:Jakou grafickou kartu
« Odpověď #7 kdy: 09 Dubna 2013, 20:49:13 »
Akcelerace za pomoci vdpau funguje na nVidii velmi spolehlivě, jen ve flashi je skoro vždy přehozena modrá a červená, ale na to je lehká pomoc.
To už je dávno spravený. Alespoň na mé bývalé 210.
« Poslední změna: 10 Dubna 2013, 07:46:59 od Roman "Rovano" Vacho »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem.
Dlouhé výpisy prosím dávat při psaní příspěvku do bloku funkcí Vložit kód.
Děkujeme.

Rover623

Re:Jakou grafickou kartu
« Odpověď #8 kdy: 09 Dubna 2013, 22:15:08 »
Není, mě to na GT630 pořád dělá, mám ve flashi všechno jak v Avataru, dokud do toho nesáhnu.

Aktivně chlazenou kartu bych tam nedával (pokud není problém s teplotou uvnitř skříně), protože je to jen další zdroj nežádoucího hluku. Kdyby byl pak problém s teplotou uvnitř, asi by bylo lepší řešit to větším malo-otáčkovým ventilátorem uvnitř
« Poslední změna: 09 Dubna 2013, 22:18:04 od Rover623 »

Petr76

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Jakou grafickou kartu
« Odpověď #9 kdy: 10 Dubna 2013, 17:26:02 »
Není, mě to na GT630 pořád dělá, mám ve flashi všechno jak v Avataru, dokud do toho nesáhnu.

Aktivně chlazenou kartu bych tam nedával (pokud není problém s teplotou uvnitř skříně), protože je to jen další zdroj nežádoucího hluku. Kdyby byl pak problém s teplotou uvnitř, asi by bylo lepší řešit to větším malo-otáčkovým ventilátorem uvnitř
Kartu jsem objednal GIGABYTE N640OC-2GI i když není pasivně chlazená.Zítra bych ji měl mít doma,jestli se podaří, tak nahodím Ubuntu a vyzkouším. Doufám, že akcelerace pojede jak se patří, byl bych moc rad  :) Zatím děkuji za rady.
« Poslední změna: 10 Dubna 2013, 17:29:18 od Petr76 »

Rover623

Re:Jakou grafickou kartu
« Odpověď #10 kdy: 10 Dubna 2013, 19:43:11 »
No nevím, kupovat něco od firmy, která veřejně prohlašuje, že Linux nepodporuje a podporovat nebude, z provozovatelů toho systému si dělá srandu a svoji neschopnost udělat cokoli pořádně omlouvají tím, že si máš zakoupit podporovaný systém. Já bych od nich nevzal ani šroubek.

Petr76

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Jakou grafickou kartu
« Odpověď #11 kdy: 10 Dubna 2013, 19:49:35 »
No nevím, kupovat něco od firmy, která veřejně prohlašuje, že Linux nepodporuje a podporovat nebude, z provozovatelů toho systému si dělá srandu a svoji neschopnost udělat cokoli pořádně omlouvají tím, že si máš zakoupit podporovaný systém. Já bych od nich nevzal ani šroubek.
S NVIDII by problém snad být neměl? Když tak se dá zboží vrátit do 14 dnů bez udání důvodů.

Rover623

Re:Jakou grafickou kartu
« Odpověď #12 kdy: 10 Dubna 2013, 19:54:51 »
Čip je od nVidia, ten zbytek dělá Gigabyte. No, jestli je ta karta stejně kvalitní jako jejich desky, stejně ji za 2 roky vyhodíš

Petr76

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Jakou grafickou kartu
« Odpověď #13 kdy: 10 Dubna 2013, 20:38:44 »
Čip je od nVidia, ten zbytek dělá Gigabyte. No, jestli je ta karta stejně kvalitní jako jejich desky, stejně ji za 2 roky vyhodíš
Ty mi dáváš  :) zmiňoval jsem ji a problém byl jenom s ventilátorem, co jsi říkal.
Myslíš, že tu akceleraci nerozjedu s tou grafikou?
« Poslední změna: 10 Dubna 2013, 20:53:48 od Petr76 »

Rover623

Re:Jakou grafickou kartu
« Odpověď #14 kdy: 10 Dubna 2013, 22:51:16 »
Ale jo, pokud se v té kartě Gigabyte nahrabal víc než by bylo zdrávo, ale to by k tomu potom musel dávat vlastní ovladače.

Už jenom proto, že originál ovladače od nVidie by řvali, že nabyl nalezen kompatibilní HW, ale to většina výrobců u samostatných karet nedělá, spíš u těch integrovaných. To by také mohl být důvod těch problémů s tou kartou na té desce, možná Asus udělal víc změň a originál ovladače AMD si s tím nerozumí.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.