Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Prošel jsem si to ještě jednou.

Nejde o čekání na Snap. Jde o problém s konfigurací sítě. Limit čekání je myslím 120s.
Standardně to má trvat do 6 vteřin.

Ty jsi sice zakázal službu, ale na ní jsou vázané i další služby spojené se sítí, viz. další služba čekajícího network managera. Dočetl jsem se, že to co jsi provedl by dokonce mělo být kontraproduktivní. Také bys mohl zakázat všechny služby s tím spojené (je jich asi 40), ale nebude síť a třeba i další věci. Proto bych volil jiný přístup.
Samotného by mě to zajímalo, tak pátrám co s tím.

Vrátil bych to tedy zpět a opět tu službu povolil v opačném gardu.
Kód: [Vybrat]
systemctl mask NetworkManager-wait-online.service && systemctl enable NetworkManager-wait-online.service
A na https://pastebin.com/ bych nahrál, zkopíroval
journalctl -b 0 > boot.txt

Tím se také zrhuba dozvíme, co to je za hardware, což ůže být též nápomocné. Našel jsem nějaký bug s AMD co to také způsobuje.

Dočasné nebo trvalé řešení, zkusil bych snížit časový limit ze 60s na 10s.
Kód: [Vybrat]
sudo systemctl edit NetworkManager-wait-online.service
A také by mě zajímalo
Kód: [Vybrat]
ip link showa
Kód: [Vybrat]
sudo cat 01-network-manager-all.yaml
Kód: [Vybrat]
systemctl is-enabled NetworkManager-wait-online.service systemd-networkd-wait-online.service
Konečné řešení je potom zde:
https://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2494812
Jen vědět správný název zařízení.

Nebo případně zde je to parádně rozepsáno:
https://askubuntu.com/questions/1217252/boot-process-hangs-at-systemd-networkd-wait-online/1245672#1245672

Povzdechnutí. Pořád se vymýšlí zlepšováky a další kola, ale když si nahodím distribuci bez systemd, tak nastartuju za 5-6 vteřin komplet. Nějak to jde opačným směrem všechno.

Kód: [Vybrat]
ip link show
1: lo: <LOOPBACK,UP,LOWER_UP> mtu 65536 qdisc noqueue state UNKNOWN mode DEFAULT group default qlen 1000
    link/loopback 00:00:00:00:00:00 brd 00:00:00:00:00:00
2: wlp1s0: <BROADCAST,MULTICAST,UP,LOWER_UP> mtu 1500 qdisc noqueue state UP mode DORMANT group default qlen 1000
    link/ether 8c:c8:4b:16:7a:fb brd ff:ff:ff:ff:ff:ff

Kód: [Vybrat]
$ sudo cat 01-network-manager-all.yaml
[sudo] heslo pre používateľa blackosh:
cat: 01-network-manager-all.yaml: Adresár alebo súbor neexistuje

Kód: [Vybrat]
$ systemctl is-enabled NetworkManager-wait-online.service systemd-networkd-wait-online.service
enabled
disabled
2
Take je treba jeste k tomu zpatecnictvi dodat, ze i CSM bootuje rychleji, nez EFI - navzdory tomu, ze to mela byt jedna z proklamovanych vyhod ..

 Ale ten NM v npvejsich verzich Ubuntu (i LM) je nejaky proklety ..
3
Presne - typicke ceske peklo - rude peklo alias systemd ..
No a teď jsem se dočetl, ze za to může Network manager (které používá Ubuntu pro dsktopy) a na serveru Ubuntu používá zase systemd na síť a ta je v pohodě. :D
Ale když máš puštěné obě, tak to také vytimeoutuje.

Kód: [Vybrat]
systemctl is-enabled NetworkManager-wait-online.service systemd-networkd-wait-online.service
4
Presne - typicke ceske peklo - rude peklo alias systemd ..
5
Obecná podpora / Re:Přepínání grafiky switchnutí( šetření energie,laptop)
« Poslední příspěvek od Ventero kdy Dnes v 13:16:51 »
Taky jsem nezkuseny, ale povsiml jsem si jedne nesrovnalosti a to z pises, ze aby jsi jel na integrovane grafice AMD, tak prepinas na noveau - a to je blbost, bo noveau je otevreny ovladac pro nVidia. Ty musis pripadne resit driver amdgpu nebo jak se ted jmenuje ..
Ovsem nemyslim, ze prepnuti grafik se poresi jen natazenim ci nenatazenim modulu - tam musi byt i to smerovani na urovni zarizeni ..
6
Prošel jsem si to ještě jednou.

Nejde o čekání na Snap. Jde o problém s konfigurací sítě. Limit čekání je myslím 120s.
Standardně to má trvat do 6 vteřin.

Ty jsi sice zakázal službu, ale na ní jsou vázané i další služby spojené se sítí, viz. další služba čekajícího network managera. Dočetl jsem se, že to co jsi provedl by dokonce mělo být kontraproduktivní. Také bys mohl zakázat všechny služby s tím spojené (je jich asi 40), ale nebude síť a třeba i další věci. Proto bych volil jiný přístup.
Samotného by mě to zajímalo, tak pátrám co s tím.

Vrátil bych to tedy zpět a opět tu službu povolil v opačném gardu.
Kód: [Vybrat]
systemctl mask NetworkManager-wait-online.service && systemctl enable NetworkManager-wait-online.service
A na https://pastebin.com/ bych nahrál, zkopíroval
journalctl -b 0 > boot.txt

Tím se také zrhuba dozvíme, co to je za hardware, což ůže být též nápomocné. Našel jsem nějaký bug s AMD co to také způsobuje.

Dočasné nebo trvalé řešení, zkusil bych snížit časový limit ze 60s na 10s.
Kód: [Vybrat]
sudo systemctl edit NetworkManager-wait-online.service
A také by mě zajímalo
Kód: [Vybrat]
ip link showa
Kód: [Vybrat]
sudo cat 01-network-manager-all.yaml
Kód: [Vybrat]
systemctl is-enabled NetworkManager-wait-online.service systemd-networkd-wait-online.service
Konečné řešení je potom zde:
https://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2494812
Jen vědět správný název zařízení.

Nebo případně zde je to parádně rozepsáno:
https://askubuntu.com/questions/1217252/boot-process-hangs-at-systemd-networkd-wait-online/1245672#1245672

Povzdechnutí. Pořád se vymýšlí zlepšováky a další kola, ale když si nahodím distribuci bez systemd, tak nastartuju za 5-6 vteřin komplet. Nějak to jde opačným směrem všechno.
7
Software / Re:Asociace souborů - samovolné nežádoucí změny
« Poslední příspěvek od ramael kdy Včera v 21:14:57 »
Diky za inspiraci, dostal jsem se k tomu az dnes.
   :~$ xdg-mime query filetype countryradio128.aac.m3u
   audio/x-mpegurl
   :~$
'audio/x-mpegurl' je v 'mimeapps-list.txt' dokonce na pocatku seznamu pro ' =vlc.desktop'.
 
Vyresil jsem to vytvorenim spoustece na plose s volanim  'vlc countryradio128.aac.m3u'
Jenze ono to ma byt v jinem souboru!  Koukni na pripony!
8
Instalace, aktualizace a spouštění / Re:Aktualizovat na Ubuntu 24.04 LTS Noble Numbat?
« Poslední příspěvek od PeterS kdy Včera v 17:22:15 »
obrázok som musel zmenšiť, asi preto je rozmazaný....

Spravil som to inak, tu je link:

https://photos.app.goo.gl/qZqxzZRRbp3tDsN99
9
Obecná podpora / Re:Přepínání grafiky switchnutí( šetření energie,laptop)
« Poslední příspěvek od Pfpf kdy Včera v 16:52:43 »
kdyby byl někdo kdo se trošku vyzná v tom switcheru, dle návodu přímo na stránkách ubuntu mi podle testovacího příkazu funguje ale nevytvoří se ta zaváděcí složka a nevím co s tím, každopádně to zatím fixuju přímou odinstalací nvidia ovladače a hodí mi to amd kartu ale je to takové dost pankové.
10
Pracovní prostředí / Re:Mně neznáme ikonky v horním panelu
« Poslední příspěvek od JirkaZ kdy Včera v 15:19:54 »
Přece stačí se myší zastavit na ikoně a zobrazí se bublinová nápověda, ne? Nebo bublinu prostě rozkliknout, ať už levým, nebo pravým myšítkem...

Ten dotaz vůbec nechápu.

Modré HP samozřejmě patří ovladači HP tiskárny, v dotazu ani nebylo upřesněno, která ikona má být nejasná.
Stran: [1] 2 3 ... 10
Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.