Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Mini PC a Xubuntu  (Přečteno 1258 krát)

Zdenekul

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Mini PC a Xubuntu
« kdy: 14 Prosince 2009, 13:41:14 »
Rád bych doma postavil jednoduché nízkoenergetické PC pro přístup na internet a poštu.Zaujali mne mini PC http://www.xtendlan.cz/product-solutions/Mini%20PC/TC-850%20%281%29%20%281%29%20%281%29.aspx které bych rád použil. Chtěl bych se zeptat zda nemá s tímto někdo zkušenost a zda by na uvedeném  zařízení běhalo Xubuntu či nějaký jiný linuxový systém.Díky moc za odpovědi.

NoWin

  • Host
Re: Mini PC a Xubuntu
« Odpověď #1 kdy: 14 Prosince 2009, 14:11:35 »
Zkušenosti s tím sice nemám, ale fungovat by to mohlo, všechno na tom je VIA. Místo Xubuntu bych tam dal ale Debiana (Lenny) s LXDE.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Mini PC a Xubuntu
« Odpověď #2 kdy: 14 Prosince 2009, 14:29:21 »
Mám PC od MSI s VIA grafikou. Je to děsný! Už nikdy víc. Systém s Ubuntu 8.04 i 8.10 byl děsně pomalý a podpora GPU v Linuxu je tristní. Silně doporučuju se VIA v Linuxu vyhnout.
Nestabilita, malý výkon ve 2D grafice, o 3D nemluvě. Jakékoli KDE aplikace zamrzali celé PC, nechápu proč... :(

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

NoWin

  • Host
Re: Mini PC a Xubuntu
« Odpověď #3 kdy: 14 Prosince 2009, 14:40:00 »
Integrovaná grafika na mý desce je VIA. Není to žádnej zázrak, zpočátku (6.06LTS) jsem s ní měl velký problémy, líná 2D akcelerace, žádná 3D akcelerace. Pak ovšem VIA uvolnila silně nestabilní zdrojáky ovladačů Unichrome. 2D akcelerace už byla na dost dobrý úrovni, 3D akcelerace tropila neplechu. Dále se objevily ovladače Openchrome.
Neříkej mi, že po 3 letech je to stále špatný. On to chce jen na brouzdání po netu a mailování, tudíž 3D akceleraci nepotřebuje... a KDE tam mít nechce.
Síťovku mám VIA, south/northbridge taky VIA, zvuk je VIA, všechno mi korektně funguje.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Mini PC a Xubuntu
« Odpověď #4 kdy: 14 Prosince 2009, 14:51:39 »
Stačila mi 1 KDE aplikace na zásek, a to třeba jen Krusader.
Podpora videa v prohlížeči byla žalostná. Takový flash jsi fakt nemohl dát na plnou obrazovku. Vím, teď je modernější flash, ale už bych to nekoupil.

Ubuntu 10.04 tam později zkusím, tak jsem zvědav, jestli se něco změní...

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Thomas123

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 383
Re: Mini PC a Xubuntu
« Odpověď #5 kdy: 14 Prosince 2009, 15:05:43 »
S podobnými PC mám zkušenosti. Osobně spíše doporučuji něco většího a to Intel Little Falls 2. Mám tam Ubuntu 8.04 a vše jede, jak má.
Ten Linux není špatná věc, jen se s tím naučit. Windowsák není zvyklý.

NoWin

  • Host
Re: Mini PC a Xubuntu
« Odpověď #6 kdy: 14 Prosince 2009, 15:07:31 »
Stačila mi 1 KDE aplikace na zásek, a to třeba jen Krusader.
Podpora videa v prohlížeči byla žalostná. Takový flash jsi fakt nemohl dát na plnou obrazovku. Vím, teď je modernější flash, ale už bych to nekoupil.

Ubuntu 10.04 tam později zkusím, tak jsem zvědav, jestli se něco změní...
Zkus jiný DE a uvidíš, že to najednou půjde!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.