Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: nemožnost spuštění po instalaci  (Přečteno 2093 krát)

Jackxxx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 79
  • §)
nemožnost spuštění po instalaci
« kdy: 16 Července 2008, 17:40:50 »
Dobrý den. Předem se omlouvám, jestli se to tu již řešilo. Stáhnul jsem si Ubuntu (ze stahuj.cz), podle návodu vypálil na CD. Po spuštění jsem zkusil systém zpustit přímo z CD - to šlo bez problému. Tak jsem ho nainstalovat a při tom rozdělil disk. Problém je v tom, že když chci systém spustit, naběhne obrazovka "BusyBox v1.1.3 (Debian 1:1.1.3-5ubuntu12) Built-in shell (ash)
Enter 'help' for a list of built-in commands.

(initframes)

Bohužel, v těchto příkazech se absolutně nevyznám, linux zkouším poprvé.

a další problém je v tom, že se mi při instalaci rozdělil disk, ubundu jsem odinstaloval, a teď mám k dispozici pouze tu část disku, kterou jsem vytyčil pro windows. Pomohl by mi prosím někdo?  :)

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: nemožnost spuštění po instalaci
« Odpověď #1 kdy: 16 Července 2008, 18:20:08 »
Pokud jsi odstranil Ubuntu, tak záleží co cheš udělat.
Pokud chceš vrátit zpět část disku pro win, tak si najeť z live CD a v Systém - Správa - partition editor si část, která byla pro Ubuntu naformátuj na ntfs, nebo existuje software, který ti z win zviditelní linuxové oddíly ext3 (2).
Pokud chceš řešit tu hlášku - dej do hledání tady na foru busybox -> je to poměrně častá chyba týkající především sata disků. Většinou stačí jen upravit parametry v Grubu (v tom co ti dává na výběr OS při spuštění). Jelikož ti funguje bezproblémů live cd, tak bych řekl, že by to nemusel být velký problém.
« Poslední změna: 16 Července 2008, 18:38:31 od luisah »

Jackxxx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 79
  • §)
Re: nemožnost spuštění po instalaci
« Odpověď #2 kdy: 16 Července 2008, 18:31:59 »
děkuji moc

Jackxxx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 79
  • §)
Re: nemožnost spuštění po instalaci
« Odpověď #3 kdy: 16 Července 2008, 20:58:58 »
Tak již se mi nějakým záhadným způsobem (nainstalováním z Oken) povedlo spuštění. Ovšem mam další problém =) v Linuxu jsem v podstatě poprvé, takže bych se chtěl ještě zeptat na pár věcí :) : 1. Jak mám nastavit internet? (nebo spíš kde, nebo jestli jde nějak "importovat" nastavené netu z Oken). a za 2 =) všude na videech jsou v linuxu různé grafické efekty, ale když jsem se je pokusil nastavit, vybafla na mě hláška "Desktop effects could not be enabled"

předem děkuji.

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: nemožnost spuštění po instalaci
« Odpověď #4 kdy: 17 Července 2008, 11:25:56 »
1) Záleží jak se k netu připojuješ. Jinak se net nastavuje v Systém - Správa - Síť (doufám, že nemáš nějaký usb modem -> tam je to horší)
http://wiki.ubuntu.cz/Jak%20na%20Internet
2) To vypadá, že máš grafickou kartu ATI. Pokud ano, a systém ti nabídl instalaci nesvobodných ovladačů a jsou nainstalované (Systém - Správa - Ovladače hardwaru - povolené ovladače). Tak by měla stačit moje rada v následujícím odkaze:
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=25171.msg187029#msg187029

Mimochodem: Pokud nejsi připojen ještě k netu, nesnaž se instalovat software pomocí Přidat/Odstrani, Synapticu či příkazů jako jsou sudo apt-get install "program" apod. věci (instalace v linuxu je silně spojená s netem - Např. program Synaptic, Přidat/odstranit si při výběru software stahují software z netu). Tedy nejdříve rozjeď net a poté se se snaž o další věci, výrazně si tím usnadníš práci.

Doporučuji si stáhnout uživatelskou příručku -> je tam většina ze základu práce s Ubuntu.
http://wiki.ubuntu.cz/U%C5%BEivatelsk%C3%A1%20p%C5%99%C3%ADru%C4%8Dka
« Poslední změna: 17 Července 2008, 11:33:02 od luisah »

Jackxxx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 79
  • §)
Re: nemožnost spuštění po instalaci
« Odpověď #5 kdy: 17 Července 2008, 19:30:24 »
děkuji moc, moc jste mi pomohl.

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: nemožnost spuštění po instalaci
« Odpověď #6 kdy: 17 Července 2008, 20:07:02 »
děkuji moc, moc jste mi pomohl.
Není zač, prosím nevykat, zní to strašně :D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.