Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém pri inštalácií  (Přečteno 1966 krát)

Filip417

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Problém pri inštalácií
« kdy: 24 Května 2013, 10:31:28 »
Dobrý den. Chcel som si k svojmu win 7 na notebooku nainštalovať ubuntu konkrétne 13.04 verziu. Po zapnutí inštalácie ked si zvolím jazyk a dalej dám inštaláciu ubuntu tak počítač začne ako keby inštaláciu ale pri tom si vipne obrazovku a nič nerobí. Hučí aj si číta CD ale nič iné ... Mal už s tím niekto skúsenosť ? Notas mám od hp g6 seriu.

Tomáš Macek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 84
Re:Problém pri inštalácií
« Odpověď #1 kdy: 24 Května 2013, 10:48:20 »
tohle by ti mělo pomoci , EN návod

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1613132
GIGABYTE GA-H61MA-D3V - Intel H61, Intel Celeron G530, 2x A-DATA Premier Series 4GB DDR3 1333, Sapphire HD 5450 1GB DDR3 HDMI

Filip417

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Problém pri inštalácií
« Odpověď #2 kdy: 24 Května 2013, 10:57:37 »
Ďakujem pohrabem sa v tom ale ak by ešte niekto vedel poradiť niake presnejšie inštrukcie alebo lepšie povedané postup bol by som mu vdačný. Ďakujem  :)

janek-m

  • Host
Re:Problém pri inštalácií
« Odpověď #3 kdy: 24 Května 2013, 11:41:51 »
Na začiatok by nebolo zlé bližšie info o HW. Nabootovať Live CD/USB, klik na "Vyskúšať Ubuntu" a do terminálu  (Ctrl+Alt+T) postupne zadať:
Kód: [Vybrat]
lspci
Kód: [Vybrat]
sudo parted -l
Výpisy dať do "code" #!

Nie je zlé otestovať DVD na chyby, či je v poriadku. Ako funguje Live systém? Ide bez problémov, alebo hádže nejaké hlášky?

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Problém pri inštalácií
« Odpověď #4 kdy: 24 Května 2013, 12:21:51 »
zkoušel si bootovací parametry
http://wiki.ubuntu.cz/bootovac%C3%AD_parametry

Filip417

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Problém pri inštalácií
« Odpověď #5 kdy: 24 Května 2013, 12:54:22 »
OK porobím a napíšem ako som pokročil. Avšak mám ešte jednu otázku nemože to byť aj tým že mám ATI grafiku ?? inštaloval som toto Xubuntu do PC čo malo nvidiu a všetko išlo ok ...  :)

Tomáš Macek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 84
Re:Problém pri inštalácií
« Odpověď #6 kdy: 24 Května 2013, 13:34:49 »
podpora či nepodpora ATI grafik ne rozepsána na wiki, tak se mrkni tam
GIGABYTE GA-H61MA-D3V - Intel H61, Intel Celeron G530, 2x A-DATA Premier Series 4GB DDR3 1333, Sapphire HD 5450 1GB DDR3 HDMI

Filip417

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Problém pri inštalácií
« Odpověď #7 kdy: 24 Května 2013, 17:12:59 »
Takže LIVE systém nefunguje ked aj normálne dam CD ked som ešte vo WIN tak dám tu tretiu možnost nainštalovať LIVE... začne inštalovaŤ a v trištvrtke to stopne a ukáže error. Čo sa tíka skušobnej verzie tak ani tú mi nechce spustiť je to to ísté :(

janek-m

  • Host
Re:Problém pri inštalácií
« Odpověď #8 kdy: 24 Května 2013, 17:29:10 »
Toto je strašne zmätočný popis. Ako chápať:
Citace
"....normálne dam CD ked som ešte vo WIN tak dám tu tretiu možnost nainštalovať LIVE..."
Citace
Čo sa tíka skušobnej verzie tak ani tú mi nechce spustiť
- aká skúšobná verzia??

Vložiť CD do mechaniky, reštartovať, nastaviť boot z CD a neklikať na nič. Nechaj nabootovať Live systém. Ak vyhodí nejaké chybové hlášky, bolo by dobré si ich poznačiť a uviesť ich tu.
Akú máš presne GK?
Skúšal si zmeniť bootovacie parametre, ako navrhol Coure?

Filip417

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Problém pri inštalácií
« Odpověď #9 kdy: 24 Května 2013, 20:52:49 »
Takže vložil som CD do mechaniky reštartol som PC nabootovalo CD ukazalo tu prvu tabulku kde vlastne ukazuje tie 2 male obrázky tuším že označujú usb a cd... potom tá tabulka zmizla a ako zmizla tak sa to začalo chvílu načítať a potom mi zhasla obrazovka a nič sa s tím nedalo robiť počítač si čítal CD ale nič sa na obrazovke neukazovalo ... Dostanem sa tam jedine tak že ked sa mi ukáže tá tabulka s CD a USB tak stlačím enter a tam už sa do toho dostanem dám možnosť skúsiť xubuntu bez inštalácie a stane sa to ísté zase čierna obrazovka ... Potom na 10 krát ked som to skúšal spúštat ma napadlo dať F6 a zaškrtol som NOMODEST a potom to začalo načítavať a spustila sa mi tá verzia bez inštalácie..

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Problém pri inštalácií
« Odpověď #10 kdy: 24 Května 2013, 21:57:57 »
zkoušel si bootovací parametry
http://wiki.ubuntu.cz/bootovac%C3%AD_parametry
alejuja  ;D
tak bootovací parametry by si zvládl a teď co potřebuješ dál?
« Poslední změna: 24 Května 2013, 22:01:24 od Cuore »

Filip417

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Problém pri inštalácií
« Odpověď #11 kdy: 25 Května 2013, 09:04:18 »
Teraz by som potreboval pomoc ako to tam nainštalovať s tej verzie čo sa neinštaluje ? Normalne ju spustím našiel som tam aj nainštalovať ale v inštalácií mi dalo ponuku iba nainštalovať to namiesto win 7 a nedalo mi ponuku nainštalovať to pri win 7 alebo potom rozdelenie diskov že kde to chcem nainštalovať  :D Ako to mám viriešiť aby mi to nainštalovalo správne prosím ? :)

janek-m

  • Host
Re:Problém pri inštalácií
« Odpověď #12 kdy: 25 Května 2013, 09:54:35 »
Citace
Teraz by som potreboval pomoc ako to tam nainštalovať s tej verzie čo sa neinštaluje ?
To nie je verzia, ktorá sa neinštaluje, ale Live Systém, a na ploche je ikonka "Install Ubuntu", a pri poklikaní na ňu inštalácia začne. Ak neponúklo možnosť "Nainštalovať vedľa WIn", tak to môže byť súčasným rozdelením tvojho HDD. Nabootuj Live CD, Klik na vyskúšať a daj sem ten výpis, ktorý som už od teba raz pýtal. Nainštaluješ Ubuntu voľbou "Niečo iné". Usmerníme ťa pri tom  ;)
Kód: [Vybrat]
sudo fdisk -l  (malé L)
sudo parted -l

Výpisy daj do "code" #

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.