Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: a zasa problém s NTFS  (Přečteno 7845 krát)

MKD

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
a zasa problém s NTFS
« kdy: 09 Února 2008, 19:10:15 »
Zdravím, mám problém s podporou NTFS a to nielen čítaním a zapisovaním ale celkovo s mountovaním a vôbec so spojazdnení NTFS. Mám Ubuntu 7.10 zo začiatku NTFS normálne išlo, no z ničoho nič sa raz všetky disky stratili a odvtedy ich neviem vrátiť. Skúšal som to aj podľa návodu na Ubuntu.cz, ale nepomohlo. A keď sa pokúšam cez nástroj: ntfs-config zapnúť čítanie a zápis diskov, zobrazí chybu:

Prosím poraďte mi čo mám robiť.

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: a zasa problém s NTFS
« Odpověď #1 kdy: 09 Února 2008, 20:35:18 »
Máš to v té chybě napsáno, asi nejrychlejší možnost je vyzkoušet příkaz co začíná mount -t, popř. se mrknout do /etc/fstab/ zda tam máš následující řádek začínající /dev/hdc5

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re: a zasa problém s NTFS
« Odpověď #2 kdy: 09 Února 2008, 20:36:55 »
Zdravím, mám problém s podporou NTFS a to nielen čítaním a zapisovaním ale celkovo s mountovaním a vôbec so spojazdnení NTFS. Mám Ubuntu 7.10 zo začiatku NTFS normálne išlo, no z ničoho nič sa raz všetky disky stratili a odvtedy ich neviem vrátiť. Skúšal som to aj podľa návodu na Ubuntu.cz, ale nepomohlo. A keď sa pokúšam cez nástroj: ntfs-config zapnúť čítanie a zápis diskov, zobrazí chybu:

Prosím poraďte mi čo mám robiť.

Vždy je dobré nejprve zapnout win a řádně vypnout (případně odpojit zařízení, jestli se jedná o externí disky apod.)
Když nic nepomáhá, tak násilím, jak se to píše v tom okně, které jste sem dal...;-)
« Poslední změna: 09 Února 2008, 22:01:30 od Vojtěch Trefný »
Have you tried turning it off and on again?

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: a zasa problém s NTFS
« Odpověď #3 kdy: 09 Února 2008, 22:01:49 »
Ježiš necitujte obrázky, kdo se na to má koukat...

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re: a zasa problém s NTFS
« Odpověď #4 kdy: 10 Února 2008, 08:48:37 »
Ježiš necitujte obrázky, kdo se na to má koukat...
Ano, máte pravdu. Nějak jsem si to neuvědomil, automaticky kliknul... Děkuji za odstranění.
Have you tried turning it off and on again?

Dr.Silenator

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 136
Re: a zasa problém s NTFS
« Odpověď #5 kdy: 10 Února 2008, 09:30:32 »
Neukončil jste pořádně práci s NTFS diskem ... jak je již napsáno v obrázku zapněte a vypněte windows a mělo by to pracovat ;-)
Lenovo ThinkPad T61 - Ubuntu 8.10, Core2duo 2.0Ghz+2GB RAM+128 Nvidia Geforce 7600GS - Slackware 11.2

Bubu234

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re: a zasa problém s NTFS
« Odpověď #6 kdy: 10 Února 2008, 12:50:55 »
Nechcem zakladat novu temu a tak to pisem sem. Mne nechce otvorit moj externy disk, kde mam komplet zalohy z winu (uz som ho neinstalovala) a je vo formate ntfs... je to disk znacky WD a ma 320GB... Skusala som to pretiahnut do linuxu cez virtualnu masinu, no neslo to, skusala som vsetko mozne, aj prikazy, ktore mi to tam kaze dat a rozne sposoby co som nasla na wiki a tak a nic nepomaha...poradte mi.... Pise to presne toto:


[attachment deleted by admin]
Na tomto svete mam rada len jedneho cloveka a to moju polovicku. Nikoho ineho, len jeho...ani seba. PS: v Linuxe som len zaciatocnik.
Fakt fasa HRA

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re: a zasa problém s NTFS
« Odpověď #7 kdy: 10 Února 2008, 15:36:47 »
WD320 jde jednoduše hodit do tašky... zaneste ho k někomu a píchněte ho do počítače.. může se stát, že nebyl řádně odpojen. Může být i po disku, ale je dobré zkusit. Na 99% vám na jiném počítači pojede.. když ho řádně odpojíte, neměl by být problém.. tuhle situaci jednou za půl roku řeším taky.. (ale mám win, takže bez komplikací)... win zkrátka ne vždy umí disk odpojit...
Have you tried turning it off and on again?

premet

  • Host
Re: a zasa problém s NTFS
« Odpověď #8 kdy: 10 Února 2008, 18:30:06 »
Měl jsem stejný problém s WD externím. Pokud jej někdo špatně odpojí ve windows vyhodí to jen hlášku, že nelze připojit. Když mi to udělalo tohle, nepomohlo ani odpojit správně ve windowsech a pomohl mi udělat Scandisk tohoto disku a poté mi již naběhl :) vyzkoušejte.

Bubu234

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re: a zasa problém s NTFS
« Odpověď #9 kdy: 10 Února 2008, 18:51:32 »
Hned to skusim ako to bude mozne... Doma mame 2 PC s Windowsom a tak to tam zapichnem ibaze len jedno mam povolenie spustit(druhe je bratove a to spustat v ziadnom pripade nebudem) a kym sa to zapne, to si este pockam. Kazdopadne za odpovede dakujem :)
Na tomto svete mam rada len jedneho cloveka a to moju polovicku. Nikoho ineho, len jeho...ani seba. PS: v Linuxe som len zaciatocnik.
Fakt fasa HRA

qUAKER

  • Host
Re: a zasa problém s NTFS
« Odpověď #10 kdy: 10 Února 2008, 19:05:01 »
mám řešení jak to opravit z linuxu - nainstalovat balíček ntfsprogs a napsat příkaz

ntfsfix /dev/disk(slovo disk nahradit za sda1,sda5,hda1,hda5 atd..)

Bubu234

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re: a zasa problém s NTFS
« Odpověď #11 kdy: 10 Února 2008, 19:50:53 »
qUAKER: Dakujem mooooooooc. pretoze v XPckach mi to nefachalo
Na tomto svete mam rada len jedneho cloveka a to moju polovicku. Nikoho ineho, len jeho...ani seba. PS: v Linuxe som len zaciatocnik.
Fakt fasa HRA

kotli

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re: a zasa problém s NTFS
« Odpověď #12 kdy: 26 Února 2008, 09:14:15 »
Zdravim, včera jsem upgradoval Ubuntu ze 7.04 na 7.10. Po 5 hodinách čekání to bylo koonečně hotový, ale nazávěř následoval restart a po znovunahození systému se mi ztratil jeden disk (ntfs). Mám na něm všechny data (z widlí, co jsem předevčírem zrušil), takže je pro mě dost důležitej. Už jsem nainstaloval všechny možný balíky a furt to nejede. Nevíte prosim někdo, jak postupovat? Jsem lama, tak prosim trochu polopaticky  ;D. děkuju

premet

  • Host
Re: a zasa problém s NTFS
« Odpověď #13 kdy: 26 Února 2008, 09:22:42 »
Jestli ho Linux viděl předtím a ted ho nevidí je to tím, že jsou ty Windows špatně ukončené  :)

kotli

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re: a zasa problém s NTFS
« Odpověď #14 kdy: 26 Února 2008, 09:26:28 »
Jestli ho Linux viděl předtím a ted ho nevidí je to tím, že jsou ty Windows špatně ukončené  :)
No problém je, že já windows nemam. Něco se muselo pokazit při tom přechodu na vyšší verzi.

premet

  • Host
Re: a zasa problém s NTFS
« Odpověď #15 kdy: 26 Února 2008, 09:29:15 »
mám řešení jak to opravit z linuxu - nainstalovat balíček ntfsprogs a napsat příkaz

ntfsfix /dev/disk(slovo disk nahradit za sda1,sda5,hda1,hda5 atd..)
a tuhle radu od qUAKERA si zkoušel ?? Mělo by to funguvat pokud sem to pochopil dobře jaké problémy s tím diskem máte.

kotli

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re: a zasa problém s NTFS
« Odpověď #16 kdy: 26 Února 2008, 09:40:05 »
mám řešení jak to opravit z linuxu - nainstalovat balíček ntfsprogs a napsat příkaz

ntfsfix /dev/disk(slovo disk nahradit za sda1,sda5,hda1,hda5 atd..)
a tuhle radu od qUAKERA si zkoušel ?? Mělo by to funguvat pokud sem to pochopil dobře jaké problémy s tím diskem máte.
JJ zkoušel. Vždycky to vyhodí jenom
kotli@kotli-desktop:~$ ntfsfix /dev/hd1
Failed to determine whether /dev/hd1 is mounted : No such file or directory
Mounting volume... Error opening partition device : No such file or directory
Failed to startup volume : No such file or directory
FAILED
Attempting to correct errors... Error opening partition device : No such file or directory
FAILED
Failed to startup volume : No such file or directory
Volume is corrupt. You should run chkdsk.
kotli@kotli-desktop:~$


kotli

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re: a zasa problém s NTFS
« Odpověď #17 kdy: 26 Února 2008, 09:47:40 »
Kecam, měl jsem špatně ten disk, vyhodí to tohle.
kotli@kotli-desktop:~$ ntfsfix /dev/hda1
Refusing to operate on read-write mounted device /dev/hda1.
kotli@kotli-desktop:~$

kotli

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re: a zasa problém s NTFS
« Odpověď #18 kdy: 26 Února 2008, 10:21:40 »
Tak zpět, konečně jsem našel jak se to jmenuje ten disk je to hdb1 no a když to tam hodim, tak mi to vyhodí toto
kotli@kotli-desktop:~$ ntfsfix /dev/hdb1
Mounting volume... Error opening partition device : Permission denied
Failed to startup volume : Permission denied
FAILED
Attempting to correct errors... Error opening partition device : Permission denied
FAILED
Failed to startup volume : Permission denied
Volume is corrupt. You should run chkdsk.

Navíte prosim někdo co s tim, já to potřebuju mít co nejdřív, mam na tom rozdělanou práci.

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: a zasa problém s NTFS
« Odpověď #19 kdy: 26 Února 2008, 11:43:25 »
Kód: [Vybrat]
sudo ntfsfix /dev/hdb1
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

kotli

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re: a zasa problém s NTFS
« Odpověď #20 kdy: 26 Února 2008, 14:26:46 »
Kód: [Vybrat]
sudo ntfsfix /dev/hdb1
No to jsem předtím zkoušel, ale nešlo to. Ale nějakym zázrakem se mi to povedlo rozchodit. Zkoušel jsem všechny návody co jsem našel, všude mi to hodilo error, tak jsem to resnul a najdenou to jde. Nechápu. Linux si ze mě dělá dobrý srandy.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.