Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jakou zachytávací kartu/střižnu pro linux Ubuntu  (Přečteno 2598 krát)

JS

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 250
Jakou zachytávací kartu/střižnu pro linux Ubuntu
« kdy: 27 Března 2013, 13:25:09 »
Zdravim potreboval bych poradit z dostupnych karet na trhu, ktere spolehlive funguji pod linuxem/Ubuntu.
Za tipy predem dekuji.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Jakou zachytávací kartu/střižnu pro linux Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 27 Března 2013, 23:04:35 »
V tomto je Linux zatím ještě v plenkách, většinou výrobci těchto karet dodávají i svůj vlastní software nebo ovladač pro použití v konkrétním střihovém programu, pinacle, vegas atd...
Ale postupně se situace lepší, bude to ještě nějaký ten pátek trvat než se to zlepší, ale asi dřív příjde možnost využívat grafické karty jako náhrady za speciální karty.

Možná někdo má lepší zkušenosti než já... :(
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

JS

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 250
Re:Jakou zachytávací kartu/střižnu pro linux Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 28 Března 2013, 08:37:36 »
V tomto je Linux zatím ještě v plenkách, většinou výrobci těchto karet dodávají i svůj vlastní software nebo ovladač pro použití v konkrétním střihovém programu, pinacle, vegas atd...
Ale postupně se situace lepší, bude to ještě nějaký ten pátek trvat než se to zlepší, ale asi dřív příjde možnost využívat grafické karty jako náhrady za speciální karty.

Možná někdo má lepší zkušenosti než já... :(
No doma mam nejakou starou TV kartu Asus 7135 s analog. vstupy a na ni jsou ty analogove vstupy pro zachytavani videa pro linux dostupne. Je fakt ze jsem to primo nevyzkousel, ale myslim ze by to fungovat mohlo.
Tohle potrebuji do prace. Sef chce udelat takovy multimedialni koutek na zpracovani fotek, diaku, videa, prevod videa atd.
Scener jsem vybral Epson V370 Photo, ktery by mel v linuxu chodit. Na strih videa Kdenlive nebo Openshot. Pro fotky asi Picasu.
Jen nevim tu zachytavaci kartu, ktera by pod linuxem spolehlive jela. Pripada mi to ze je situace obdobna jako s DVB-T tunery. Krabicka stejna, ale uvnitr jiny chip. Neco podporovane je a neco ne. Ale do krabicky bohuzel neni videt. :-(

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Jakou zachytávací kartu/střižnu pro linux Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 28 Března 2013, 13:03:22 »
Aha tak to jsme si neporozuměli :)
Já myslel že chceš karty s hardwarovým kodekem kdy se vše přepočítává přímo na kartě.

Jestli to chápu tak potřebuješ mít možnost převézt obyčejný AV signál do digitálního do počítače? Na to by ti stačila jakákoliv stará TV karta kterých je všude tuny a zdarma, hromadně se vyhazují (co s ní také po přechodu na DVBT).
S nahráváním by neměl být problém, nějaké programy nebo obyčejný menconder v terminálu to bude umět.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

beer

  • Host
Re:Jakou zachytávací kartu/střižnu pro linux Ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 28 Března 2013, 13:42:47 »
Aha tak to jsme si neporozuměli :)
Já myslel že chceš karty s hardwarovým kodekem kdy se vše přepočítává přímo na kartě.


Myslel si něco takového?

http://www.alza.cz/aver-game-broadcaster-hd-d339359.htm

 Aver Game Broadcaster HD (C127)


By mě zajímalo, jestli se takové věci dají rozchodit v linuxu. Pokud ale je dekódování řešeno hardwarově, tak důležité je, jestli je podporovaný chip, a pokud ano, tak by to fungovat mělo, ne? Akorát ještě by kartu musel zřejmě podporovat i nějaký linuxový editační program...
« Poslední změna: 28 Března 2013, 13:45:41 od beer »

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Jakou zachytávací kartu/střižnu pro linux Ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 28 Března 2013, 14:03:45 »
jj to jsem myslel že on myslel ale nakonec asi myslel něco jiného :))
Ale pochybuji že se něco takového dá rozchodit pod Linuxem... :-\
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

beer

  • Host
Re:Jakou zachytávací kartu/střižnu pro linux Ubuntu
« Odpověď #6 kdy: 28 Března 2013, 14:21:33 »
Nějaký linuxový hardware musí existovat, když společnosti jako Pixar používají ke střihu linux...

Ale oni mají nějaký svůj zřejmě proprietární linuxový software...

http://blogs.computerworld.com/pixars_rendering_software_big_on_linux_servers_not_mac

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6034
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.


JS

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 250
Re:Jakou zachytávací kartu/střižnu pro linux Ubuntu
« Odpověď #9 kdy: 29 Března 2013, 11:44:04 »
Aha tak to jsme si neporozuměli :)
Já myslel že chceš karty s hardwarovým kodekem kdy se vše přepočítává přímo na kartě.

Jestli to chápu tak potřebuješ mít možnost převézt obyčejný AV signál do digitálního do počítače? Na to by ti stačila jakákoliv stará TV karta kterých je všude tuny a zdarma, hromadně se vyhazují (co s ní také po přechodu na DVBT).
S nahráváním by neměl být problém, nějaké programy nebo obyčejný menconder v terminálu to bude umět.
Myslel jsem neco takoveho.
http://www.alza.cz/premiumcord-usb-2-0-video-grabber-d250881.htm

Se softwarem si myslim taky problem nebude. Myslim ze Avidemux by to mel umet. Problem je aby to spolupracovalo.

beer

  • Host
Re:Jakou zachytávací kartu/střižnu pro linux Ubuntu
« Odpověď #10 kdy: 29 Března 2013, 12:03:47 »
Můžeš vyzkoušet. Při nákupu přes net máš 14 dní na vyzkoušení (storno v zákonné lhůtě).

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6034
Re:Jakou zachytávací kartu/střižnu pro linux Ubuntu
« Odpověď #11 kdy: 29 Března 2013, 12:11:25 »
Můžeš vyzkoušet. Při nákupu přes net máš 14 dní na vyzkoušení (storno v zákonné lhůtě).
To sice ano, ale dle povahy zabalení a dalších věcí a prodejce si můžou naúčtovat i cenu za opětovné vrácení do běhu. Vyplatí se to? není lepší 2x měřit?
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

beer

  • Host
Re:Jakou zachytávací kartu/střižnu pro linux Ubuntu
« Odpověď #12 kdy: 29 Března 2013, 12:25:08 »
Můžeš vyzkoušet. Při nákupu přes net máš 14 dní na vyzkoušení (storno v zákonné lhůtě).
To sice ano, ale dle povahy zabalení a dalších věcí a prodejce si můžou naúčtovat i cenu za opětovné vrácení do běhu. Vyplatí se to? není lepší 2x měřit?
To sice jo, ale nepíšou, jaký čip to obsahuje. Jak to chceš zjistit? V alze taky nebudou vědět, jestli chodí pod linuxem...

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6034
Re:Jakou zachytávací kartu/střižnu pro linux Ubuntu
« Odpověď #13 kdy: 29 Března 2013, 12:43:22 »
Můžeš vyzkoušet. Při nákupu přes net máš 14 dní na vyzkoušení (storno v zákonné lhůtě).
To sice ano, ale dle povahy zabalení a dalších věcí a prodejce si můžou naúčtovat i cenu za opětovné vrácení do běhu. Vyplatí se to? není lepší 2x měřit?
To sice jo, ale nepíšou, jaký čip to obsahuje. Jak to chceš zjistit? V alze taky nebudou vědět, jestli chodí pod linuxem...
Proto bych zrovna tenhle nikdy nekoupil. Dle hodnocení to někomu nejede ani pod Win a prý je to čínská kopie.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

JS

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 250
Re:Jakou zachytávací kartu/střižnu pro linux Ubuntu
« Odpověď #14 kdy: 29 Března 2013, 12:45:39 »
Můžeš vyzkoušet. Při nákupu přes net máš 14 dní na vyzkoušení (storno v zákonné lhůtě).
To sice ano, ale dle povahy zabalení a dalších věcí a prodejce si můžou naúčtovat i cenu za opětovné vrácení do běhu. Vyplatí se to? není lepší 2x měřit?
To sice jo, ale nepíšou, jaký čip to obsahuje. Jak to chceš zjistit? V alze taky nebudou vědět, jestli chodí pod linuxem...
O to mi prave jde jestli to nekdo nekupoval v nedavne dobe. Je velka sance ze by to mohlo pochazet se stejneho kontejneru z chiny se stejnym chipem.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.