Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: CGI Apache2  (Přečteno 1662 krát)

Cepela

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 212
CGI Apache2
« kdy: 13 Března 2011, 11:51:48 »
Tak ja uz jsem taky bezradny, podle toho navodu co je v tomto prispevku http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,36494.0.html jsem udelal vsechno, ale pokud se pokosim spustit ten testovaci soubor, tak mi to do logu vyhodi hlasku
Kód: [Vybrat]
[Sat Mar 12 00:21:40 2011] [error] [client 192.168.10.100] (8)Exec format error: exec of '/usr/lib/cgi-bin/test.pl' failed
[Sat Mar 12 00:21:40 2011] [error] [client 192.168.10.100] Premature end of script headers: test.pl

Pokud se pokusim otevrit cgi soubor, tak se mi chce stahnout.... prava mam nastavena uz pro vsechny pripady na 777

Protoze to spravne odkazuje na slozku /usr/lib/cgi-bin , tak si myslim, ze toto je spravne, ale pro jistotu prikladam

/etc/apache2/sites-avalible/default
Kód: [Vybrat]
<VirtualHost 192.168.10.206>
DocumentRoot "/var/www/"
ServerName 192.168.10.206
CustomLog /var/log/apache2/192.168.10.206 combined
<Directory "/var/www">
AllowOverride All
allow from all
Options +Indexes FollowSymLinks Includes
</Directory>
ScriptAlias /cgi-bin/ /usr/lib/cgi-bin/

    <Directory /usr/lib/www>
    Options +ExecCGI
    AddHandler cgi-script cgi pl
    </Directory>

</VirtualHost>

MOC PROSIM O POMOC, uz jen tapu

ETNyx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 425
Re: CGI Apache2
« Odpověď #1 kdy: 13 Března 2011, 14:20:58 »
Kód: [Vybrat]
ScriptAlias /cgi-bin/ /usr/lib/cgi-bin/

<Directory /usr/lib/www>
    Options +ExecCGI
    AddHandler cgi-script cgi pl
</Directory>

Vytvořil jste alias na slozku /usr/lib/cgi-bin/ kde máte pravděpodobně zmíněné skripty, bohužel jste povolil spouštění cgi skruptů ve složce /usr/lib/www tedy pokud chcete spouštět cgi skripty buď opravte direktivu ScriptAlias /cgi-bin/ nebo kontejner Directory který, povoluje spouštění cgi-skriptů.

Pravděpodobně bude správné řešení toto:
Kód: [Vybrat]
ScriptAlias /cgi-bin/ /usr/lib/cgi-bin/

<Directory /usr/lib/cgi-bin/>
    Options +ExecCGI
    AddHandler cgi-script cgi pl
</Directory>
jabber: etnyx@jabbim.cz

Cepela

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 212
Re: CGI Apache2
« Odpověď #2 kdy: 13 Března 2011, 17:51:33 »
Tak bohuzel ani toto nepomohlo, jeste jsem zkousel nastavit kantejner na /var/www/cgi-bin/ , tedy na symlink , ale ani toto nepomohlo. Bude to nekde nejaka kravina v modulech, ale najit ji... to bude boj. Ted jdu jeste zkusit ve virtualu nainstalovat cisty LAMP a odrazit se od toho. Kazdopadne diky za kazdou radu.

ETNyx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 425
Re: CGI Apache2
« Odpověď #3 kdy: 13 Března 2011, 18:59:41 »
Ještě zkuste v řádce AddHendler přídat tečky, asi nějak takto
Kód: [Vybrat]
AddHandler cgi-script .cgi .pl
jabber: etnyx@jabbim.cz

Cepela

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 212
Re: CGI Apache2
« Odpověď #4 kdy: 13 Března 2011, 20:46:52 »
V souboru default problem nebude. Nainstaloval jsem si do virtualboxu cisty server a tam to beha, tak jsem zkusil tento soubor prekopirovat na svuj server ale stale to same, jen se to chce stahnout. dokonce na tom cistem serveru, kde to chodi nejsou nainstalovany baliky libapache2-fastcgi a jeste nejaky podobny, tak jsem je na druhem take odinstaloval, ale stale to same. Z nouze uz jsem i zkousel aptitude reinstall apacha2 a taky nic... Ten problem bude jinde

Cepela

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 212
Re: CGI Apache2
« Odpověď #5 kdy: 13 Března 2011, 22:53:17 »
TAk uz jsem patrne nasel pricinu problemu. Pokud povolim cgi u virtualu delaneho na ip adresu, tak to nejede, ale pokud to povolim u virtualu delaneho na domenu, nebo to dam uplne nahoru do globalniho virtualu, tak to jde, ale jen pokud to adresuji pres domenu a ne pres ip adresu serveru. Nej mi trosku neni jasne proc se to tak chova...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.