Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Thunderbird - downgrade z verze 115 na 102  (Přečteno 3165 krát)

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1770
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Thunderbird - downgrade z verze 115 na 102
« kdy: 08 Října 2023, 16:03:44 »
Tak mě zase progresivističtí frikulíni nezklamali, tentokrát s TB verze 115 "Supernova" (možná bych ji přejmenoval na "Superhovna").

Největší problémy:


1) při více účtech ve verzi 115 není rozbalovací ikona na přijmout vše, musí se na novou ikonu kliknout pravým myšítkem a pak zvolit možnost "přijmout vše" levým myšítkem

2) v konkrétním účtu po jeho volbě zobrazení skáče na náhodnou zprávu, nikoliv na tu poslední (to prostě nepochopíš)

3) celkově hrozný "zdrobnělý" vzhled s nemožností to změnit

4) chyb je tam víc (viz web), ale na ty už jsem neměl sílu...

Řešení, neboli downgrade je tady. Je psáno pro widle, takže v Linuxu je třeba ho lehce upravit.

Můj další postup po smazání souboru compatibility.ini z aktuálního profilu TB:

a) v Synapticu jsem odinstaloval balík thunderbird-locale-cs verze 115 a vynutil verzi balíku thunderbird na 102, spustil proces tlačítkem "Použít".

b) pak jsem nainstalovaný balík thunderbird verze 102 zamknul, dal vynutit verzi neinstalovaného balíku thunderbird-locale-cs opět na 102 a zase spustil tlačítkem "Použít" - doinstalovala se správná (tedy 102) verze balíku thunderbird-locale-cs. Následně jsem zamknul i balík thunderbird-locale-cs.

c) spustil jsem TB z konzole příkazem
Kód: [Vybrat]
thunderbird --allow-downgrade Vše normálně naběhlo ve verzi 102 a příští spuštění už šlo uskutečnit standardně, tedy přes ikonu/zástupce v panelu či na ploše (čili bez parametru --allow-downgrade).

Celý proces by se nejspíš dal udělat i jinak (nezkoušel jsem): totiž instalovat ručně stažený TB verze 102 do /opt, ukázat mu cestu k existujícímu profilu a zároveň ho poprvé spustit s parametrem "--allow-downgrade" To by pak nevyžadovalo zamykání verze v Synapticu, protože by v apt systému TB vůbec nebyl (nevýhoda i výhoda zároveň)...
« Poslední změna: 09 Října 2023, 15:56:19 od JirkaZ »

radin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 245
Re:Thunderbird - downgrade z verze 115 na 102
« Odpověď #1 kdy: 09 Října 2023, 08:30:00 »
ad 1) levým myšítkem na ikonu stahuje všechny zprávy
ad 2) potvrzuji, ale nastavil jsem zobrazení od nejnovějších, alespoň je mám nahoře
ad 3) nevím, nijak se mi to nezměnilo (nezmenšilo)
ad 4) mám problém s kalendářem - nejdou mi některé odebrat a pak tam mám něco dvakrát (třeba svátky). Možná by to chtělo celé smazat (odstranit) a nakonfigurovat znovu, jenže pak bych přišel o starší zprávy. Záloha profilu nepomůže, po obnově je vše zpět i s chybami :(
Nobody is perfect!

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4941
Re:Thunderbird - downgrade z verze 115 na 102
« Odpověď #2 kdy: 09 Října 2023, 08:57:12 »
Já tyhle starosti nemám - jsem spokojeným uživatelem poslední kloudné verze =  52.9.1  :)
Jinak všechny verze (přímo od Mozilly) jsou ke stažení zde.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6040
Re:Thunderbird - downgrade z verze 115 na 102
« Odpověď #3 kdy: 09 Října 2023, 12:49:51 »
Mně to dokonce mazalo na IMAPu mejly, které byly součástí vlákna toho nového zobrazení. Ač jsem dal smazat mail třeba v odeslaných, tak se smazal i v doručených. Opravili to po měsíci a něco.

A celkově ten design je katastrofa.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem.
Dlouhé výpisy prosím dávat při psaní příspěvku do bloku funkcí Vložit kód.
Děkujeme.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.