Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: OpenSolaris  (Přečteno 34076 krát)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
OpenSolaris
« Odpověď #25 kdy: 31 Ledna 2007, 22:30:30 »
Podle téhle teorie by mi měl přijít už 25. ledna, ale podezírám naší poštu, že mi to někde ztratili.

romi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 711
OpenSolaris
« Odpověď #26 kdy: 01 Února 2007, 09:59:29 »
ja som objednaval 16teho januara...takze..v piatok to tu ma byt :)))
no som zvedavy :))
randy [HP nc6320 -- Ubuntu Gutsy Gibbon with KDE]
== linuxove minimum ==

CyberDeath

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 115
OpenSolaris
« Odpověď #27 kdy: 01 Února 2007, 14:41:36 »
ja objednal 16.1 a taky jeste nedorazily
ManjaroBox best linux distribution
Sorry last good ubuntu was 6.06

Skeletonix

  • Host
OpenSolaris
« Odpověď #28 kdy: 01 Února 2007, 14:51:17 »
mno Ubuntu CD to také chvilku trvalo ... tak snad se dočkáme ;)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
OpenSolaris
« Odpověď #29 kdy: 01 Února 2007, 16:20:14 »
Snad ano.

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
OpenSolaris
« Odpověď #30 kdy: 01 Února 2007, 17:38:40 »
přinejhorším se o to podělíme na zakládacím srazu :-)
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
OpenSolaris
« Odpověď #31 kdy: 01 Února 2007, 17:41:57 »
Mě to ale vlastně stejně může být jedno - nefunguje mi totiž bootování z cd/dvd a jsem líný dotáhnout počítač do servisu (resp. představa života bez počítače, i když jen na pár dní mě děsí).

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
OpenSolaris
« Odpověď #32 kdy: 07 Února 2007, 19:59:05 »
Tak co, už někdo má? Já pořád nic :(.

egro

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 68
    • http://egro.ic.cz
OpenSolaris
« Odpověď #33 kdy: 07 Února 2007, 20:05:52 »
Citace: vojtech.t
Tak co, už někdo má? Já pořád nic :(.
Ani mne este neprislo a uz je to 17 dni... :'(

Jony

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 500
OpenSolaris
« Odpověď #34 kdy: 07 Února 2007, 20:16:22 »
Také nic ...

Skeletonix

  • Host
OpenSolaris
« Odpověď #35 kdy: 07 Února 2007, 22:06:50 »
...nic...

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
OpenSolaris
« Odpověď #36 kdy: 07 Února 2007, 22:27:51 »
Já taky nic...
Až se naštvu, tak to objednám ještě 5krát, na několik adres...
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

ped

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
OpenSolaris
« Odpověď #37 kdy: 08 Února 2007, 02:00:20 »
porad nic (mam to objednano od prvniho dne co to bylo na root.cz) .. uz to ani nepocitam.
Asi po te sprave na root.cz zazili docela flood...

mohylar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 95
OpenSolaris
« Odpověď #38 kdy: 12 Února 2007, 10:52:32 »
Doma Solaris nemam a moc po něm netoužím. Používám ho ve škole(programování v JAVA, internet).  Velmi často se vyskytují problémy se čtením flash disků. Pokud to srovnám s Ubuntu, tak Solaris mi přijde trochu neohrabaný(rozbalím nějaký panel, myšku dám pryč z panelu a on zůstane pořád vysunutý, musí se klepnout do jeho horní části, vyjede další nabídka ve které vyberete zavřít panel, nebo něco na ten způsob). Jinak ty ovládací panely a panely s programy se mi taky moc nelíbí. Připadají mi nepřehledné. Ale pozor, nevím, jaká je to verze, může to být něco staršího. Třeba to nějak vymakali, nebo to jde lépe nastavit. Po tom jsem moc nepátral.
HP ProBook 4320s, Intel Core i3 M350 2,26GHz, 3GB RAM DDR3 1333MHz, ATI Radeon HD 4350, HDD 320GB 7200 ot/min, Display matný 13,3' 1366 x 768, Ubuntu 12.04

romi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 711
OpenSolaris
« Odpověď #39 kdy: 12 Února 2007, 15:04:50 »
ax jaj.. nechapem, preco porovnavate solaris s ubuntu .. Solaris je serverovy system .. ta ked uz, tak ho mozete porovnavat s hp-ux. ..
randy [HP nc6320 -- Ubuntu Gutsy Gibbon with KDE]
== linuxove minimum ==

mohylar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 95
OpenSolaris
« Odpověď #40 kdy: 13 Února 2007, 10:49:32 »
Srovnávám je proto, protože jej používáme ve škole na celkem běžné věci, na které doma používám Ubuntu. A proč používáme Solaris? Přesně to nevím, ale je to asi proto, že nemáme klasické počítače, ale jen nějakou stanici, ke které je připojena myš, monitor a klávesnice. Programy jsou spuštěny na vzdáleném serveru.
HP ProBook 4320s, Intel Core i3 M350 2,26GHz, 3GB RAM DDR3 1333MHz, ATI Radeon HD 4350, HDD 320GB 7200 ot/min, Display matný 13,3' 1366 x 768, Ubuntu 12.04

holden

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
OpenSolaris
« Odpověď #41 kdy: 15 Února 2007, 10:53:56 »
Citace: mohylar
Srovnávám je proto, protože jej používáme ve škole na celkem běžné věci, na které doma používám Ubuntu. A proč používáme Solaris? Přesně to nevím, ale je to asi proto, že nemáme klasické počítače, ale jen nějakou stanici, ke které je připojena myš, monitor a klávesnice. Programy jsou spuštěny na vzdáleném serveru.
Mate pravdepodobne tenkych klientov SunRay. Podla mna najlepsie tenke klienty na trhu s neuveritelnymi moznostami :) Sam na nich robim skolenia.

a co sa tyka Solarisu samotneho. Problem je ten, ze k nemu pristupujete ako windowsaci k linuxu (chcu mat z linuxu windows). Robite si z neho linux a to nie je spravna cesta. Solaris ma inu filozofiu pouzivania a spravy. Aj ked viem si predstavit solarisovske jadro SunOS v kombinacii s GNU nastrojmi a nejakym dobrym balickovacim spravcom (napr. apt). Ako priklad moze sluzit distribucia Nexenta, ktore je ale stale bohuzial v alpha fazi vyvoja.

ped

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
OpenSolaris
« Odpověď #42 kdy: 15 Února 2007, 13:07:29 »
Jestli nekdo to DVD dostane, prosim napiste to sem. :)
(ja porad *NIC*)

mohylar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 95
OpenSolaris
« Odpověď #43 kdy: 15 Února 2007, 20:13:42 »
Citace: holden
Citace: mohylar
Srovnávám je proto, protože jej používáme ve škole na celkem běžné věci, na které doma používám Ubuntu. A proč používáme Solaris? Přesně to nevím, ale je to asi proto, že nemáme klasické počítače, ale jen nějakou stanici, ke které je připojena myš, monitor a klávesnice. Programy jsou spuštěny na vzdáleném serveru.
Mate pravdepodobne tenkych klientov SunRay. Podla mna najlepsie tenke klienty na trhu s neuveritelnymi moznostami :) Sam na nich robim skolenia.

a co sa tyka Solarisu samotneho. Problem je ten, ze k nemu pristupujete ako windowsaci k linuxu (chcu mat z linuxu windows). Robite si z neho linux a to nie je spravna cesta. Solaris ma inu filozofiu pouzivania a spravy. Aj ked viem si predstavit solarisovske jadro SunOS v kombinacii s GNU nastrojmi a nejakym dobrym balickovacim spravcom (napr. apt). Ako priklad moze sluzit distribucia Nexenta, ktore je ale stale bohuzial v alpha fazi vyvoja.
Vidím, že se v Solarisu vyznáte. Myslíte si, že se vyplatí zabývat se Solarisem hlouběji (za účelem domácího použití). V případě linuxu se mi to vyplatilo, ale se Solarisem opravdu nevím. Neznám nikoho, kdo ho používá. Dále někdo psal, že Solaris je serverový systém, znamená to, že pro využití na běžných domácích počítačích se nehodí? A ještě jedna otázka. Na stránkách Sun jsem četl, že je to nejrychlejší systém. Ověřil to někdo, nebo je to jen reklamní trik (něco jako Bill G.-Vista jsou nejbezpečnější OS)?
HP ProBook 4320s, Intel Core i3 M350 2,26GHz, 3GB RAM DDR3 1333MHz, ATI Radeon HD 4350, HDD 320GB 7200 ot/min, Display matný 13,3' 1366 x 768, Ubuntu 12.04

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
OpenSolaris
« Odpověď #44 kdy: 15 Února 2007, 20:41:28 »
Citace: ped
Jestli nekdo to DVD dostane, prosim napiste to sem. :)
(ja porad *NIC*)
Já taky nic a to je to již měsíc od obědnání...

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
OpenSolaris
« Odpověď #45 kdy: 15 Února 2007, 21:16:29 »
Citace: vojtech.t
Já taky nic a to je to již měsíc od obědnání...
Nevím jestli to bylo schválně, ale má to být "objednání"

Jinak mě taky nic nepřišlo... Jestli nic nebude ani když se vrátím z Indie, asi jim pošlu rozhořčený mail...
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

Robin M.

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 454
    • http://zkratak.xf.cz
OpenSolaris
« Odpověď #46 kdy: 15 Února 2007, 21:26:55 »
může mi zhruba někdo vytmavit rozdíly mezi linuxem a solarisem?
> Problémy s Windows -  Reboot.
> Problémy s Linux       - Be root.
tatranky.rar - energie zbalena na cestu

holden

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
OpenSolaris
« Odpověď #47 kdy: 15 Února 2007, 21:28:37 »
Citace: mohylar
Vidím, že se v Solarisu vyznáte. Myslíte si, že se vyplatí zabývat se Solarisem hlouběji (za účelem domácího použití). V případě linuxu se mi to vyplatilo, ale se Solarisem opravdu nevím. Neznám nikoho, kdo ho používá. Dále někdo psal, že Solaris je serverový systém, znamená to, že pro využití na běžných domácích počítačích se nehodí? A ještě jedna otázka. Na stránkách Sun jsem četl, že je to nejrychlejší systém. Ověřil to někdo, nebo je to jen reklamní trik (něco jako Bill G.-Vista jsou nejbezpečnější OS)?
Napriek tomu, ze so Solarisom pracujem kazdy den, tak musim uznat, ze na bezny domaci desktop (filmy, office, hudba a pod.) nie je velmi vhodny. Samozrejme, je to unix, takze v podstate nie s nicim problem, ale bolo by s tym viac prace. Solaris je skor vhodny na jednoucelovy desktop v priemysle (napr. jeden nas velky zakaznik pouziva CAD aplikacie pod solaris/sparc na navrh kablovych systemov pre automobily).

Co sa tyka toho najrychlejsieho OS na svete... Samozrejme takto kategoricky to brat nemozeme, ale su odvetvia kde to takto brat mozme. Napr. v kombinacii so sparc masinami je vyhodou obrovska pamatova priepustnost.

Avsak pre bezne serverove pouzitie by som videl vyhody solarisu niekde inde nez v jeho proklamovanej rychlosti. Ako iste viete, Sun je naozajstnym inovatorom v IT priemyslie (nie ako samozvany inovator Bill Gates) o com svedcia take technologie z dielne Snu ako NFS, Java, Zones, Dtrace, ZFS, Self Healing a ine. Prave tu ma solaris obrovsku vyhodu oproti inym operacnym systemom. Tu sa da suhlasit s reklamnou vetou "most advanced operating system on earth" :)

Pokial sa mam vyjadrit k tomu, ci sa oplati sa nim zaoberat, tak musim povedat, ze ano, oplati. Zo zaciatku to mozno bude trosku tazsie a obcas cloveku zostane rozum stat nad niektorymi vecami, ale z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze sa to oplati. Moj status voci solarisu je momentalne *INLOVE* :)

Mimochodom ja osobne pouzivam doma MacOS X na macmini, na notebooku mam tiez MacOS X (macbook) a pracovna stanica v praci je SunBlade 100/Solaris 10

mohylar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 95
OpenSolaris
« Odpověď #48 kdy: 16 Února 2007, 15:15:34 »
OK, to zni dobre. Podivam se tedy na ten system zblizka. Az budu na koleji, stahnu si ho. Diky za odpoved.
HP ProBook 4320s, Intel Core i3 M350 2,26GHz, 3GB RAM DDR3 1333MHz, ATI Radeon HD 4350, HDD 320GB 7200 ot/min, Display matný 13,3' 1366 x 768, Ubuntu 12.04

alfik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
OpenSolaris
« Odpověď #49 kdy: 19 Února 2007, 14:24:13 »
robim so solarisom   5.10 a 5.9  ale podla mna to nie je vhodne na pracovnu stanicu, doma by som ho nevyuzil, je to vyslovene na servre.
mozno toto nove bude prijatelnejsie pre usera.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.