Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Wifi vs. několik access pointů  (Přečteno 1399 krát)

telesto

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Wifi vs. několik access pointů
« kdy: 30 Července 2008, 14:09:08 »
Pokud už to tu bylo, tak se omlouvám, ale při hledání jsem nic podobného nenašel.

Jedná se mi o tuto situaci. Byl jsem v hotelu, kde bylo free internetové připojení. A dále připojení zabezpečné - placené. Měl jsem možnost se připojit na free internet. Jenže po připojení Internet fungoval velmi kolísavě. Stále se odpojoval a znovu připojoval. Mnohdy nenačetl IP adresu a někdy vůbec nenašel požadované připojení. Prostě chvilku jsem dělal a najednou vidím, jak načítá znovu adresu. To trvalo minutu, dvě minuty nebo někdy i pět minut, než se znovu připojil. A tak stále pořád dokola. Signál také kolísal mezi žádnou a třemi čárečkami. Měl jsem za to, že je slabý signál. Ale když to bylo čím dál horší, tak mi to začalo vrtat hlavou. Nabootoval jsem do Windows a zjistil problém. Ve windows mi našla wifi karta asi 15 různých připojení (oproti 2 v ubuntu). To free připojení, které bylo určeno pro mne jako pro hosta tam bylo 4x. Tzn. že jsem chytal signál ze čtyř access pointů. Síla jednoho access pointu byla asi 35% u dalších třech to bylo asi 2-5%. Jakmile jsem se ve windows připojil k signálu 35%, tak nebyl problém. Připojení fungovalo bez sebemenších problémů, rychle a bez jediného přerušení! Prostě stabilní připojení. Ubuntu ale z nějakého důvodu pravděpodobně přepínal z jednoho access pointu do druhého. Nevím proč. Pak je logické, že když se pokoušel připojit k těm velmi slabým signálům tak měl problém. Ale proč probůh nezůstal připojený u jednoho jediného - toho 35%? Proč se stále odpojoval. Windowsy toto neudělaly ani jednou.

Takže dotaz. Je nějaký způsob jak se JEDNODUŠE připojit k tomu a tomu access pointu. Jediné co jsem našel je seznam jakýchsi ID access pointů bez dalších informací. Ani aplikace wifi radar nenašla X access pointů, ale vždy jen dva typy sítě - free a zabezpečenou. Můžu si nějak vybrat jaký chci access point v ubuntu? Můžu ubuntu donutit připojit se vždy jen jednou a už se neodpojovat? Nebo v čem je problém? Nemáte nějakou představu o co jde???

Pavel Půlpán

Re: Wifi vs. několik access pointů
« Odpověď #1 kdy: 30 Července 2008, 14:22:02 »
Nejjednodušší by bylo zjistit MAC adresu (případně ESSID) a nastavit připojení natvrdo na jedno ápéčko.

nettezzaumana

  • Host
Re: Wifi vs. několik access pointů
« Odpověď #2 kdy: 30 Července 2008, 15:03:31 »
Nejjednodušší by bylo zjistit MAC adresu (případně ESSID) a nastavit připojení natvrdo na jedno ápéčko.
<< /usr/sbin/iwlist ?ath0 scan // vypise dostupne site k dispozici, lze prohnat jeste grepem apod ..
# iwconfig ?ath0 ap <mac_address> // pripoji se k vybranemu ap
# iwconfig ath0 key off // muze byt potreba na konkretnim cipu, neni povinne
# dhclient ?ath0 // spusti dhcp klienta na danem rozhrani

telesto

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Wifi vs. několik access pointů
« Odpověď #3 kdy: 31 Července 2008, 07:49:04 »
Děkuji za rady... příště až budu v hotelu vyzkouším. Škoda jen, že je to takové kostrbaté. Nechápu proč to nejde vyřešit přes běžného wifi klienta a musí se použít terminál. Ne že bych byl ten co musí všechno jen naklikat, ale toto je prostě věc, která je naprosto běžná. Běžně je v hotelech nebo na letištích více APéček a jestli je ubuntu tzv. Linux for human being, tak v tomto případě to neplatí. Chtěl bych vidět, jak se někdo neznalý linuxu hrne do tereminálu :)

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: Wifi vs. několik access pointů
« Odpověď #4 kdy: 31 Července 2008, 08:31:47 »
telesto : tady to záleží spíše na ovladači wifi, jelikož mě se v tomhle případě NM chová správně > jsem na VŠ a tady je AP ček hodně, nehledě na to, že jsou šifrované přes WPA2-E a NM s tím zatím nemá žádné problémy...;)

pihhan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Wifi vs. několik access pointů
« Odpověď #5 kdy: 31 Července 2008, 12:26:15 »
Děkuji za rady... příště až budu v hotelu vyzkouším. Škoda jen, že je to takové kostrbaté. Nechápu proč to nejde vyřešit přes běžného wifi klienta a musí se použít terminál. Ne že bych byl ten co musí všechno jen naklikat, ale toto je prostě věc, která je naprosto běžná. Běžně je v hotelech nebo na letištích více APéček a jestli je ubuntu tzv. Linux for human being, tak v tomto případě to neplatí. Chtěl bych vidět, jak se někdo neznalý linuxu hrne do tereminálu :)
Protože v rozumném případě je výběr konkrétního AP spíš záležitostí karty nebo obslužného softwaru, a pokud to funguje dostatečně dobře, neměl by uživatel nikdy mít potřebu ručně vybírat, které AP chce použít. Pokud to nefunguje dobře, obvykle by to měl spíš řešit obslužný software sám, než nabízet to uživateli.

telesto

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Wifi vs. několik access pointů
« Odpověď #6 kdy: 01 Srpna 2008, 07:51:55 »
Aha... takže to bude asi ovladačema. Protože pokud to ve Windows funguje správně, tak to asi kartou jako takovou nebude. Hmm... to je taky možnost.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.