Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: [ubuntu]: Wifi softwarový access point  (Přečteno 6330 krát)

radek6ak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
[ubuntu]: Wifi softwarový access point
« kdy: 28 Září 2008, 23:04:52 »
Zdravím, Potřeboval bych poradit s následujícím problémem:
Mám funkční internet pomocí USB modemu a funkční wifi, kterou potřebuji nastavit do módu access pointu, abych mohl přijímat internet na ostatních kompech doma. Pokud jsem ve win tak si wifi přepnu pomocí programu co k ní byl na ap nastavím essid, šifrování, sdílení netu a vše jede jak má. V linuxu jsem se zarazil na tom, jak přepnout kartu do AP módu.  Příkaz "sudo iwconfig wlan0 mode master essid radek channel 5" vyhodí hlášku:

 Error for wireless request "Set Mode" (8B06) :
 SET failed on device wlan0 ; Invalid argument.

wifi karta je:
02:01.0 Network controller: RaLink RT2561/RT61 802.11g PCI
v systému je wifi označena jako wlan0 a USB modem jede na rozhraní ppp0. Potřebuji tedy přepnout wifi na AP s šifrováním WEP a dhcp serverem a pak zapnout routování z ppp0 na wlan0
Díky za rady
Mozek je aparát s jehož pomocí si myslíme že myslíme....

radek6ak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re: [ubuntu]: Wifi softwarový access point
« Odpověď #1 kdy: 30 Září 2008, 15:49:45 »
Nikdo, neví?
Mozek je aparát s jehož pomocí si myslíme že myslíme....


pihhan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: [ubuntu]: Wifi softwarový access point
« Odpověď #3 kdy: 01 Října 2008, 10:06:17 »
Osobně pochybuju, že každá karta bude umět ap mode, natož nějaké běžnější USB potvora. Pokud je mi známo, softwarové AP umí jenom některé PRISMy, snad i nějaký atheros, ale rozhodně to neumí obecně všechny karty. Pokud by toho vůbec byly schopny hardwarově, tak podpora v ovladačích na tohle nebude moc běžná myslím.

radek6ak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re: [ubuntu]: Wifi softwarový access point
« Odpověď #4 kdy: 01 Října 2008, 16:35:06 »
To nettezzaumana: Takovéto věci jsem zamozřejmě udělal, jen nic z toho co sem tam dočet by bylo něco platné. Doufal jsem, že má někdo praktickou zkušenost
To pihhan: Je mi jasný že to třeba nepůjde, nicméně pokud to jde ve win, mohlo by to jít i v linuxu. Jedná se o PCI kartu která jako obecný klient v linuxu jede pěkně, jen jak jí přepnout a nastavit do master módu.

Případně jaké aplikace, případně démoni, tohle obsluhují abych mohl pročíst man stránky či něco vygooooglit. Přes LAN mi jede vše OK stačí jen přepsat routování na wlan0 a kartu přehodit a nastavit na AP.
Mozek je aparát s jehož pomocí si myslíme že myslíme....

nettezzaumana

  • Host
Re: [ubuntu]: Wifi softwarový access point
« Odpověď #5 kdy: 01 Října 2008, 16:40:48 »
http://gentoo-wiki.com/HOWTO_Building_a_Wireless_Access_Point_With_Gentoo

afaik ani moje madwifi nepodporuje za behu prepinani modu, ale mod musi se dat jako parametr pri nacitani modulu

radek6ak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re: [ubuntu]: Wifi softwarový access point
« Odpověď #6 kdy: 01 Října 2008, 19:43:09 »
Jak se zadávají módy při zavedení modulu? mě wifi řídí modul rt61pci. Ve víše zmíněném návodu na gentoo wiki se zaseknu na místě kdy se vytváří ten simlink jelikož v init.d ten soubor net.lo nemám.
Mozek je aparát s jehož pomocí si myslíme že myslíme....

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: [ubuntu]: Wifi softwarový access point
« Odpověď #7 kdy: 01 Října 2008, 20:11:11 »
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

radek6ak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re: [ubuntu]: Wifi softwarový access point
« Odpověď #8 kdy: 01 Října 2008, 20:42:34 »
 ;D Tak po troše laborování a nainstalovaní ovladačů přímo od výrobce přestala wifi fungovat úplně  ??? ale to je vedlejší, pořád jsem nenašel jak jí přehodit do master modu, pokud chci ad-hoc mód tak to píše že je zařízení busy, takže je nějaká možnost jak wifi vypnout bez odebrání modulu z jádra aby nezmizela z iwconfigu?
Mozek je aparát s jehož pomocí si myslíme že myslíme....

mrstevo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 159
Re: [ubuntu]: Wifi softwarový access point
« Odpověď #9 kdy: 11 Srpna 2009, 19:21:50 »
Ako si na tom s AP? Nasiel som nieco, ale nemam to ako vyskusat.. http://www.gentoo.ru/node/16209
YOU SHOULD NEVER GET MORE THAN YOU GIVE

Intel Core 2 Duo 2 GHz, 3GiB ram, 160GB SATA2, NVIDIA 8400GS 512MiB  DDR2, Saa7134 TV card Ubuntu 9.04

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.