Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: NewHuman motiv v Hardy Heron  (Přečteno 29416 krát)

nodrive

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
Re: NewHuman motiv v Hardy Heron
« Odpověď #25 kdy: 05 Července 2008, 13:18:03 »
Zjistil jsem, ze New Human je zcela nepouzitelny treba v Evolution kalendar. Pokud se hranice mezi temi tmavohnedymi oblastmi neudelaji svetle, aby vubec byly videt, nema cenu to poustet ven.

Tady nám to nepomůže. Některé problémy jsou veřejně známé, o dalších budou vědět vývojáři...

nodrive

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
Re: NewHuman motiv v Hardy Heron
« Odpověď #26 kdy: 05 Července 2008, 13:45:27 »
Já do toho moc nevidím, ale taky jde o to, kolik toho dovolí GTK+. A u té se další zásadní vývoj teprve plánuje: http://developer.imendio.com/sites/developer.imendio.com/files/gtk-hackfest-berlin2008.pdf

col_boggy

  • Host
Re: NewHuman motiv v Hardy Heron
« Odpověď #27 kdy: 05 Července 2008, 16:39:08 »
Citace
Viděl jsi nějaký tmavý motiv (reálný, žádné grafické návrhy), který je pěknější než NewHuman? Tak jim ho navrhni. Já jsem žádný takový neviděl.
Nen zase až tak těžké, udělat tmavé téma, co za něco stojí. přímo na stránkách gnome (http://art.gnome.org/themes/gtk2/) máš spoustu tmavých témat (z nichž i já jedno používám, a v kombinaci se správným pozadím, ikonami apod. to vypadá opravdu dobře - viz. http://www.ulozisko.sk/obrazky/61082-Obrazovka.png . [je to nějaký wall z dřívějška, přímo nautilus teď nemám. jestli o to stojíš, někdy si zase poopravím ubuntu a pošlu ti přes sz odkaz.])...

nodrive

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
Re: NewHuman motiv v Hardy Heron
« Odpověď #28 kdy: 05 Července 2008, 16:52:09 »
A hned bychom mohli mít tři témata!  :)
Spíš pošli odkaz na to konkrétní téma.

Michal Kundrát

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 232
  • Jawa Stadion S11 1958
Re: NewHuman motiv v Hardy Heron
« Odpověď #29 kdy: 13 Července 2008, 16:35:07 »
Neříkám že se mi to nelíbí, ale....dal bych to trochu světlejší, ale zato okraje oken dočerna. A výraznější (barevnější) ty tamty v pravym hornim rohu....no, minimalizovat, zavřít...však víte
CPU AMD Athlon 64, 1.5GB RAM, nVidia GeForce 7600GS 256MB, přepěťovka Belkin SurgeMaster, repro Genius 5.1 150W, monitor Avidav 1280x1024, Epson LQ-1050 [UBUNTU x64] + IBM PC 300GL - 200MHz, 64MB RAM, 40GB HDD [DEBIAN 5.0.3 -486]

col_boggy

  • Host
Re: NewHuman motiv v Hardy Heron
« Odpověď #30 kdy: 13 Července 2008, 17:29:47 »
A hned bychom mohli mít tři témata!  :)
Spíš pošli odkaz na to konkrétní téma.
já tu ale nemluvím o konkrétním tématu, já říkám, že není problém i z aktuálních zdrojů sestavit něco opravdu pěkného. moje jsi viděl, je to kombinace obyčejného app skinu a emerald tématu - i bez průhlednosti by to nevypadalo zle. a kdyby se to předělalo do světlé podoby, lidem by se to i mohlo líbit.
  co mě trošku mimo napadlo: na ubuntu je fajn, že si ho člověk sestaví a naskinuje tak, jak potřebuje (pokud není hloupý a nebere je jako freeware visty). základní skin je dobrý základ, který si ponechá tak 50% uživatelů. slouží to ale jako prezentace celkového vzhledu a je nadmíru důležité, aby byl přitažlivý; ne aby nad ním půlka (potenciálních) uživatelů ohrnula nos a zbytek si řekl, že "si na to časem zvykne".

roj

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 293
    • ipsace i tiskace
Re: NewHuman motiv v Hardy Heron
« Odpověď #31 kdy: 13 Července 2008, 18:28:01 »
To by me i bavilo, delat si svoje tema:-)  jakym softem to delas?
Xubuntu 18.4.

col_boggy

  • Host
Re: NewHuman motiv v Hardy Heron
« Odpověď #32 kdy: 13 Července 2008, 18:41:39 »
já jsem neříkal, že si ho sám vyrábím :D můžeš "slít" dohromady app skin, skin okrajů oken a ikony ;) množství možných kombinací pak závisí už jen na tvé fantazii...

col_boggy

  • Host
Re: NewHuman motiv v Hardy Heron
« Odpověď #33 kdy: 13 Července 2008, 18:43:01 »
p.s.: a v některých případech, po tom, co jsem tu viděl, i na tvém zdravém rozumu...

qUAKER

  • Host
Re: NewHuman motiv v Hardy Heron
« Odpověď #34 kdy: 13 Července 2008, 18:43:08 »
To by me i bavilo, delat si svoje tema:-)  jakym softem to delas?

já tvořím GTK2 témata a používám k psaní tématu textový editor a k pixmapám v případě využití pixmap enginu GIMP :)

Moje práce na Gnome-looku:

http://gnome-look.org/content/show.php/Detour+E17-GTK2?content=81769
http://gnome-look.org/content/show.php/MurrinaSimple?content=82220
http://gnome-look.org/content/show.php/NodokaEyeFriendly?content=82370

roj

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 293
    • ipsace i tiskace
Re: NewHuman motiv v Hardy Heron
« Odpověď #35 kdy: 13 Července 2008, 19:30:06 »
já jsem neříkal, že si ho sám vyrábím :D můžeš "slít" dohromady app skin, skin okrajů oken a ikony ;) množství možných kombinací pak závisí už jen na tvé fantazii...
Aha... no, tak toho se prave bojim. Kdysi jsem si takhle hral s mandrakem a KDE a taxem si to rozvrtal, ze jsem musel preinstalovavat :-)
Xubuntu 18.4.

Tomáš Karvay

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 351
    • Tomáš Karvay
Re: NewHuman motiv v Hardy Heron
« Odpověď #36 kdy: 18 Července 2008, 18:03:03 »
ooh... vždyť je to STRAŠNÉ!!! a ikdyž se to někumu líbí, podle mě je jasné, že tohle téma budou všichni hodnotit dost "radikálně" - buď ,skvělé; přesně tohle ubuntu potřebovalo' anebo ,OMG :o tak to zapomenu na 8.10 a asi přejdu na jinou distribuci!!'.
na starém humanu bylo dobré to, že nikomu moc nevadilo (na druhou stranu ho ale málokdo měl zase TAK rád)... s původními mockupy, které se občas objevovaly na internetu, se tahle... věc... nedá srovnávat   :'( docela škoda, jestli tohle míní vydat, tak přejdu. už jen ta kombinace barev je, souhlasím, strašlivá.
Přejdeš na jinou distribuci kvůli tématu GTK???  ??? Tak tomu říkám řešení  :D :D :D
Fujitsu Siemens Pi 3525, Ubuntu 10.10

col_boggy

  • Host
Re: NewHuman motiv v Hardy Heron
« Odpověď #37 kdy: 18 Července 2008, 18:51:40 »
pokud nové téma bude znamenat i takový zásah do rozvržení nautilu, že by se už nedala použít "normální" témata tak, aby se vše překrývalo, jak má, tak ano. teď ale spíš řeším problém akcelerace (resp. řešil jsem, vzdal to a vrátil se k windowsům do té doby, než budou ati ovladače schopny pracovat s mou grafickou kartou, nebo než se stane zázrak), takže téma je moje poslední starost - tak přejdu na debian nebo suse, no a co? :)

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: NewHuman motiv v Hardy Heron
« Odpověď #38 kdy: 21 Července 2008, 11:31:00 »
Hlavně ne toto STRAŠNÉ téma. Pokud Ubuntu opravdu skončí s tímto tmavohnědo-tmavooranžovém kabátě, tak to bude první věc, kterou budu po nainstalování měnit (pokud to půjde). Bojím se však, že když potenciální nový uživatel šoupne do mechaniky LiveCD a uvidí toto téma rezavý kýbl plný uhelného mouru a obsahu septiku, tak dostane šok na nabootuje zpět do winů.

Chápu, že Ubuntu si chce udržet "barevnou" svébytnost, ale tohle je podle mě šlápnutí vedle. Dle mého čistě osobního názoru jsou tmavá témata vzhledu tak trochu nepoužitelná - normálně pracujete, pak otevřete nějakou internetovou stránku, která má bílé pozadí a zažijete stav "Bože, vypálí mi to oči!"
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: NewHuman motiv v Hardy Heron
« Odpověď #39 kdy: 21 Července 2008, 16:52:06 »
Dle mého čistě osobního názoru jsou tmavá témata vzhledu tak trochu nepoužitelná - normálně pracujete, pak otevřete nějakou internetovou stránku, která má bílé pozadí a zažijete stav "Bože, vypálí mi to oči!"
Tmavé téma by se mi líbilo (při práci v noci ve zhasnuté místnosti je perfektní), kdyby nebylo té bílé na většině stránek, nebo třeba v geany. Firefox by se možná přesvědčit nechal, nemám ještě vyzkoušené, ale toto by mohla být cesta: http://jasnapaka.bloguje.cz/356449-jak-na-soubory-userchrome-css-a-usercontent-css-v-uzivatelskem-profilu.php
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

decker_cz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: NewHuman motiv v Hardy Heron
« Odpověď #40 kdy: 22 Července 2008, 17:06:53 »
barva nezdravýho lejna, vtipný a výstižný..chlámu se do ted :))

roj

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 293
    • ipsace i tiskace
Re: NewHuman motiv v Hardy Heron
« Odpověď #41 kdy: 23 Července 2008, 00:48:03 »
Nesouhlas. Tmave tema pouzivam odedavna i na widlich, a to, ze jsou stranky bile, mi nijak nevadi a do oci me nebije. Jediny problem je s citelnosti nekterych vstupu stranek, ktere jsou prasacky napsane (vcetne tohoto fora), pak to lze resit pomoci userContent.css, ale takovych stranek je pomerne zanedbatelna mensina a nektere jeich autori dokonce po upozorneni dokazali opravit.

Nebo on snad nekdo z vas pouziva Terminal s jinou nez cernou barvou? No to to je ale bezboznost nejhorsiho kalibru! :-)
Psat shell na bilem jako ve wordu - fujtajxl, bleee, mayday! :-)
Xubuntu 18.4.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: NewHuman motiv v Hardy Heron
« Odpověď #42 kdy: 23 Července 2008, 04:07:17 »
Měl jsem přímo Ubuntu 8.10 Alfa1 a 2, ale nadšený jsem z toho nebyl. Něco bylo hůř čitelný. Možná je to však tím, že když na monitor nahodím 1600*1200 tak je tmavší trošku.
Vypadá jak ty první 3 screeny :-/
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: NewHuman motiv v Hardy Heron
« Odpověď #43 kdy: 23 Července 2008, 10:13:07 »
Nebo on snad nekdo z vas pouziva Terminal s jinou nez cernou barvou? No to to je ale bezboznost nejhorsiho kalibru! :-)
Psat shell na bilem jako ve wordu - fujtajxl, bleee, mayday! :-)
To je snad trochu něco jiného - terminál je sice "černá plocha s bílým písmem" (teda většinou, už jsem měl i černé písmo s šedým pozadím), ale v okně ho jistě nemáte přes celou obrazovku a už vůbec na vás v terminálu nevybafne velká bílá plocha.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

roj

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 293
    • ipsace i tiskace
Re: NewHuman motiv v Hardy Heron
« Odpověď #44 kdy: 24 Července 2008, 01:51:00 »
To je snad trochu něco jiného - terminál je sice "černá plocha s bílým písmem" (teda většinou, už jsem měl i černé písmo s šedým pozadím), ale v okně ho jistě nemáte přes celou obrazovku a už vůbec na vás v terminálu nevybafne velká bílá plocha.
V default nastaveni (HH) mi vybafne bila plocha pres celou obrazovku. Nastesti se to da rychle napravit.
Xubuntu 18.4.

Erthainel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
    • My Blog
Re: NewHuman motiv v Hardy Heron
« Odpověď #45 kdy: 04 Srpna 2008, 14:56:02 »
Né všechno se povede, ale co člověku brání používat jiné motivy?
Windows nejsou nejhorší, ale existují i lepší a funkčnější alternativy.
An APN is an Advanced Practice Nurse

Jirka125

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 128
  • "pandoliščí člověk"
Re: NewHuman motiv v Hardy Heron
« Odpověď #46 kdy: 04 Srpna 2008, 16:58:28 »
Člověk si na tenhle motiv musí chvíli zvyknout, ale já v něm problém nevidím. Líbí se mi :) Už ho pár lidí vidělo, chvíli na to koukali a potom řekli, že to není špatné.

Mně spíš přijde takový hloupý, když vidím screenshoty obrazovek, kde Gnome vypadá jako Win Vista. Nevím proč, ale nejde mi to do sebe. Ale což, každýmu se líbí něco jiného a můžeme jen kvitovat Linux, že nám dává takové možnosti změny vzhledu ;D
HP Omnibook xe 4100, Ubuntu 8.04 - Gnome, Xfce, Enlightenment DR17

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: NewHuman motiv v Hardy Heron
« Odpověď #47 kdy: 04 Srpna 2008, 17:25:05 »
Člověk si na tenhle motiv musí chvíli zvyknout, ale já v něm problém nevidím. Líbí se mi :) Už ho pár lidí vidělo, chvíli na to koukali a potom řekli, že to není špatné.

Mně spíš přijde takový hloupý, když vidím screenshoty obrazovek, kde Gnome vypadá jako Win Vista. Nevím proč, ale nejde mi to do sebe. Ale což, každýmu se líbí něco jiného a můžeme jen kvitovat Linux, že nám dává takové možnosti změny vzhledu ;D
To mi taky nejde do hlavy, když někdo dělá z Ubuntu (potažmo z Linuxu) Vistu nebo XP. Mě trošku zaráží "tmavost" a "barevná divnost" New Human (alespoň pro mě subjektivně barvy divné jsou) - nežkuli, že např. na GnomeLook.org je spousta témat, které drží původní hnědooranžový světlý styl a jsou naprosto parádní.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: NewHuman motiv v Hardy Heron
« Odpověď #48 kdy: 04 Srpna 2008, 17:52:50 »
Né všechno se povede, ale co člověku brání používat jiné motivy?
Mozno nove gnome, alebo nastavenie ubuntu 8.04? Dlho som v ubuntu pouzival ikony glass
http://gnome-look.org/content/show.php/Glass+Icons+Theme?content=32146
a jednoducho v HH uz nejdu.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: NewHuman motiv v Hardy Heron
« Odpověď #49 kdy: 05 Srpna 2008, 11:55:51 »
Ty jsou překrásné.....
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.