Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: podivné chování mplayer-nogui & xrandr  (Přečteno 704 krát)

roman.swe

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 158
podivné chování mplayer-nogui & xrandr
« kdy: 06 Února 2010, 19:36:24 »
Ahoj lidi, nevím čím se to stalo, ale poslední dobou se mi podivně chovají tyto dva programy. Mám Lenovo R500 s ATI HD3450, nesvobodný ovládač fglrx, používám Compiz s Emeraldem, xserver-nobackfill a dosud nebyl žádný problém. První chybu jsem zaznamenal při mém připojení laptopu k LCD TV a spuštěním příkazu
Kód: [Vybrat]
xrandr --output LCD --off --output CRT1 --mode 1280x768. Na TV to přepne, ale LCD na laptopu zůstane i když černé, tak podsvětlené, když pak spustím film, zapne se i zobrazení na tom laptopu (NEDĚLÁ TO TAK VŽDY!) A druhý mplayer-nogui mám jako výchozí přehrávač videí, takže na video jen poklepu, zmáčknu "F" klávesu a video jede ve fullscreenu, teď ovšem a zase NEDĚLÁ TO TAK VŽDY, skončím se zamrzlou černou obrazovkou, ze které se nedá přepnout ani to konzole (CTRL+ALT+Fx). Zkoušel jsem nové CATALYSTy, verzi mplayeru ze SVN, přeinstalace těchto balíků zpátky na ty z repozitářů. Také konfigurační soubor
Kód: [Vybrat]
/etc/mplayer/mplayer.conf nefunguje, koukl jsem na manuálové stránky, tam našel, že soubor může být i ve složce
Kód: [Vybrat]
/usr/local/etc/mplayer a tam vážně funguje jak má.  Každopádně dříve to šlo i s efekty. Předem díky za tipy@Roman

edit: Teď jsem to zkoušel znova a na TV jsem se přepl bez problémů (krom artefaktů, kolem termínálu, ty ale zmizly, když jsem na něj přepl) i LCD laptopu bylo vypnuté, zpět jsem se dostal také, odpojil jsem kabel, film spustil na laptopu, zmáčkl "F" a zase "ČERNO".

edit: možná jsem na to přišel, ale i tak potřebuji poradit. Dělá to emerald. V aplikacích spouštěných při startu mám
Kód: [Vybrat]
emerald --raplace, ale když to udělám z terminálu, tak se to sice na něj přepne, ale s hláškou:
Kód: [Vybrat]
roman@enterprise:~$ emerald --replace
/home/roman/.themes/Clearlooks_blackblue/gtk-2.0/gtkrc:53: Clearlooks configuration option "sunkenmenu" is not supported and will be ignored.
« Poslední změna: 06 Února 2010, 19:56:28 od roman.swe »
Lenovo R500 / Debian Jessie (testing) + Gnome 3.14.0

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.