Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace KDE do Ubuntu, GDM a KDM [vyřešeno]  (Přečteno 2583 krát)

joska

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Instalace KDE do Ubuntu, GDM a KDM [vyřešeno]
« kdy: 16 Srpna 2006, 22:44:42 »
Nainstaloval jsem si pomoci sudo aptitude install kubuntu-desktop KDE do Ubuntu. Ponechal jsem GDM. Bohuzel po spusteni KDE jsou v jeho menu vsechny programy, ktere jsou nainstalovany v Ubuntu. To by ani tak nevadilo, ale nektere jsou nefunkcni bez ikon - hlavne nektera nastaveni Gnome, ktera jsou samozrejme nefunkcni. Chtel bych se zeptat, zda jde KDE nainstalovat pouze s aplikacemi pro toto prostredi stejne jako bych ho nainstaloval z CD Kubuntu? Take bych rad vedel jestli ma nejaky vliv na aplikace pouziti GDM/KDM. Zatim jsem zjistil rozdil pouze pri startu/ukonceni a prihlaseni. Pokud budu v Ubuntu pouzivat KDE tak na aktualizace pouzivat pro me lepsi Synaptic nebo radeji Adept?
Dapper 6.06 LTS PIII/1Ghz i815EP (MS-6337) 512Mb ram FX5200 Hdd 80Gb Realtek RTL8139 PCI SB128pci

joska

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Instalace KDE do Ubuntu, GDM a KDM [vyřešeno]
« Odpověď #1 kdy: 16 Srpna 2006, 22:47:11 »
Taky mě napadlo použít jenom instalaci  kde-core což obnáší v mém případě pouhých 15MB dat a doinstalovat potřebné.
Dapper 6.06 LTS PIII/1Ghz i815EP (MS-6337) 512Mb ram FX5200 Hdd 80Gb Realtek RTL8139 PCI SB128pci

drat

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 394
Instalace KDE do Ubuntu, GDM a KDM [vyřešeno]
« Odpověď #2 kdy: 16 Srpna 2006, 23:03:26 »
Rozdil v pouzivani GDM/KDM myslim ze neni. Proste ti umozni se prihlasit a spustit desktop. Co se tyce tech aplikaci tak to je normalni, ze se ti zobrazuji i nainstalovane v gnome. Ne vsechny skvele aplikace pouzivaji Qt, proto si myslim, ze by byla skoda mit na systemu s kde jen aplikace primo pro nej. Obvykle ale ty programy jdou bez potizi spustit v obou prostredich. A jeste neco. Chapu dobre, ze jsi si odinstaloval Gnome? Pokud ano tak se potom nediv, ze ti aplikce pro nej nechodi. Ja pouzivam taky na Gnome Quantu a mam kvuli ni kus KDE knihoven, aby jela korektne.

Pitris

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 224
Instalace KDE do Ubuntu, GDM a KDM [vyřešeno]
« Odpověď #3 kdy: 17 Srpna 2006, 07:42:01 »
Pokud si nainstaluje treba Kritu (cistoktevne Qt) tak ji v take uvidite v menu Gnome. Ja myslim, ze je opravdu vyhoda, ze se vyvojari GNOME a KDE dohodli (a nejen oni) a pouzivaji sdilene adresare jako Deskop, .trash atp.
Predstava, ze bych mel Kmenu a Gmenu, KDesktop a GDesktop... To by bylo na prasky...

joska

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Instalace KDE do Ubuntu, GDM a KDM [vyřešeno]
« Odpověď #4 kdy: 17 Srpna 2006, 19:31:04 »
Děkuji za odpovědi. Ještě bych potřeboval poradit jak docílit aby po doinstalování KDE pomocí sudo aptitude install kubuntu-desktop se při ukončování  a startu systému do přihlášení zobrazovala hnědá obrazovka s Ubuntu a ne modré Kubuntu. Ponechal jsem GDM. Jde to nějak vrátit, nebo při instalaci KDE původní nastavení nepřepisovat?
Dapper 6.06 LTS PIII/1Ghz i815EP (MS-6337) 512Mb ram FX5200 Hdd 80Gb Realtek RTL8139 PCI SB128pci

joska

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Instalace KDE do Ubuntu, GDM a KDM [vyřešeno]
« Odpověď #5 kdy: 18 Srpna 2006, 15:43:23 »
Tak jsem původního nastavení Ubuntu splashe dosáhl odebráním balíčku kubuntu-artwork usplash a opětovnou reinstalací balíčku usplash.
Dapper 6.06 LTS PIII/1Ghz i815EP (MS-6337) 512Mb ram FX5200 Hdd 80Gb Realtek RTL8139 PCI SB128pci

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.