Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: webkamera - nerozpoznána  (Přečteno 1890 krát)

lukas.zaruba

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
webkamera - nerozpoznána
« kdy: 22 Dubna 2007, 21:22:29 »
Dobrý den,
mám následující problém s webkamerou:
kamera není detekována po připojení k USB = připojím, blikne kontrolka disku, jako když připojím například kabel USB->COM, (což není zase tak důležité), ale v /dev/ nenajdu položku video0. Zkoušel jsem instalaci driverů spca5xx a nějaké novější alternativy pro novější jádra, bohužel už si nemohu vzpomenout jaké. Dále jsem zkoušel Easycam 1 i 2 a oboje hodilo hlášku typu "Žádné zařízení typu kamera nebylo nalezeno". Tím pádem camorama hlásí žádné zařízení na /dev/video0
Dotazem je:
je možné, že se kamera jinak pojmenuje např /dev/kameramilion a já ji akorát nenajdu, nebo je načítání kamer a dalších zařízení nějak zakázáno v jádře (pokud to není nesmysl) a hlavně nezná někdo řešení tohoto problému. Mylslím, že by tu nějaké mělo být, protože s Ubuntu 6.06 i 6.10 to chodilo pak jsem 6.10 přeinstaloval (zlozvyk z windows a mé chyby) a už ji to nenašlo dnes po přechodu na 7.04 taky nic. Ale dříve zaručeně no problem s camoramou atd.

Parametry:
Presigio Nobile 1520, P-M 740, 512RAM, 60GB, Ubuntu 7.04
Kamera: MSI StarCam Clip, dále jsem to testoval i s nějakou neznámou U.S. Robotics, obě bez problémů chodí na jiném počítači s WinXP a port USB notebooku je funkční bez problémů

Budu vděčný za každou smysluplnou radu :)
Předem děkuji Lukáš Z.
Prestigio Nobile 1520:
Pentium M 740, 1511 RAM, bohužel jen 60GB disk, widescreen....
... a hlavně UBUNTU 7.10 ;)

usagi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 104
webkamera - nerozpoznána
« Odpověď #1 kdy: 20 Července 2007, 23:18:22 »
Ahoj mám Ubuntu 7.04 a rovnakú web cameru Msi StarCam clip. či je pripojená alebo odpojená vôbec nieje registrovaná. Ak to už niekto riešil dajte vadieť ako na to.
PC: ASUS P5QL-E, Intel Core2duo (3200), 2GB DDR2, 320 GB HDD, ASUS NVIDIA 7600GT 256MB
NB: ASUS X51L, Dual core T2390, 2GB DDR2, 160 GB HDD, Intel X3100 128MB
Ubuntu Ultimate Edition 2.0 Gamers

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.