Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Volitelná nastavení  (Přečteno 4758 krát)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Volitelná nastavení
« Odpověď #25 kdy: 16 Června 2014, 19:47:36 »
Aby bylo jasno proč jsem hned neradil rekurzivně opravený marunův příkaz - jednak abychom se dozvěděli, které soubory to postihlo (pokud vůbec nějaké) a druhák, protože sám nemám v $HOME všechno vlastněné $USER a má to nějaký důvod. ntz si poránu jen špatně protřel víka, jinak by viděl to samé, co jmp a co se týká skupin, v Ubuntu má každý user svou skupinu, kterou sdílí i jeho soubory, což je pro uživatele OpenSuse možná nepochopitelné, není-liž pravda?

jmp

  • Host
Re:Volitelná nastavení
« Odpověď #26 kdy: 16 Června 2014, 20:07:40 »
aha - tak to by mohlo jít vysosat nějak takto:
Kód: [Vybrat]
cd
sudo find . -user root -print

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Volitelná nastavení
« Odpověď #27 kdy: 16 Června 2014, 20:13:42 »
Jde to i tak, jak jsem napsal v předminulém příspěvku : )

jmp

  • Host
Re:Volitelná nastavení
« Odpověď #28 kdy: 16 Června 2014, 20:19:11 »
njn, už nejsem takhle odpoledne příliš bystrý...  ;D

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3554
Re:Volitelná nastavení
« Odpověď #29 kdy: 17 Června 2014, 16:02:09 »
Takže pánové - co mám přesně udělat krok po kroku? Aby se mi uložené volby v aplikaci "lxappearance" uložily a zůstaly. Nepochopil jsem ani ty věci kolem "home" - tam přece žádné aplikace (mimo těch, co jsem tam dal sám) nejsou ???

Edit: Aha, asi chcete, abych zadal ty pozdější příkazy a ty něco vypíšou?
« Poslední změna: 18 Června 2014, 11:17:01 od Tracer »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3554
Re:Volitelná nastavení
« Odpověď #30 kdy: 19 Června 2014, 14:51:19 »
Když chceš vědět, kdo je vlastník souboru, můžeš si ve správci souborů zobrazit jeho vlastnosti, kde to najdeš. Příkaz, který ti napsal marun, ti problém nevyřeší, ačkoliv myšlenka, která k němu vedla nebyla mimo. Pokud jsi spouštěl aplikaci pro nastavení prostředí přes holé sudo, tak ti mohla přepsat nastavení jako root a proto možná nemáš možnost ho přepsat jako uživatel. Spusť následující příkaz, který ti vypíše všechny soubory v $HOME vlastněné rootem a zkopíruj je sem (opovaž se vložit screenshot ;) )

Kód: [Vybrat]
find ~  -user root

Nenapsalo to vůbec nic
Kód: [Vybrat]
ng@NG-TravelMate233LC:~$ find ~  -user root
ng@NG-TravelMate233LC:~$
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Volitelná nastavení
« Odpověď #31 kdy: 19 Června 2014, 21:09:55 »
Nenapsalo to vůbec nic
Kód: [Vybrat]
ng@NG-TravelMate233LC:~$ find ~  -user root
ng@NG-TravelMate233LC:~$

Celkem jsem to předpokládal. Pokud ti to v jiném uživatelském účtu (třeba hosta) funguje normálně, tak musíš najít zkažený konfigurák v home postiženého, případně smazat konfiguraci veškerou a zkusit to znovu.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3554
Re:Volitelná nastavení
« Odpověď #32 kdy: 20 Června 2014, 20:59:49 »
Nevím nic, že bych měl jiný uživatelský účet a nevím co je konfigurák v home postiženého, ani jak by mohl být zkažený
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Volitelná nastavení
« Odpověď #33 kdy: 21 Června 2014, 12:42:08 »
Citace
......(třeba hosta)......
hosta máš vždy, tak to otestuj tam

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3554
Re:Volitelná nastavení
« Odpověď #34 kdy: 22 Června 2014, 09:44:33 »
A jak se přepnu do hosta?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Volitelná nastavení
« Odpověď #35 kdy: 22 Června 2014, 13:34:30 »
Jak vypinas, nebo restartujes PC, neni tam nahodou moznost prepnout do uctu Guest? Nebo moznost odhlasit, kde si pak v policku s tvym jmenem prekliknes na hosta.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3554
Re:Volitelná nastavení
« Odpověď #36 kdy: 26 Června 2014, 08:59:06 »
Tak jsem vyzkoušel hosta a grafické prostředí tam nemá tolik grafických poruch, jako ve standardním účtu, ale problém trvá. Nastavení barev oken a prostředí se prostě projeví jen po čas otevřeného nastavování a jen v tom jednom okně toho nastavování až do zavření. Pak už ani v něm. OS prostě tu změnu neakceptuje i když ukazuje, že ano. Je ale divné, že ostatní změny, jako např písmo, akceptuje a pamatuje si.

Takže jak je to s tím konfigurákem - čeho se přesně týká, kde je a jak ho opravím?

Nebo jak můžu zkusit nastavit jako root, když sudo -l nefunguje.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.