Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Xubuntu a česká diakritika  (Přečteno 1368 krát)

piroman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Xubuntu a česká diakritika
« kdy: 29 Března 2007, 09:06:48 »
Zbývající dobu před vydáním Ubuntu 7.4 (?) jsem si chtěl zkrátit vyzkoušením posledním oficiálním Xubuntu. Data jsem zálohoval na externí disk (fat32) a natvrdo nainstaloval Xubuntu. Vše v pohodě, až na drobnost: po zpětném přehrání dat z externího disku na pevný se mi česká diakritika "rozsypala" - místo očárkovaných a oháčkovaných písmenek se mi zobrazují čtverečky. Jde někde zkontrolovat, jaké kódování si systém nastavil?

Boris Filipovič

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
Xubuntu a česká diakritika
« Odpověď #1 kdy: 29 Března 2007, 11:20:36 »
Zdravím,
Citace: piroman
Data jsem zálohoval na externí disk (fat32) a natvrdo nainstaloval Xubuntu. Vše v pohodě, až na drobnost: po zpětném přehrání dat z externího disku na pevný se mi česká diakritika "rozsypala" - místo očárkovaných a oháčkovaných písmenek se mi zobrazují čtverečky.
měla by pomoci utilitka convmv.
Pro další informace zkuste vyhledat convmv na tomto fóru.

b.f.

piroman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Xubuntu a česká diakritika
« Odpověď #2 kdy: 29 Března 2007, 11:42:49 »
Diky, zkusim a dam vedet.

piroman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Xubuntu a česká diakritika
« Odpověď #3 kdy: 18 Května 2007, 13:53:10 »
Tak vyreseno, ale jinym zpusobem. "convmv" jsem zkousel, tedy spise jsem zkousel do nej proniknout. Jenze behem teze doby jsem zjistil, ze kdyz "rozsypana" data z xubuntu-disku prekopiruji na externi disk (FAT32) a z nej na dalsi disk (NTFS), ze ktereho jsem je zkopiroval zpet na xubuntu, data jsou jiz se spravnymi nazvy. Nebyla to cilena kopirovaci akce, byla to spise velka nahoda z duvodu kapacitnich potreb.
Ale stejne za radu ohledne "convmv" dekuji. Piroman

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.