Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zmizelo nastavení "Vlastní" v záložce efekty prostředí vzhled, WTF  (Přečteno 2963 krát)

Aktron

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Tak jesm nainstaloval 8.04 a až na pulse audio se zdálo, že vše je ok. Vlastně není. Tak jsem si chtěl předělat nastavení klávesových zkratek na compiz ale jaksi to nejde.. vlastní nastavení v Systém>Volby>Vzhled nějak není. Prostě jsou tam jenom tři nabídky. Není to nějakej známej bug kterej možno nějak chytře odstranit? Díky předem za radu.

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Zmizelo nastavení "Vlastní" v záložce efekty prostředí vzhled, WTF
« Odpověď #1 kdy: 04 Května 2008, 15:59:48 »
No není tam, ale myslím, že to je v pořádku. Pokud si chceš nastavovat efekty tak s programem compizconfig manager, kterej je pak zobrazen v Systém - Volby.

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: Zmizelo nastavení "Vlastní" v záložce efekty prostředí vzhled, WTF
« Odpověď #2 kdy: 27 Června 2008, 09:42:43 »
počkat, ale to pak nebudou některé fungovat, takové ty nejhustší přece. Alespoň na wiki to tak píšou a mě to tak taky nejde....
Xubuntu 12.04

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Zmizelo nastavení "Vlastní" v záložce efekty prostředí vzhled, WTF
« Odpověď #3 kdy: 27 Června 2008, 09:51:32 »
počkat, ale to pak nebudou některé fungovat, takové ty nejhustší přece. Alespoň na wiki to tak píšou a mě to tak taky nejde....
?? proč by nešli.
Co je kde napsaný?

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: Zmizelo nastavení "Vlastní" v záložce efekty prostředí vzhled, WTF
« Odpověď #4 kdy: 27 Června 2008, 10:43:37 »
No, na wiki v návodu ke compizu se píše:
Citace
"Po otevření se přepněte na poslední záložku Efekty vzhledu a zatrhněte volbu Extra. Zůstanou efekty jako vlnící se okna, nastavené efekty při zavírání či otvírání okna. Nepůjdou však efekty Kostka plochy, Otočit kostkou, Cube reflection, Paint Fire on the screen, Vodní efekt a další. Můžete ale využívat stále přesun aplikace na jinou plochu, je zde výběr ze čtyř ploch, které se ale neznázorňují v dolním panelu."
Nevím proč by nešli, ale je to návod ke staršímu vydání.
Xubuntu 12.04

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Zmizelo nastavení "Vlastní" v záložce efekty prostředí vzhled, WTF
« Odpověď #5 kdy: 27 Června 2008, 11:05:30 »
Jo to bylo ve starších verzích, když jsi měl na výběr ještě volbu vlastní. Teď, když zaškrtneš extra a nastavíš si compiz manageru např. kostku tak by ti měla jít bezproblémů.

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: Zmizelo nastavení "Vlastní" v záložce efekty prostředí vzhled, WTF
« Odpověď #6 kdy: 27 Června 2008, 12:27:06 »
A nenapadá vás jiná možnost, proč tyto "pokročilé" (?) efekty nejdou, když je v manageru zaškrtnu? jinak vlní se okna a podobně.
Xubuntu 12.04

erico9999

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 308
Re: Zmizelo nastavení "Vlastní" v záložce efekty prostředí vzhled, WTF
« Odpověď #7 kdy: 27 Června 2008, 14:32:12 »
Zaškrknete ve SYSTÉM > VOLBY > VZHLED > EFEKTY VZHLEDU > zaškrknete extra,a potom zapnete synaptik a nainstalujete balík "compizconfig-settings-manager" , potom dáte SYSTÉM > VOLBY > a hned na začátku je Advance... to zapnete a tam si nastavíte co chcete za efekty
To je tak složité??
Linux je cesta do budoucnosti

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: Zmizelo nastavení "Vlastní" v záložce efekty prostředí vzhled, WTF
« Odpověď #8 kdy: 27 Června 2008, 15:09:18 »
Zaškrknete ve SYSTÉM > VOLBY > VZHLED > EFEKTY VZHLEDU > zaškrknete extra,a potom zapnete synaptik a nainstalujete balík "compizconfig-settings-manager" , potom dáte SYSTÉM > VOLBY > a hned na začátku je Advance... to zapnete a tam si nastavíte co chcete za efekty
To je tak složité??
Tak. A přesně po tom, co jsem toto udělal mám výše zmíněné problémy.
edit: no byla to moje blbost, nějak jsem nedokázal zaaškrtnout efekty nadvakrát.
« Poslední změna: 29 Června 2008, 00:14:50 od Ender Wiggin »
Xubuntu 12.04

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.