Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zasek instalace hned zezacatku [vyřešeno]  (Přečteno 1639 krát)

blenderman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Zasek instalace hned zezacatku [vyřešeno]
« kdy: 26 Února 2012, 01:23:39 »
Zdravím,
za případnou radu budu vděčný, ani za celou sobotu se mi totiž nepodařilo úspěšně nainstalovat ubuntu.  :-[

Notebook Acer aspire
Intel pentium 2,13 GHz
RAMka 4GB
64 bit architektura
grafika nvidia

Stáhl jsem si image file: ubuntu-11.10-desktop-amd64.iso
Zezačátku se mi spustí instalace (fialová obrazovka, ty 2 ikonky dole, nápis ubuntu...), pak se ale objeví následující stránka:

chvíli se něco děje, hučí mechanika, dokonce tam blikají i ty 4 tečky na té červenobílé řádce, pak vše utichne, tečky přestanou blikat, 
a konec. Jednou se mi to zaseklo takovým způsobem, že ani nešla otevřít DVD mechanika.
Jinak .iso file jsem si vypálil na DVD dle návodu v programu Infra Recorder. Jen následující kroky jsem přeskočil:
"Před vypálením
Před vypálením CD je doporučené, abyste si ověřili, že jste ISO soubor stáhli z Internetu v pořádku. To se dělá pomocí MD5 kontrolního součtu, čtěte Kontrola MD5.
Po vypálení
Po dokončení vypalování je velice doporučené ověřit, zda bylo médium vypálené správně. Čtěte Kontrola kvality CD. Pokud byste po restartu počítače měli problém spustit systém z CD, čtěte Zavedení systému z CD.
"
Ale tam by snad neměl být problém.

Zkoušel jsem i 32-bitový iso, protože v 64-bitový verzi mě v tom názvu .iso souboru znepokojuje to "amd", jestli může být problém s inteláckým procesorem. Ale to bude asi blbost. Jinak případně jestli mám zkusit jinou distribuci linuxu. Za případné návrhy předem dík

Ještě pro úplnost doplním, že mi jde o instalaci vedle windows 7.
« Poslední změna: 27 Února 2012, 10:17:23 od daysleeper »

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6531
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Zasek instalace hned zezacatku
« Odpověď #1 kdy: 26 Února 2012, 09:08:02 »
Spusti tu kontrolu cd. Pri starte livecd spusti namiesto vyskusat ubuntu, zkontrolovat disk na chyby.(alebo dajako podobne.

http://goo.gl/WJo7B
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 24.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

blenderman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re:Zasek instalace hned zezacatku
« Odpověď #2 kdy: 26 Února 2012, 10:17:22 »
Tahle stránka se mi bohužel vůbec neobjeví: http://wiki.ubuntu.cz/Pr%C5%AFvodce%20instalac%C3%AD?action=AttachFile&do=view&target=instalace-spusteni-nabidka.png

Takže kontrolu provést nemůžu, pouze mi tam skočí nápis "ubuntu" ale to menu pod tím už ne, pak následují ty výpisy, které jsem vyfotil a nahrál na imageupload.cz.


Ale spíš si teda vůbec nejsem jistý, jaký iso stáhnout, viz:"
Pokud vlastníte počítač postavený na procesoru firmy Intel nebo AMD, neuděláte chybu, pokud zvolíte architekturu i386, i486, i586 (od Pentia I výš) či i686, souhrnně se tato architektura někdy označuje x86. Pokud máte novější 64bitový procesor AMD, bylo by škoda nezvolit příslušnou 64bitovou architekturu - tedy AMD64 nebo x86_64."
64 bitový procesor mám, ale ne AMD, tak jestli je problém tady a prostě se 64 bitovým intelem mám smůlu a na to ubuntu vůbec není.

Rover623

Re:Zasek instalace hned zezacatku
« Odpověď #3 kdy: 26 Února 2012, 11:29:31 »
Musíš něco stisknout když se ti dole na obrazovce objeví ten piktogram, pak se objeví tabulka s výběrem jazyka a následně to menu.

To AMD je tam proto, že 64bit instrukční sadu vymyslela firma AMD, s výrobcem procesoru to nemá nic společného.

Mimochodem, nemá ten notebook náhodou hybridní grafiku?

blenderman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re:Zasek instalace hned zezacatku
« Odpověď #4 kdy: 26 Února 2012, 12:46:43 »
Jsem pitomec, nejdřív jsem to vypálil na DVD, až dnes jsem si to .iso vypálil na CD. Stránku s výběrem jazyka a menu už tam mám, následně ta kontrola disku na chyby ani instalace se zase nedokončí. Ještě jsem si zkontroloval, zda mám správně stažený .iso podle:
https://help.ubuntu.com/community/UbuntuHashes
to proběhlo dobře. Zda mám hybridní grafiku, to se přiznám, že nevím. Vím jen, že mám nvidiu GT 520M, zda-li je tam ještě nějaká intelácká grafika, nevím. No, když tak budu dál pátrat.

Kdyžtak by to měl být tento model: http://www.alza.cz/acer-aspire-5742zg-p624g50mnkk-d257968.htm
« Poslední změna: 26 Února 2012, 13:08:15 od blenderman »

Rover623

Re:Zasek instalace hned zezacatku
« Odpověď #5 kdy: 26 Února 2012, 13:44:40 »
Tenhle Acer alespoň podle popisu nemá hybridní grafiku, jen tu nVidiu. Ovšem tady to vypadá na problém přímo s čitelností toho CD, co si zkusit stáhnout DVD verzi, tady http://cdimage.ubuntu.com/releases/oneiric/release/

Zerog

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 473
    • Zerog blog
Re:Zasek instalace hned zezacatku
« Odpověď #6 kdy: 26 Února 2012, 14:57:38 »
Nebo to zkus naistalovat z USB flasky (pokud notebook podporuje boot z USB)

http://wiki.ubuntu.cz/Instalace/z%20flash%20disku

Distro:  Debian
WM:      Awesome
NT:       Latitude D620

blenderman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re:Zasek instalace hned zezacatku
« Odpověď #7 kdy: 26 Února 2012, 21:51:07 »
Bohužel mně nic nejde.
Přes flashku to skončí na tomhle:

A vypálené DVD-íčko mi to pro změnu úplně ignoruje, vždycky se spustí windows, ikdyž změním pořadí bootování (flash disk s DVD-romem dám na první 2 místa) . Každopádně díky za rady a pokusím se dál něco ještě vyzkoumat.

blenderman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re:Zasek instalace hned zezacatku
« Odpověď #8 kdy: 27 Února 2012, 09:02:36 »
Vyřešeno.
Pro ty kdo by se snad trápili stejně jako já, stačilo změnit bootovací parametr F6 -> acpi=off.
Taková blbost a člověku to trvá celý den, než na to přijde, ale aspoň budu příště pořádně číst návody. :D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.