Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nekvalitni obraz videa [VYŘEŠENO]  (Přečteno 2153 krát)

aGr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Nekvalitni obraz videa [VYŘEŠENO]
« kdy: 27 Prosince 2009, 10:40:29 »
Poradite mi nekdo s trablema s videem? Prehravam ve VLC a zadny nastaveni obrazu mi nevyhovuje.
x11 se lehce seka, "Video memory module" obraz neukazuje, "xvideo output" vzdy pres obrazovku vypise takovou osklivou caru - jakoby posunutej jeden radek framu. A nakonec opengl se mi zda jako silne nekvalitni. Zkousel jsem i jiny prehravace. Totem bezi ok, ale ve fullscreenu se seka. V mplayer sem mel podobne problemy jako u vlc.
Graficke ovladace mam nejnovejsi, pouzivam dualscreen (twinview) a video prehravam na druhe obrazovce. Ubuntu 9.04. Ocenil bych kazdou radu.

Diky!
« Poslední změna: 28 Prosince 2009, 22:16:32 od aGr »

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6039
Re: Nekvalitni obraz videa
« Odpověď #1 kdy: 27 Prosince 2009, 12:40:30 »
Neudals 2 důležité věci. Bez těch Ti nikdo neporadí.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem.
Dlouhé výpisy prosím dávat při psaní příspěvku do bloku funkcí Vložit kód.
Děkujeme.

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re: Nekvalitni obraz videa
« Odpověď #2 kdy: 27 Prosince 2009, 12:59:27 »
vypni compiz
skus
a napiš
Fire's in my soul, steel is on my side

aGr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: Nekvalitni obraz videa
« Odpověď #3 kdy: 27 Prosince 2009, 14:17:07 »
Neudals 2 důležité věci. Bez těch Ti nikdo neporadí.

Prozradil bys mi který? Verzi VLC (0.9.9a)? Nebo grafický karty? nVidia GeForce N6600GT? Možná by bylo jednodušší mi to prozradit!

vypni compiz
skus
a napiš

Díky za radu, ale žádná změna nenastala.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6039
Re: Nekvalitni obraz videa
« Odpověď #4 kdy: 27 Prosince 2009, 14:42:17 »
A jaké máš ovladače? Jak jsi je instaloval?
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem.
Dlouhé výpisy prosím dávat při psaní příspěvku do bloku funkcí Vložit kód.
Děkujeme.

aGr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: Nekvalitni obraz videa
« Odpověď #5 kdy: 27 Prosince 2009, 15:02:00 »
Z oficialnich stranek nVidie. Vypnul jsem Xka a spustil jsem ten run soubor a instaloval... Mimochodem momentalne pouzivam xvideo, tam je ten problem jednoznacne nejmensi, tezko se ale popisuje. Mam se snazit to lepe popsat nebo je to zbytecne?

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6039
Re: Nekvalitni obraz videa
« Odpověď #6 kdy: 27 Prosince 2009, 15:05:48 »
Nejjednodušší je instalovat přes Správce nesvobodných ovladačů.Zkoušel jsi to i takto? Je to v System-Správa. Až pokud něco nefunguje instalovat *.run soubor. Zkus ten run zase odinstalovat. A zkusit toho Správce.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem.
Dlouhé výpisy prosím dávat při psaní příspěvku do bloku funkcí Vložit kód.
Děkujeme.

Kumar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
Re: Nekvalitni obraz videa
« Odpověď #7 kdy: 27 Prosince 2009, 15:08:00 »
Mna stale vo vsetkych playeroch stval tearing a mierne trhanie videa. A pomohlo mi nastavit ako audio vystup xv. Konkretne prehravam v smplayeri a nemam ziadne problemy. Neviem ci ti to pomoze :/

aGr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: Nekvalitni obraz videa
« Odpověď #8 kdy: 27 Prosince 2009, 15:33:24 »
Nejjednodušší je instalovat přes Správce nesvobodných ovladačů.Zkoušel jsi to i takto? Je to v System-Správa. Až pokud něco nefunguje instalovat *.run soubor. Zkus ten run zase odinstalovat. A zkusit toho Správce.

Úplně poprvé jsem to dělal přes toho správce. Akorát mi přišlo, že opera pomalu "lítá" mezi tabvy, tak jsem si říkal, že zkusím novější drivery... Ale zkusím to zpět.

Mna stale vo vsetkych playeroch stval tearing a mierne trhanie videa. A pomohlo mi nastavit ako audio vystup xv. Konkretne prehravam v smplayeri a nemam ziadne problemy. Neviem ci ti to pomoze :/

SMplayer se mi sekne po pěti vteřinách... Můžu kdyžtak poslat log, ale moc moudrý z toho nejsem.

aGr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: Nekvalitni obraz videa
« Odpověď #9 kdy: 27 Prosince 2009, 16:45:01 »
Tak jsem přeinstaloval a žádná změna. Možná, že x11 se tolik neseká, jen občas trochu. Nicméně ten podivný přejezd framů jako u xvideo je tam také.

aGr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: Nekvalitni obraz videa
« Odpověď #10 kdy: 28 Prosince 2009, 17:00:17 »
"Opravil" jsem to sekani mPlayeru takze mi bezi, ale bohuzel to dela to same... + kdyz nastavim "xv" tak mi video nelze prehravat ve fullscreenu na druhe obrazovce (prestoze na prvni to lze!).

cmudik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 325
Re: Nekvalitni obraz videa
« Odpověď #11 kdy: 28 Prosince 2009, 17:21:44 »
Všeobecně tearing videa při použití twinview u nvidie je problém. Taky jim trpím. V nvidia-settings v záložce X Server XVideo Settings zaškrtni volbu Sync to VBlank a poté monitor, pro který ji chceš použít. Pokud používáš compiz, pak v jeho Manažeru Hlavní nastavení-Display Settings zaškrtnout Synchronizovat pri VBlank a odškrtnout Zjistit obnovovací frekvenci. Částečně mi to pomohlo, ale compiz pro plynulej obraz vypínam.

Další varianta použít Separate X screen.

K instalaci nejnovějších ovladačů doporučuji tento repozitář.

aGr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: Nekvalitni obraz videa
« Odpověď #12 kdy: 28 Prosince 2009, 22:16:05 »
Ha super! Díky! Video vypadá super. Kdybych přeci jenom nějakou tu chybku našel, přejdu na seperate x screen, zas tak mě to netrápí! Díky!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.