Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Klesanie rýchlosti sťahovania  (Přečteno 3878 krát)

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Klesanie rýchlosti sťahovania
« kdy: 10 Prosince 2008, 20:42:45 »
Zdravím vás. Podobná téma sa tu už riešila, ale keďže sa nedoriešila tak to skúsim ešte raz. Mám wifi Zyxel G-202. Pripájam sa doma k Router-u Belkin N wireless, internet mám 1024/256. Keď sťahujem nejaký súbor, deje sa proste to, že wifi striedavo skáče zo 110kBps na 0. Je to dosť nepríjemné lebo to predĺži download súborov aj o 2/3. Používam momentálne debian testing, kernel 2.6.26. Robilo to aj v Ubuntu 8.04. Firmware na routri najnovší nemám, bohužiaľ s tým novým to robilo ešte väčšie problémy. Cez router sa pripájam cez pppoe.
Tu je obrázok zo sledovania systému


Router používam ako router nie ako AP. Pripájam sa pomocou wicd (Robilo to aj pri NM). 
V čom by to mohlo byť? Provider, router, wifi?
« Poslední změna: 10 Prosince 2008, 20:52:28 od Rixx »

Dudlyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 153
Re: Klesanie rýchlosti sťahovania
« Odpověď #1 kdy: 10 Prosince 2008, 21:00:35 »
Ahoj,
jestli to dobře chápu, ty máš v klasickém stolním PC wifi kartu, a připojuješ se přes wifi na router který ti dává internet. Jestli ano, tak zkoušel jsi to připojit přes kabel jestli opravdu není problém s wifi?
Notebook Lenovo X201, Core i5, 6GB RAM,
www.fopanet.cz

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re: Klesanie rýchlosti sťahovania
« Odpověď #2 kdy: 10 Prosince 2008, 21:15:45 »
No mám doma 2PC viď podpis. Akurát už mi na notebooku ide Debian. Na oboch wifi Zyxel. Neviem či to robí aj na tom PC hore, ale keďže som dnes vymenil tie wifiny tak myslím, že hej. Wifi môžme vylúčiť, robí to aj kábel. Takže buď router, provider alebo nejaké podivuhodné nadstavenie.

člověk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 294
Re: Klesanie rýchlosti sťahovania
« Odpověď #3 kdy: 10 Prosince 2008, 21:25:42 »
Kdysi jsem měl podobný problém. Provozovatel sítě mi říkal, že je problém v mém PC (velmi častá odpověď). Sehnal jsem tedy jiný PC, který jsem připojil k anténě Wifi, ale problém přetrvával. Potom si provozovatel sítě přinesl svůj Nb, ovšem se stejným výsledkem. Po půl roce s nadšením došel, že problém byl u něj se zavirovanou pamětí, ale nevím přesně jakou pamětí. Od té doby to jede dobře.

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re: Klesanie rýchlosti sťahovania
« Odpověď #4 kdy: 10 Prosince 2008, 21:32:07 »
No super. Hádam je to v niečom inom lebo u nich to bude problém, aby sem niekoho poslali. Tak či tak by vraveli, že to je tým routrom. Ešte sa skúsim pripojiť na priamo k anténe, že či to pôjde ako má. Mám NanoSation 5, čo má aj funkciu routra a raz mi aj navrhovali, že nechať routrovať to a router používať len ako switch a wifi. Alebo niečo podobné. V tejto problematike nemám až taký prehľad. Bolo by to možné spraviť aj tak? Teda keby šlo to pripojenie priamo cez anténu v poriadku (tým pádom by asi chyba bola v routri).

člověk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 294
Re: Klesanie rýchlosti sťahovania
« Odpověď #5 kdy: 10 Prosince 2008, 21:43:57 »
Teoreticky by to mělo jít, já to tak dokonce mám, ale musí se karta nastavit v PC.
Není špatné postupovat vylučovací metodou, tím myslím že když řeknou že je vadný router, připojím tam jiný, kdybych si ho měl na chvíli vypůjčit, to hodně řekne.

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re: Klesanie rýchlosti sťahovania
« Odpověď #6 kdy: 10 Prosince 2008, 22:13:03 »
No skúsil som to napriamo. A výsledok viac-menej taký istý. Ide to síce trocha rýchlejšie (z nuly to skáče na hodnoty vyše 200 až 300). Ale aj tak sa mi vidí že to je nestabilné. Skúsim ešte niečo z iného servera ako je rapidshare a ak to bude blbnúť aj tam tak už bude asi chyba len u providera. Snáď si na mňa nájdu čas.

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re: Klesanie rýchlosti sťahovania
« Odpověď #7 kdy: 10 Prosince 2008, 22:17:26 »
Dal som sťahovať Gentoo liveCD a vuala cieť na nulu neklesne. Firefox dáva reálnych 50kBps (i keď by to malo ísť okolo 120) a Sledovanie systému hodnoty od 40 po 200. Ale neklesá na nulu.

člověk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 294
Re: Klesanie rýchlosti sťahovania
« Odpověď #8 kdy: 10 Prosince 2008, 22:36:35 »
Jestli má křivka stahování podobný průběh kolísání jak na obr. výše, tak to není dobrý.

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re: Klesanie rýchlosti sťahovania
« Odpověď #9 kdy: 10 Prosince 2008, 22:43:47 »
Práveže nie je. Z gentoo.org sťahuje v kuse. Rýchlosť neklesá. Akurát je nižšia asi o polovicu ako by mala byť. Z rapidshare-u klesá na nulu a proste sa divne seká. Viď tá krivka vyššie.

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re: Klesanie rýchlosti sťahovania
« Odpověď #10 kdy: 10 Prosince 2008, 22:52:39 »
Meranie rýchlosti na ADSL.CZ 145kBps. Takže všetko normálne až na to že to nesťahuje ako má.

člověk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 294
Re: Klesanie rýchlosti sťahovania
« Odpověď #11 kdy: 10 Prosince 2008, 23:05:59 »
Předpokládám že jsi myslel měření na www.rychlost.cz (spustit kompletní test)
Vyzkoušej ještě www.dsl.cz a porovnej (měření rychlosti).
Pokud je vše v pořádku, mělo by to ukazovat stejně.

Tomáš Jančík

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1179
    • TomášJančík.net
Re: Klesanie rýchlosti sťahovania
« Odpověď #12 kdy: 10 Prosince 2008, 23:20:48 »
taky můžu být chyba u těch serverů, ze kterých stahuješ...

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re: Klesanie rýchlosti sťahovania
« Odpověď #13 kdy: 11 Prosince 2008, 08:16:23 »
http://rychlost.cz/rh/20084933233-c94549d539.html

Ale momentálne ide sťahovať aj z rapidu. Skúsim to potom keď to začne znova robiť.

Každopádne vďaka za rady.

Vetinari

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 604
  • ... so better use your brain!
Re: Klesanie rýchlosti sťahovania
« Odpověď #14 kdy: 11 Prosince 2008, 09:49:08 »
Pokud ti to kolísá jen z rapidu, neřeš to. To se prostě stává, jeho servery jsou přetížený, já mám to samý. Počítám, že problém bude jen u free účtů.

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re: Klesanie rýchlosti sťahovania
« Odpověď #15 kdy: 11 Prosince 2008, 10:02:52 »
No ono problém je u free účtu. Ale problém je aj pri iných takýchto serveroch. A ide to striedavo. Raz ide naplno a stiahnem z tade aj 2 GB inokedy stiahnem 200MB a koniec. Ale je možné, že je to z časti aj routrom. Dočítal som sa, že sú nejaké problémy s firmware a podobne. A servery preťažené môžu byť, to je samozrejmosť.

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re: Klesanie rýchlosti sťahovania
« Odpověď #16 kdy: 11 Prosince 2008, 20:06:25 »
Tak môžem to už teraz potvrdiť. Chyba nie je u ISP, ale predsa len v serveroch. Dnes od rána som z rapidu stiahol bez akýchkoľvek problémov 2,5GB dát. A rýchlosť šla stabilne. Teraz opäť kolíše, pričom z ubuntu.com obraz sťahuje naplno. Skúsil som aj iné servery na zdielanie súborov a čo sa ich týka je to nie najlepšie (polovičná rýchlosť) ale neklesnú na nulu (aj keď klesajú dosť nízko). Týmto ďakujem všetkým čo sa zapojili do diskusie. Mne osobne to zas raz niečo dalo a budem zas o trocha múdrejší.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.