Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: přidání starého home do nové verze  (Přečteno 1511 krát)

Neo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 344
přidání starého home do nové verze
« kdy: 29 Dubna 2010, 15:42:37 »
Chci se zeptat na vaše zkušenosti.
Z tohoto vlákna: http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,46260.0.html  jsem usoudil, že když instaluji nové vydání Ubuntu stačí mít home na jiné partition a pak to v průběhu instalace přimountovat. Jako druhá možnost mě napadá zkopírovat home na externí HDD a po instalaci to zase nakopírovat zpátky.
Je takovýto postup bez problémů? Ptám se proto, že jsem to jednou udělal (zkopírování na ext HDD a pak do nového systému) a pak systém běhal hodně špatně a pomohla až nová instalace. Uvítal bych, kdyby mi zůstalo nastavení a tak budu rád, když někdo napíše co jsem udělal blbě, že to nefungovalo.
Díky
« Poslední změna: 29 Dubna 2010, 15:47:20 od Neo »
Ubuntu 17.04.

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Re: přidání starého home do nové verze
« Odpověď #1 kdy: 29 Dubna 2010, 15:51:57 »
Problém je v tom, že ti tam zůstaly staré konfigurační soubory, které dělají problémy. Pokud máš /home oddělený od zbytku systému, jednodušší je z liveCD smazat z něj vše, krom toho, co chceš ponechat a normálně systém nainstalovat. Já už takhle postupuji pár let a nikdy v tom nebyl problém.

P.S.: udělat si před tím zálohu by bylo velice rozumné ;) člověk není neomylný
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

Neo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 344
Re: přidání starého home do nové verze
« Odpověď #2 kdy: 29 Dubna 2010, 16:22:51 »
jj ty staré konfiguráky byl ten problém. Znamená to tedy, že je úplně jedno jestli soubory, které chci zachovat si nahraju na ext HDD (stejně si je potřebuju zálohovat) a pak je nakopíruju do nového home nebo mám home odděleně a smažu z něj vše co není ode mně.
Ta samostatná partition pro home je tedy hlavně výhoda když instaluju znova stejné vydání?

No a ještě jeden dotaz. To co mě nebaví řešit každý půlrok je to, že různá nastavení musím jednotlivě najít a zkopírovat z místa jejich uložení z různých adresářů (např. záložky ve FF, kalendáře, email atd). Neexistuje nějaký nástroj, kde by se to jednou definovalo a pak už jen zmáčklo tlačítko uložit?
Ubuntu 17.04.

ing. Roubátko

  • Host
Re: přidání starého home do nové verze
« Odpověď #3 kdy: 29 Dubna 2010, 21:14:59 »
měl bych dotaz kterej s tim trochu souvisí - mám oddělený home na zvláštním oddílu, ale současný Ubuntu 9.04 jsem instaloval z alternate CD a pomocí ecryptfs jsem si při instalaci home zašifroval - tak teď nevím, jestli kdybych prostě přemazal svý 9.04 současnou, dlouho a s napětím a těšením se očekávanou 10.04, abych se na ten svůj home ještě dostal?

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6034
Re: přidání starého home do nové verze
« Odpověď #4 kdy: 29 Dubna 2010, 22:03:58 »
jj ty staré konfiguráky byl ten problém. Znamená to tedy, že je úplně jedno jestli soubory, které chci zachovat si nahraju na ext HDD (stejně si je potřebuju zálohovat) a pak je nakopíruju do nového home nebo mám home odděleně a smažu z něj vše co není ode mně.
Ta samostatná partition pro home je tedy hlavně výhoda když instaluju znova stejné vydání?

No a ještě jeden dotaz. To co mě nebaví řešit každý půlrok je to, že různá nastavení musím jednotlivě najít a zkopírovat z místa jejich uložení z různých adresářů (např. záložky ve FF, kalendáře, email atd). Neexistuje nějaký nástroj, kde by se to jednou definovalo a pak už jen zmáčklo tlačítko uložit?
Já to dělám tak, že si jen věci zazálohuju a šecko nechám v původním umístění na home. Smažu jen některé konfigurace. thunderbird, firefox atd nechávám. Potom nainstaluju systém a nic neřeším. jen doinstaluju programy.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.