Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Virtual Box [vyřešeno]  (Přečteno 3656 krát)

bjes_des

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 86
Virtual Box [vyřešeno]
« kdy: 21 Listopadu 2008, 18:21:15 »
Pokouším se rozchodit VirtualBox. Všechny své postupy v Linuxu se snažím najít ve Fóru nebo Wiki. Strávím u toho dost času, ale občas se u něčeho zaseknu. Teď to na mě vyplivlo hlášku, ze které soudím, že zřejmě mám nainstalovat vboxdrv? Při pokusu instalovat přes Terminál jsem samozřejmě neuspěl...

VirtualBox kernel driver not installed. The vboxdrv kernel module was either not loaded or /dev/vboxdrv was not created for some reason. Please install the virtualbox-ose-modules package for your kernel, e.g. virtualbox-ose-modules-generic..
VBox status code: -1908 (VERR_VM_DRIVER_NOT_INSTALLED).
Návratový kód: 0x80004005
Komponenta:
Console
Rozhraní: IConsole {1dea5c4b-0753-4193-b909-22330f64ec45}

Pane Bože, do koho's to duši vrazil... si asi spousta přítomných povzdechne... Ale přesto, můžete mi poradit? Díky!  bjd
« Poslední změna: 22 Listopadu 2008, 20:08:22 od Martin 'Želva' Malý »
A ze všeho nejhorší jsou trpaslíci. Všude vlezou a strašně rychle se množej...

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Virtual Box
« Odpověď #1 kdy: 21 Listopadu 2008, 18:24:06 »
sudo apt-get install virtualbox-ose-modules-generic nepomaha???
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

Tomáš Jančík

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1179
    • TomášJančík.net
Re: Virtual Box
« Odpověď #2 kdy: 21 Listopadu 2008, 18:24:26 »
co znamená že se pokoušíš rozchodit VirtualBox. standardní instalace z repozitářů nefungovala???

bjes_des

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 86
Re: Virtual Box
« Odpověď #3 kdy: 21 Listopadu 2008, 18:42:59 »
Spousta příkazů by pomohlo, jen jejich znalost není dost dobrá.... ;-)  Ale skončil jsem tady:
E: Nemohu získat zámek /var/lib/dpkg/lock - open (11 Resource temporarily unavailable)
E: Unable to lock the administration directory (/var/lib/dpkg/), is another process using it?
A ze všeho nejhorší jsou trpaslíci. Všude vlezou a strašně rychle se množej...

bjes_des

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 86
Re: Virtual Box
« Odpověď #4 kdy: 21 Listopadu 2008, 18:46:31 »
standardní instalace z repozitářů nefungovala???
Možná ano, ale jak jsem VirtualBox nainstaloval, to už mi nějak utíká... Zkouším to totiž tak, že když se dostanu do nějakého bodu, kdy si nevím rady a nenajdu postup třeba ve Fóru, nechám toho a časem se k tomu vracím s tím, že mezitím jsem se něco dalšího naučil. Občas to pomáhá (ráno je moudřejší večera). ;-)
A ze všeho nejhorší jsou trpaslíci. Všude vlezou a strašně rychle se množej...

Tomáš Jančík

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1179
    • TomášJančík.net
Re: Virtual Box
« Odpověď #5 kdy: 21 Listopadu 2008, 18:50:49 »
a co zkusit virtualbox odinstalovat a znova nainstalovat?

Nemo7

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Re: Virtual Box
« Odpověď #6 kdy: 21 Listopadu 2008, 19:04:48 »
V terminálu napsat
Kód: [Vybrat]
uname -r
U mě vypíše 2.6.24-21-generic

V Synapticu pak najít virtualbox-ose-modules a vybrat správnou verzi, podle výpisu v terminálu,  v mém případě je kompletní název : 
virtualbox-ose-modules-2.6.24-21-generic. Nemá smysl přeinstalovávat, jaderný modul je potřeba pro spuštění.
« Poslední změna: 21 Listopadu 2008, 19:09:43 od Nemo7 »

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Virtual Box
« Odpověď #7 kdy: 21 Listopadu 2008, 19:06:02 »
Spousta příkazů by pomohlo, jen jejich znalost není dost dobrá.... ;-)  Ale skončil jsem tady:
E: Nemohu získat zámek /var/lib/dpkg/lock - open (11 Resource temporarily unavailable)
E: Unable to lock the administration directory (/var/lib/dpkg/), is another process using it?


tohle znamena, ze ti bezi nejaky jiny program na instalaci/odinstalaci/aktualizaci programu... to znamena pockat az s balikama dopracuje jeden, a pak teprav zkouset dalsi :)

odebrat a znovu pridat je zatim predcasne ;)
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6531
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Virtual Box
« Odpověď #8 kdy: 21 Listopadu 2008, 19:24:25 »
Mne sa vacsinu problemov podarilo riesit pomocou wiki. Tento problem co mas
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,25585.0.html

a nezabudni podla wiki nastavit prava k virtualbox a pripadne postup pre rozbehanie USB ak mas verziu co USB podporuje.

P.s tie prikazy v mojom odkaze su vlastne to iste co ti tu radia, ibaze verziu jadra si to zisti samo a este ten druhy prikaz tu aktualizaciu aj aktivuje.
« Poslední změna: 21 Listopadu 2008, 19:28:45 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 24.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

bjes_des

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 86
Re: Virtual Box
« Odpověď #9 kdy: 21 Listopadu 2008, 20:14:35 »
Díky za rady, chybějící komponenta je nainstalovaná. Dál využiju osvědčený způsob pokračování příště, protože se objevují další požadavky a nechci s tím tady plnit stránky.
Jen ještě jeden trochu asi hloupý dotaz. Při vytváření obrazu CD dám do mechaniky CD s Windows a otevře se mi okno s jejich instalací. Musím instalovat komplet, nebo si to vezme jen potřebné ovladače?
A ze všeho nejhorší jsou trpaslíci. Všude vlezou a strašně rychle se množej...

bjes_des

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 86
Re: Virtual Box
« Odpověď #10 kdy: 22 Listopadu 2008, 12:39:19 »

The VirtualBox kernel driver is not accessible to the current user. Make sure that the user has write permissions for /dev/vboxdrv by adding them to the vboxusers groups. You will need to logout for the change to take effect..
VBox status code: -1909 (VERR_VM_DRIVER_NOT_ACCESSIBLE).


Návratový kód: 0x80004005
Komponenta: Console
Rozhraní: IConsole {1dea5c4b-0753-4193-b909-22330f64ec45}

Tohle na mě plive již od včera při pokusu o start. Doinstalovával jsem drivery pomocí Synapticu, ale pořád mi to naznačuje (snad?) nedostupnost dalšího?
A ze všeho nejhorší jsou trpaslíci. Všude vlezou a strašně rychle se množej...

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Virtual Box
« Odpověď #11 kdy: 22 Listopadu 2008, 12:41:11 »
precti si http://wiki.ubuntu.cz/VirtualBox a odpoved tam najdes ;)
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

bjes_des

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 86
Re: Virtual Box
« Odpověď #12 kdy: 22 Listopadu 2008, 15:12:23 »
Určitě ano, mám to otevřeno a nakukuju skoro pořád. Smůla je, že pokud je někdo lama a nezná třeba některé základní termíny, tak tápe. Ale to je vlastně důvod, proč jsem šel k Linuxu, abych se musel snažit, jen aby se získáváním zkušeností nebyla z obyčejné lamy lama ještě větší..  :P
A ze všeho nejhorší jsou trpaslíci. Všude vlezou a strašně rychle se množej...

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Virtual Box
« Odpověď #13 kdy: 22 Listopadu 2008, 15:16:48 »
Citace
Každý uživatel, který chce používat VirtualBox musí být ve skupině vboxusers. Buď otevřete Systém → Správa → Uživatelé a skupiny a označte se jako člen této skupiny, nebo si otevřete Terminál a spusťte příkaz:
sudo usermod -G vboxusers -a uživatelské_jméno

kde uživatelské_jméno je vaše uživatelské jméno.

 Nyní je nutné se odhlásit a znovu přihlásit, aby se uplatnilo nové členství ve skupinách a vy mohli spustit VirtualBox. Pokud jste se ho již pokusili spustit předtím, restartujte počítač.
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

bjes_des

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 86
Re: Virtual Box
« Odpověď #14 kdy: 22 Listopadu 2008, 15:23:55 »
Jasně, díky! Právě jsem se vrátil (ne z hradu, to byl někdo jiný) z přihlášení přesně podle tohoto návodu. Tolikrát jsem si tohle upozornění četl, že jsem ho nakonec přestal vnímat.  :-)))
A ze všeho nejhorší jsou trpaslíci. Všude vlezou a strašně rychle se množej...

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Virtual Box
« Odpověď #15 kdy: 22 Listopadu 2008, 15:26:06 »
;)
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

bjes_des

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 86
Re: Virtual Box
« Odpověď #16 kdy: 22 Listopadu 2008, 18:12:20 »
Instalace bude ukončena přibližně za 6 minut...
Tak možná skončí má zhruba měsíční anabáze s instalací Virtual Boxu. Jak už jsem psal, pokud nevím, co dál, nechám toho a vrátím se k tomu za čas, kdy jsem se možná naučil jiné postupy a ty mi pomohou k dokončení toho, co jsem si původně předsevzal. A navíc, říká se, že nouze naučila i Dalibora housti. Stejně tak je to se mnou. Potřebuji angličtinu. K jejímu učení jsem používal program, který jsem pod Linuxem nerozchodil ani pomocí Wine. A tak přišel na řadu Virtual Box. A tak pořád dokola. Já snad napíšu knihu, ne "Jak jsem se stal zvěrolékařem", ale "Jak jsem instaloval VirtualBox". A závěrem? Díky všem, kteří poradí ve zdejším fóru. Fakt si toho moc vážím.
A ze všeho nejhorší jsou trpaslíci. Všude vlezou a strašně rychle se množej...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.