Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pidgin - kódování příchozích zpráv [vyřešeno]  (Přečteno 3594 krát)

jobr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 98
Pidgin - kódování příchozích zpráv [vyřešeno]
« kdy: 24 Října 2007, 17:35:16 »
Zdravím,
příchozí zprávy mám v Pidginu takřka nečitelné, pokud pisatel používá diakritiku, v Gaimu (FF) vše fungovalo normálně, teď (GG) nikoliv. Odchozí text je bez problému - nikdo si na nečitelnost nestěžoval, ale to je asi vždy záležitost příjemce. Vůbec nevím, co s tím dělat. Nic, co by pomohlo, jsem v nastavení nenašel. Díky za tipy a rady co s tím.
« Poslední změna: 23 Listopadu 2007, 00:00:08 od Anna Taliánová »


lubos.pb

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 131
Re: Pidgin - kódování příchozích zpráv
« Odpověď #2 kdy: 24 Října 2007, 17:40:00 »
Vzhledem k tomu, že se jedná o nástupce GAIM, tak to bude asi na stejném místě. Vlez do nastavení svého účtu a dej změnit. Zde je záložka pokročilé a v ní je kodování. Nejspíše tam budeš mít ISO-8859-1. Tak to změň na windows-1250. Návod dělám podle GAIMu. Pidgin nemám, tak snad je to stejné.
HP 6125
Kubuntu 8.04

jobr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 98
Re: Pidgin - kódování příchozích zpráv
« Odpověď #3 kdy: 24 Října 2007, 17:53:57 »
Díky, vyřešeno.

Koko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: Pidgin - kódování příchozích zpráv
« Odpověď #4 kdy: 07 Listopadu 2007, 21:23:43 »
A dá se nějak udělat aby mi diakritika chodila i od těch co mají Qip? Našel jsem sice nějakej návod že si změní kódování ten co má Qip ale to se mi nechce posílat každýmu kdo ho má. Nejde to nějak udělat u mě?
« Poslední změna: 23 Listopadu 2007, 00:00:49 od Anna Taliánová »

existpierre

  • Host
Re: Pidgin - kódování příchozích zpráv
« Odpověď #5 kdy: 08 Listopadu 2007, 10:35:21 »
A dá se nějak udělat aby mi diakritika chodila i od těch co mají Qip? Našel jsem sice nějakej návod že si změní kódování ten co má Qip ale to se mi nechce posílat každýmu kdo ho má. Nejde to nějak udělat u mě?

Toto by zaujimalo aj mna. Ja som niekde cital ze je to bug QIPu a jeho UTF-8čky ....no ale QIP Infium (www.qip.ru) to je uz v poriadku, mno je to uplne prva verzia QIPu infia a ma este nejake muchy (imo aj vykon), tak cakam.....hadam este vyjde QIP 2005 (8040) alebo QIP Infium (9010) ^_^
« Poslední změna: 23 Listopadu 2007, 00:01:39 od Anna Taliánová »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.