Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Cisco AnyConnect po upgradu Ubuntu 12.04 nefunguje přihlášení  (Přečteno 1735 krát)

newix

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Zdravím, řeším problém s aplikací Cisco AnyConnect Mobilty 3.0.2052 na Ubuntu 12.04 (64bit). Pro registraci do sítě využíváme certifikát. Všem mám naimportováno ve Firefoxu a standartně jsem se připojoval. Nově mi po upgradu ubuntu před 2 dny vybíhá při přihlášení do VPN hláška " Certificate Validation Failure " a do sítě se nepřipojím. Ten samý problém vznikl již na ubuntu 11.10 32 bit verzi, těsně před uveřejněním 12.04 a trvá tam stále. Nenapadá Vás je se chyby zbavit?

Děkuji

Rover623

Re:Cisco AnyConnect po upgradu Ubuntu 12.04 nefunguje přihlášení
« Odpověď #1 kdy: 19 Července 2012, 11:34:43 »
Já si myslím, že chyba bude v FF

newix

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Cisco AnyConnect po upgradu Ubuntu 12.04 nefunguje přihlášení
« Odpověď #2 kdy: 19 Července 2012, 12:00:28 »
No já mám taky na něj podezření, kolega má Ubuntu jako já 12.04 , 64bitové, a provedli jsme u něj upgrade, vyjma FF. A vše funguje. Má verzi 13.0.1

Napadá vás co to ve FF může způsobovat? Díky

Rover623

Re:Cisco AnyConnect po upgradu Ubuntu 12.04 nefunguje přihlášení
« Odpověď #3 kdy: 19 Července 2012, 12:22:33 »
Napadá, ale co s tím nemám tušení, nicméně co zkusit kompletně zlikvidovat FF, včetně profilu a provést jeho instalaci znova. Případně jen zkusit si vytvořit nový profil, obvykle pokud něco v FF blbne, je chyba někde v profilu.

Další možností by mohl být fakt, že FF 14 (ale ten vyšel nedávno) má kompletně přepracované zabezpečení a kvůli podvodným podepsaným certifikátům i jiné zacházení s nimi. Nicméně, pokud by to na verzi 13 šlo, není problém si přes Synaptik vynutit starší verzi FF

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re:Cisco AnyConnect po upgradu Ubuntu 12.04 nefunguje přihlášení
« Odpověď #4 kdy: 19 Července 2012, 13:31:56 »
A můžeš zkusit jiný prohlížeč? (Chrome, Opera, etc.)
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

newix

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Cisco AnyConnect po upgradu Ubuntu 12.04 nefunguje přihlášení
« Odpověď #5 kdy: 19 Července 2012, 13:43:57 »
No ono se ta Cisco aplikace moc nastavovat nedá, bere certifikát jen z FF, bez ohledu na to, který mám jako výchozí prohlížeč.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.