Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vytvoreni domaci site pro naproste zacatecniky  (Přečteno 2616 krát)

xromano

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 152
Vytvoreni domaci site pro naproste zacatecniky
« kdy: 12 Června 2008, 21:06:35 »
Ahoj, prosel jsem forum a bohuzel jsem nenasel, nebo nepochopil, jak vytvorit domaci sit. Mam nasledujici konfigurace: desktop PC s dualboot WinXP a Ubuntu 7.10. Pres kabel je to pripojeno k DSL modemu a k Internetu. Notebook s Ubuntu 8.04 a Win Vista, ktery pristupuje k Interntu pres ten stejny DSL modem a Wi-Fi. Pocitace maji dynamicky pridelovane IP. K desktopu je pres USB pripojena tiskarma s integrovanym WiFi modulem. Co bych chtel udelat je nasledujici: nasdilet slozky v obou pocitacich tak, abych volne mohl  pracovat se soubory na kterkomoliv PC z kterohokoliv PC (evt. pouzit synchronizaci souboru), pochopitelne pod Linuxem. Nejsem si jisty, jestli je realne to udelat i tak, ze bych mohl pristupovat i NTFS diskum v obou pocitacich. Dalsi, co bych potreboval udelat, je tisk z notebooku pomoci Wi-Fi na te tiskarne (konkretne HP C4380). Doufam, ze jsem svuj obsahly dotaz formuloval srozumitelne a dekuju vsem za Vase odpovedi. Jen prosim, polopaticky, zatim jsem to nedokazal rozchodit ani pod Win a Linux mi prijde jeste slozitejsi... Diky moc

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Vytvoreni domaci site pro naproste zacatecniky
« Odpověď #1 kdy: 12 Června 2008, 21:10:04 »
Na sdílení souborů Linux x Windows slouží samba http://wiki.ubuntu.cz/Samba
Co se týče tisku, tak to obstarává cupsysd + samba, takže primárně rozběhejte sambu (dle wiki) a pak můžete řešit tisk.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

xromano

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 152
Re: Vytvoreni domaci site pro naproste zacatecniky
« Odpověď #2 kdy: 16 Června 2008, 18:22:09 »
jak poznam, ze samba chodi? Nainstaloval jsem ji podle wiki na obou pocitacich, ale nejak nevim, jak dal, co s tim. Bohuzel to z toho clanku na wiki nejak nepochopil. Hledal jsem neco jak nastaveni pracovnich skupin nebo tak, ale netusim, kde a co hledat. Diky moc za dalsi rady.

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Vytvoreni domaci site pro naproste zacatecniky
« Odpověď #3 kdy: 16 Června 2008, 19:12:40 »
alt+f2→"nautilus smb://192.168.1.1/"
resp. tu IP upravte dle své aktuální situace
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.