Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Google Drive a dva uživatelé v Ubuntu 13.10  (Přečteno 3778 krát)

ferdiczech

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Google Drive a dva uživatelé v Ubuntu 13.10
« kdy: 24 Ledna 2014, 22:32:47 »
Zdravím,

mám čerstvě nainstalováno Ubuntu 13.10, používám Google Drive (Grive). Všechno běží dobře, ale PC používají dva uživatelé (já a manželka).
Mám potíže u druhého účtu přidat Google Disk. Chce to po mě administrátorské heslo, moje to ale nebere, žena heslo k účtu do Ubuntu nepoužívá a nemá administrátorská práva.

Napadá Vás prosím něco?

Dalo mi to velkou práci ji přesvědčit, abychom odešli od Windows a každý problém by mohl znamenat návrat :(

Rover623

Re:Google Drive a dva uživatelé v Ubuntu 13.10
« Odpověď #1 kdy: 24 Ledna 2014, 22:48:04 »
Heslo pro každého dalšího uživatele je nutné nastavit (i když se nepoužije a uživatel nemá admina). Účet nastavíš u sebe a následně ho směruješ na /home uživatele.

ferdiczech

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re:Google Drive a dva uživatelé v Ubuntu 13.10
« Odpověď #2 kdy: 24 Ledna 2014, 22:53:27 »
Díky moc,  omlouvám se, ale nevím jak přesně postupovat. Asi přes "Uživatelské účty", "Volby přihlašování"? A pak?

janek-m

  • Host
Re:Google Drive a dva uživatelé v Ubuntu 13.10
« Odpověď #3 kdy: 25 Ledna 2014, 08:21:50 »
Všetko potrebné vrátane hesla by sa malo dať nastaviť klikacov cestou pri vytváraní nového účtu (samozrejme pri prihlásení vo Vašom účte): Pridanie nového užívateľa a dodatočne sa ešte prepnúť do pokročilých nastavení a upraviť  oprávnenia
« Poslední změna: 25 Ledna 2014, 08:45:57 od janek-m »

ferdiczech

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re:Google Drive a dva uživatelé v Ubuntu 13.10
« Odpověď #4 kdy: 25 Ledna 2014, 09:38:37 »
Díky, asi to bude vypadat trapně, ale nepřišel jsem na to, jak se dostat do toho pokročilého nastavení. "Uživatelé a skupiny" jsem nenašel ani v "zubatém kolečku" a ani v tom vrchním kolečku Ubuntu. Prosím ještě o nakopnutí.

ferdiczech

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re:Google Drive a dva uživatelé v Ubuntu 13.10
« Odpověď #5 kdy: 25 Ledna 2014, 11:53:55 »
Doinstaloval jsem balík gnome-system-tools pro "Uživatelé a skupiny". Nastavil jsem heslo, ale když se přihlásím pod jejím jménem, tak mi pořád nejde nastavit Google Drive pod jejím heslem. Pořád to po mě chce administrátorské  heslo, nebere její heslo a ani moje.
Co dělám špatně? Přikládám prinscreen.

[příloha smazaná administrátorem]

janek-m

  • Host
Re:Google Drive a dva uživatelé v Ubuntu 13.10
« Odpověď #6 kdy: 25 Ledna 2014, 13:32:06 »
Namám Ubuntu a ani túto možnosť zakladania nových užívateľov nevyužívam. Ale v  "Spravovať skupiny" by malo byť v nastaveniach (buď pod položkou "Užívateľské nastavenia" alebo "Pokročilé") aj také niečo ako "Vykonávať administrátorské úkony" alebo podobne, napr. v Kubuntu sa zafajkne len "admin", čo užívateľovi umožní spravovať systém.

ferdiczech

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re:Google Drive a dva uživatelé v Ubuntu 13.10
« Odpověď #7 kdy: 25 Ledna 2014, 14:38:44 »
Dal jsem tomu účtu veškerá administrátorská práva. Už to nehlásí chybné heslo, ale viz nový printscreen.

[příloha smazaná administrátorem]

janek-m

  • Host
Re:Google Drive a dva uživatelé v Ubuntu 13.10
« Odpověď #8 kdy: 25 Ledna 2014, 15:16:52 »
Na Vašom účte sa Google drive nainštaloval v poriadku?  Podľa web-stránky (https://tools.google.com/dlpage/drive) Google Drive nie je pod Linuxom podporovaný.
Niečo k tomu je aj tu: http://news.softpedia.com/news/How-to-Install-a-Google-Drive-Client-on-Ubuntu-381532.shtml, kde je opísané, ako túto službu spojazdniť pod Linuxom.

Žiaľ,  s týmto Vám neviem pomôcť. Musí sa na to pozrieť niekto, kto Google drive používa.

ferdiczech

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re:Google Drive a dva uživatelé v Ubuntu 13.10
« Odpověď #9 kdy: 25 Ledna 2014, 15:18:42 »
Můj Google Drive funguje dobře, ale u druhého uživatele ne.

Rover623

Re:Google Drive a dva uživatelé v Ubuntu 13.10
« Odpověď #10 kdy: 25 Ledna 2014, 16:15:56 »
Pod svým účtem to nastav na přihlašovací údaje manželky a nezapomeň ji přidat do skupiny gdrive

ferdiczech

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re:Google Drive a dva uživatelé v Ubuntu 13.10
« Odpověď #11 kdy: 25 Ledna 2014, 19:21:24 »
Pod svým účtem to nastav na přihlašovací údaje manželky a nezapomeň ji přidat do skupiny gdrive
Fakt si vážím Tvých rad, díky moc, snažím se, ale moc nevím jak to udělat. Skupina gdrive neexistovala, tak jsem ji vytvořil, pak jsem ji přidal do té skupiny. Netuším však, jak pod svým účtem mám nastavit její přihlašovací údaje. Když spustím u sebe Gdrive Setup, tak si přemažu svůj Google Drive. U ní mě to nikam nepustí (viz hláška výše).

Rover623

Re:Google Drive a dva uživatelé v Ubuntu 13.10
« Odpověď #12 kdy: 26 Ledna 2014, 00:14:02 »
Koukám, že už to nefunguje. Tu skupinu klidně zlikviduj, ale zkus přidat manželku do své skupiny, ta se jmenuje podle tvého nicku, pak by mělo jít pod jejím účtem ten disk nastavit.

ferdiczech

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re:Google Drive a dva uživatelé v Ubuntu 13.10
« Odpověď #13 kdy: 26 Ledna 2014, 00:17:25 »
Koukám, že už to nefunguje. Tu skupinu klidně zlikviduj, ale zkus přidat manželku do své skupiny, ta se jmenuje podle tvého nicku, pak by mělo jít pod jejím účtem ten disk nastavit.
Super, funguje, díky moc!!!

ferdiczech

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re:Google Drive a dva uživatelé v Ubuntu 13.10
« Odpověď #14 kdy: 26 Ledna 2014, 01:06:04 »
Hmm, jí to funguje, ale u mého konta se už přestala automaticky spouštět synchronizace a už nejde spustit ani manuálně Google Drive Indicator. Nepomáhá ani u manželky ukončit GD a odhlásit se.
Máš prosím ještě nějaký nápad?

Rover623

Re:Google Drive a dva uživatelé v Ubuntu 13.10
« Odpověď #15 kdy: 26 Ledna 2014, 01:34:56 »
Napadají mě ještě 2 věci, buď zkus sebe přidat do skupiny své manželky nebo ji zkus ze své skupiny odebrat. Prohlédni skupiny jestli tam není skupina pro gdrive (nemusí se tak nutně jmenovat, ale měla by začínat na g)

ferdiczech

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re:Google Drive a dva uživatelé v Ubuntu 13.10
« Odpověď #16 kdy: 26 Ledna 2014, 01:53:08 »
Napadají mě ještě 2 věci, buď zkus sebe přidat do skupiny své manželky nebo ji zkus ze své skupiny odebrat. Prohlédni skupiny jestli tam není skupina pro gdrive (nemusí se tak nutně jmenovat, ale měla by začínat na g)
Zkusil jsem se přidat do její skupiny, gnats, disk, mojí skupiny  i do gdrive. Ale ta gdrive je ta, co jsem vytvořil manuálně. Nic nepomohlo.
Jediné vždy pomůže restart a Google Drive se spustí jen tomu, co se přihlásí jako první. Jenže my se poměrně často na PC střídáme, takže to není řešení.

Rover623

Re:Google Drive a dva uživatelé v Ubuntu 13.10
« Odpověď #17 kdy: 26 Ledna 2014, 02:24:31 »
Spuštění v Programech po spuštění je ten klient zapsaný u obou?

ferdiczech

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re:Google Drive a dva uživatelé v Ubuntu 13.10
« Odpověď #18 kdy: 26 Ledna 2014, 08:08:09 »
Spuštění v Programech po spuštění je ten klient zapsaný u obou?
Ano u obou. Zkusil jsem jí to zrušit při spouštění, ale když se přihlásím jako první, přepnu se k ní, tak to stále nejde u ní spustit. Dokonce i když se odhlásím z GD a přepnu se k ní.
Když se zase přepnu zpátky k sobě, tak si GD zase zapnu.

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:Google Drive a dva uživatelé v Ubuntu 13.10
« Odpověď #19 kdy: 26 Ledna 2014, 13:21:01 »
Na osX to funguje cez link Syncing multiple accounts to one computer with Google Drive
Citace
5. Add a link to the second Google Drive folder in your main account
In terminal:
ln -s /Users/<second username>/Google\ Drive/ Google\ Drive\ -\ Work
Ale tu to vraj nemusí fungovať podľa tohto Ubuntu Google Drive Client with Grive and Grive Tools
Citace
Limitations:

    Auto Sync only detects changes in your local Google Drive files and folders. 
    Symbolic links are not supported
    Downloading Google Documents is not yet possible.
Niekedy aj motyka vystrelí, keď je dobre upravená :)
« Poslední změna: 26 Ledna 2014, 13:23:44 od Dano V »
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

ferdiczech

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re:Google Drive a dva uživatelé v Ubuntu 13.10
« Odpověď #20 kdy: 26 Ledna 2014, 15:36:14 »
Na osX to funguje cez link Syncing multiple accounts to one computer with Google Drive
Citace
5. Add a link to the second Google Drive folder in your main account
In terminal:
ln -s /Users/<second username>/Google\ Drive/ Google\ Drive\ -\ Work
Ale tu to vraj nemusí fungovať podľa tohto Ubuntu Google Drive Client with Grive and Grive Tools
Citace
Limitations:

    Auto Sync only detects changes in your local Google Drive files and folders. 
    Symbolic links are not supported
    Downloading Google Documents is not yet possible.
Niekedy aj motyka vystrelí, keď je dobre upravená :)
Zkoušel jsem, ale taky to nefunguje  :(

Rover623

Re:Google Drive a dva uživatelé v Ubuntu 13.10
« Odpověď #21 kdy: 26 Ledna 2014, 18:27:12 »
Nějak se mi nedaří k tomu nic najít, všude se jen píše, že pro multiple accounts je nutné mít 2 oddělené domovské adresáře. Ale to máte, nicméně nastavení té věci je v /home, asi by to chtělo mrknout se co to má v konfiguraci

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:Google Drive a dva uživatelé v Ubuntu 13.10
« Odpověď #22 kdy: 26 Ledna 2014, 21:10:06 »
Práva k zložkám v  ubu sú nastavené správne? Stále vychádzam z toho návodu citovaného hore.
Citace
4. Give access to the second accounts Google Drive folder to your main account
(to len na okraj lebo som si to tu nikde nevšimol)
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

ferdiczech

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re:Google Drive a dva uživatelé v Ubuntu 13.10
« Odpověď #23 kdy: 26 Ledna 2014, 21:48:15 »
Práva k zložkám v  ubu sú nastavené správne? Stále vychádzam z toho návodu citovaného hore.
Citace
4. Give access to the second accounts Google Drive folder to your main account
(to len na okraj lebo som si to tu nikde nevšimol)
To nevím, jak bych to prosím mohl udělat?

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.