Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Konec s Ubuntu  (Přečteno 14542 krát)

Ondřej Trhoň

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 441
    • http://www.trhon.cz
Konec s Ubuntu
« kdy: 20 Prosince 2006, 13:17:12 »
Ano slyšíte správně. Definitivně jsem skončil s Ubuntu. A zde jsou mé důvody.

Tak zaprvé, v Ubuntu mi moc věcí nefungovalo tak jak má. Například můj mikrofon a zvuk. (sice je to asi věc ovladačů ale budiž)
Taky mi Ubuntu přišlo málo komplexní, moc se s ním nedalo "hrát". A za třetí, to není ubunťácký důvod, mi nešly nastartovat. Widle mi smazaly GRUB a když sem ho SUper grub diskem nahodil tak mi Ubuntu nefungovalo. Zkusil jsem i manuální nastaveni v menu.lst pres Lajvku Slaxu a nic. Tak sem se na to vykašlal a vydrtil (formátoval) HDD a instalnul SUSE 10.1. A hned v něm na začátku všechno fungovalo, mikrofon, zvuk apod.

Neberte to jako urážku Ubuntu. Ale mě se prostě víc líbí Suse.
« Poslední změna: 20 Října 2007, 01:57:37 od Anna Taliánová »

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Konec s Ubuntu?
« Odpověď #1 kdy: 20 Prosince 2006, 13:50:50 »
Linux je o svobode, tedy i o svobode volby distribuce.

filo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 454
Konec s Ubuntu?
« Odpověď #2 kdy: 20 Prosince 2006, 13:51:07 »
Hmm, já si zas cvičně nainstaloval OpenSuse 10.2 a hodně rychle se vrátil zpět do Kubuntu ;)
Holt každý máme jiný vkus, tak hodně štěstí se Suse !
MSI KT3 Ultra, Athl XP 2000+, GF4MX440, SBLive Value, LG 4167B - Prosím NEVYKAT

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Konec s Ubuntu?
« Odpověď #3 kdy: 20 Prosince 2006, 13:55:31 »
Prave ted mam pred sebou nove SUSE 10.2, zda se ze vsechno chodi bez problemu, ale Gnome je tam predelane naprosto k nepoznani, vubec nejsem schopny se v tom orientovat.

Jere

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 625
Konec s Ubuntu?
« Odpověď #4 kdy: 20 Prosince 2006, 14:36:46 »
Tyhle pravidelne vylevy, jak nekdo odchazi, mi prijdou zbytecne. Vzdycky tak premyslim, co tim chtel autor rict :)

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1639
Konec s Ubuntu?
« Odpověď #5 kdy: 20 Prosince 2006, 14:37:32 »
Myslím, že je opravdu o volbě. Někdo jiný třeba přejde ze Suse na Ubuntu :).
Já jsem taky třeba před lety zkoušel třeba Mandrivu. Nechodila mi na začátku klavesnice a hned jsem to vzdal :o).
S ubuntu není vše skvělé a nemusí vše makat hned a nebo vůbec (třeba můj scaner). Ale abych přecházel?
Ani náhodou! A proč? Pro skvělé fórum a komunitu, která je ochotná zadarmo a  ve svém volném čase poradit (a téměř rychlostí blesku).
Ukažte mi takovouhle podporu u jiných dister nebo u win :).

Petr Odut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
Konec s Ubuntu?
« Odpověď #6 kdy: 20 Prosince 2006, 15:31:52 »
Moje linuxová cesta je:
Fedora 3 -> SuSE 10.0 -> Ubuntu 6.06 -> 6.10 (-> 7.04 :-)

a klidně bych znovu nainstaloval Fedoru 7 nebo openSUSE 10.2, ale nemám důvod...

(započítávám jen distribuce, které jsem používal jako primární systém)

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1639
Konec s Ubuntu?
« Odpověď #7 kdy: 20 Prosince 2006, 15:36:49 »
A tvoje zkušenost s Fedorou a OpenSUSE oproti Ubuntu?

Petr Odut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
Konec s Ubuntu?
« Odpověď #8 kdy: 20 Prosince 2006, 15:49:04 »
Fedora mě přišla dost pomalá (yum a podobné nástroje) a po jednom zhroucení systému mě zhavaroval i filesystem (fsck jej neopravil).

SuSE 10 výbornej systém, jenže nevhodnej pro začátečníka -- bylo nutné nainstalovat spoustu věcí (kodeky, soft, apt, manuálně dohledat repozitáře, konfigurace KDE)  a nikdy jsem se nesžil s yastem, navíc zde nějak 100% nefungovalo gnome.

Když byl uvolněn SuSE 10.1, tak už nebyl v repozitářích apt, tak jsem přešel na Ubuntu.

Výhody: apt, repozitáře, vyladěné gnome, snadné nástroje typu easyubuntu a výborná podpora...

EDIT: od suse 10 se u mě na počítači wokna nevyskytly :)

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1639
Konec s Ubuntu?
« Odpověď #9 kdy: 20 Prosince 2006, 15:56:07 »
Díky, potvrdila se má dobrá zkušenost co se týče ubuntu :).

CyberDeath

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 115
Konec s Ubuntu?
« Odpověď #10 kdy: 20 Prosince 2006, 17:42:33 »
ja skousim ruzne distribuce protoze na ubuntu mi stale par drobnosti nesedi ale jeste sem zadnou nenasel ktera by mi sedela vic nez ubuntu, toten tyden sem treba instaloval Slackware 11 a Sabyon 3.2 , minuly tyden Nexentu OS. atd sem tam zkusim nove verze distribuci ktere sem zkousel uz driv jedina vyjimka je Mandriva , Suse a Fedora u tech sem naposledy mel nainstalovane verze (mandrake 10.1 , Suse 9.2 a Fedora Core 4) a uz bych do nich znovu nesel protoze sou to distribuce u kterych zanem "Uzivatel=Nesvepravny" jednoduse jejich jednoduchost je pritez.Dlouhou doby sem uvazoval ze prejdu na Debian (unstable , nebo testing to byla distribuce ktera semi na disku udrzela nejdil hned po ubuntu :-D ) ale pak vysel daily Build Ubuntu 7.04 a Debian sel pryc :-D
ManjaroBox best linux distribution
Sorry last good ubuntu was 6.06

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Konec s Ubuntu?
« Odpověď #11 kdy: 20 Prosince 2006, 17:57:31 »
Nechápu, proč většina lidí, která skončí s Ubuntu nebo Debianem, přejde na Suse nebo Fedoru a říkají, jak moc jsou tato distra lepší. Já mám naopak s Fedorou a Suse zkušenosti přímo otřesné.

PS: Jinak také nechápu, proč se nám s tím Bornnover svěřuje, je to sice smutné, že přijdem o dalšího ubunťáka, ale tragédie se nekoná.

Pavelp

  • Host
Konec s Ubuntu?
« Odpověď #12 kdy: 20 Prosince 2006, 18:07:28 »
Prejdou, protze se jim zrovna ta distribuce podari nainstalovat bez problemu, ktere v U. meli. Vzpominam na dobu vcelku davnou, kdy jsem zkousel "sve prvni linuxy" a prvni distribuce ktera mi po rebootu vypsala prompt v konzoli byl shodou okolnosti debian.  A pokud jde o to sverovani se,  ze nekdo skoncil, citim v tom drobnou spicku, ci rypnuti ale nerozumim tomu. Zadouci jsou jen kladne ohlasy? Koneckoncu si tim pisatel i trochu ulevi, i to je prinosne z hlediska dusevniho zdravi.

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Konec s Ubuntu?
« Odpověď #13 kdy: 20 Prosince 2006, 18:13:02 »
Citace: vojtech.t
... skončí s Ubuntu nebo Debianem, přejde na Suse nebo Fedoru a říkají, jak moc jsou tato distra lepší.
Nevím ja vy, ale já od Mandrivy utekl ( měl jsem i Mandrake). Nemohl jsem rozjet video ve wmw, samá kompilace ( nikdy se mi nepodařila a když už to bylo ok, tak zas přestalo jít něco jiného), Opera mi nešla vůbec nainstalovat, se Skype taky problém. S Mandrivou jsem se natrápi 5 měsíců, několikerá instalace. Ze začátku beru, že jsem něco zmastil, ale když už jsem instalova snad po desáté, začala mě pěkně štvát a to jsem si ji objednal a vrazil do ní 1200,- kč. Teď mi leží bez užitku v šuplíku (nemá někdo zájem?). Na Mandriváckém fóru jsem dostal párkrát vynadáno, že pokud to neumím, tak ať vypadnu.
Pak přišel kámoš s Ubuntu 6.06.1 LTS. Taky jsem Ubuntu instaloval cca 3x než jsem na ledaco přišel. Zkoučel jsem i EE, ale nešla mi nainstalovat tiskárna Canon BJC 2000, tak jsem se vrátil k DD. Tisknu docela dost.
Naopak tady na fóru jsem našel plno odpovědí, aniž bych se ptal, hlavně vítečná wiki, to na Mandrivě nemají!!! a když jsem nevěděl, tak jsem se zeptal a bylo mi slušně odpovězeno.

Jsem s Ubuntu velice spokojen, neměnil bych. Hlavně oceňuji sources list. Nahážu tam tam co potřebuji a pak nainstaluji přes Synaptic. Ubuntu mě zatím nezklamalo (jen s ovladači grafické karty a zvukovek, to ještě není košer). Nainstaloval jsem plno programů a Ubuntu nespadlo. Na mandrivě bych už znova instaloval a ve win nejmíň 2x!
Ubuntu je fakt dobré distro.

Skeletonix

  • Host
Konec s Ubuntu?
« Odpověď #14 kdy: 20 Prosince 2006, 21:51:44 »
Mno mě se docela líbí když lidi napíší že odchází, fajn je když řeknou i proč. Hned víme co se má zlepšovat.
Já jsem začínal na Mandraku 10.1, ale děsné chvilky (v kernelu nebyl ovladač pro můj USB xDSL modem a první věc co jsem dělal na Linux jsem kompiloval kernel.ale člověk se zase rychle něco přiučí ;)) .. a teď už nějaký čas u Ubuntu a nemám moc důvod měnit ... i když už mě za nervy také párkrát potahalo (viz forum)
A také mi poměrně pomohlo se svěřit, hned bylo člověku lépe ;) lépe :D
« Poslední změna: 08 Prosince 2007, 14:26:38 od Anna Taliánová »

Poborskiii

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 422
Konec s Ubuntu?
« Odpověď #15 kdy: 21 Prosince 2006, 20:56:36 »
Bornnover návod na opravu GRUBu dostal, měl chybu v menu.lst, ale zřejmě se nenamáhal podle toho návodu postupovat, popř. o tom, že mu to nefunguje, už nikoho neinformoval: http://forum.ubuntu.cz/viewtopic.php?id=4713
OS: Kubuntu 15.10 64bit, KDE 5, Qt 4.8.6/5.4.2, Nvidia 352.30
PC: ASUS M5A99X EVO, AMD FX-4300, RAM Kingston 2x4 GB DDR3 1600 MHz,
SSD Kingston V300 120 GB, HDD Seagate NAS 3TB (ST3000VN000), VGA ASUS Nvidia GeForce GT 440 Silent, Monitor Dell U2412M, skříň Coolermaster Sileo 500

3x3cut0r

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 178
Konec s Ubuntu?
« Odpověď #16 kdy: 22 Prosince 2006, 00:45:12 »
Lidi, cas od casu tu pisete od zhrouceni filesystemu...docela by me to zajimalo :) ... Jak se mi to muze stat? Nerad bych prisel o data :)

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Konec s Ubuntu?
« Odpověď #17 kdy: 22 Prosince 2006, 11:27:39 »
Jak? Úplně jednoduše. Včera bratr přišel, že mu kleknul HDD s NTFS. Zeptal jsem se ho na zálohu dat a on, že někdy v září!
Přesně tak nemá vypadat práce na PC ve firmě. Naštěstí to obnovil, tak že už jen reinstalace...

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

3x3cut0r

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 178
Konec s Ubuntu?
« Odpověď #18 kdy: 22 Prosince 2006, 18:22:50 »
No dobre, ale to si mi moc nerekl...jasne ze si dulezity data zalohuju...ale jde mi o to, ze tady na foru se cas od casu vyskytne hlaska typu: "tak se mi zhroutil filesystem" ... to s tim ma ext3 nejaky problemy? Protoze s compem pracuju uz asi 12 let a nikdy se mi nezhroutil filesystem, ale jen mi asi 3x krachnul disk...coz je neco jinyho...

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Konec s Ubuntu?
« Odpověď #19 kdy: 22 Prosince 2006, 19:42:07 »
Říct ti můžu jen to, že je i problém, pokud HDD přehodíš na jinou základní desku s jiným řadičem. Jiný řadič může jinak detekovat HDD a to prý je prů.... :) Víc nevím, nejsem odborník.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Petr Odut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
Konec s Ubuntu?
« Odpověď #20 kdy: 22 Prosince 2006, 20:30:14 »
3x3cut0r>
no o tom filesystemu jsem psal ja a bylo to takto:

1) mel jsem tam ext2
2) pocitac totalne vytuhl (ani nevim proc)
3) po resetu to opravilo milion chyb a nejaky opravit nesly, protoze byla nanestesti chyba ve fsck programu (dneska uz by se to opravilo v pohode) a dokompilovat novejsi verzi fsck by sice slo, ale nemel jsem na to nervy a nahodil novou distribuci (stejne uz FC3 v te dobe byla celkem zastarala)
4) o data jsem neprisel, i z windows sel disk v pohode namountovat
5) ubuntu (ani suse) se me nikdy nezaseklo

---
AD WINDOWS a NTFS:

pri prechodu z W2000 na XP se me nejak narusil NTFS oddil a na kazdych nekolika MB vzdy vyskocila hlaska, ze je system souboru nekonzistentní, tak jsem disk projel komplet scandiskem a po dokonceni me to porusilo vetsinu audio a video souboru (pisnicka pri prehravani preskakovala jak na gramofonu, tzn. musel jsem pregrabovat vetsinu hudby), video se obcas cuklo a dokazalo to rozhodit i synchronizaci zvuku s obrazem.

(sorry ze obcas pisu bez diakritiky a obcas s :-)

3x3cut0r

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 178
Konec s Ubuntu?
« Odpověď #21 kdy: 23 Prosince 2006, 01:04:24 »
Tak tahle zprava me potesila....bal sem se, ze je neco v neporadku s ext3 (ze treba pri hard-resetu muze k necemu dojit a tak...), ale vypada to, ze je na tom lip, nez NTFS, coz sem chtel slyset :) BTW: Priznam se, ze kontrola konzistence u NTFS me taky parkrat dostala...hodinu to projizdelo soubory s hlaskama typu: "Odstranovani segmentu na adrese xxxx" (nebo jak to je) To si clovek vylozene uziva, kdyz to vidi :D

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Konec s Ubuntu?
« Odpověď #22 kdy: 23 Prosince 2006, 08:35:14 »
Já mám s FS zkušenost přesně opačnou než xodut. Když jsem používal Windows a NTFS, nikdy jsem žádný problém neměl a to jsem PC často vypínal stylem vytáhnout ze zásuvky. Dříve za dob FAT16 a FAT32 to ale bylo zrozné. Na Linuxu jsem o data již několikrát přišel po jediném tvrdém restartu, ale dělám si často zálohy, tak to nebyl moc velký problém.
S ext2 zkušenosti nemám, nepoužívám. Z oddílu etx3 se mi nikdy data neztratila, při bootu to jen vypsalo spoustu chyb, ale poté už vše běželo. Horší to bylo s ReiserFS a XFS. Oddíl s ReiserFS mi jednou po tvrdém restartu začal stávkovat a nešel ani přimountovat ani opravit. Na oddílu s XFS mi náhle zmizely moduly jádra, tak jsem nemohl nabootovat. Z Live CD jsem FS opravil, ale i když už jsem od té doby vypínal PC normálně, data stále mizela. Teď používám JFS a zatím jsem žádná data neztratil, ale asi jej používám jen krátkou dobu...

Pavelp

  • Host
Konec s Ubuntu?
« Odpověď #23 kdy: 23 Prosince 2006, 10:11:42 »
Mam trochu podobne zkusenosti jako tpikalek, s tim rozdilem, ze z duvodu snadne prace s bootmanzerem lilo pouzivam ext3 na vsech strojich s linuxem dlouhodobe a bez problemu. I s temi tvrdymy restarty u masin, ktere nejsou na UPS a prijede nekdo velkym offroadem z jiste entergeticko-rozvodne firmy, odemkne rozvodnu a zbytek uz si domyslite.

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Konec s Ubuntu?
« Odpověď #24 kdy: 23 Prosince 2006, 10:59:16 »
Já osobně mám notebook s 80GB HDD dosti naplněnými. Abych nemusel pořád zálohovat na DVD(bůhví kdy mi ten NB můžu roztřískat nebo mi ho může někdo ukradnout) tak jsem si při nákupu desktopu pořídil 320GB disk a jenom kopíruju přes GLANku
Jenom se bojím toho, že by kleknul ten HDD v desktopu.
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.