Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kam ukládá KDE obsah jednotlivých pracovních ploch? [vyřešeno]  (Přečteno 1668 krát)

Warp10

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Dotaz na zkušenější uživatele KDE: Mám následující problém: Používám Aktivity - ve verzi KDE 4.6.2, která je v Kubuntu 11.04. Tenhle feature KDE mi připadá hodně užitečnej, ale bohužel taky hodně nestabilní. Při používání Aktivit mi často spadne Plasma a aktivity se po pádu množej, někdy se jedna aktivita naklonuje třeba 10x a hlavně mi to dělá bordel v nastavení jednotlivejch pracovních ploch, kdy to plochy třeba úplně přehází, některý plochy zmizej úplně a pak se při startu dalšího KDE sezení objeví třeba úplně jinde, jindy se jejich obsah nenávratně ztratí. Připadá mi to jako velká škoda, že to je takhle zabugované, protože Aktivity jsou jinak výborná věc s velkým potenciálem. Chci se proto zeptat, jestli někdo nevíte, kam KDE ukládá obsah jednotlivejch pracovních ploch, widgety na těch plochách a nastavení a tak, jestli by to šlo zálohovat a při nějakym takovymhle neřízeným pádu to pak eventuelně obnovit. Zkouším se teď zběžně dívat do /home/.kde/ adresáře a trochu googlit, ale asi to neni záležitost na 10 minut, to najít, takže kdybyste někdo přímo věděl, kde to je, tak by mi to asi ušetřilo spoustu práce a hledání .... :)
« Poslední změna: 06 Června 2011, 01:31:32 od Warp10 »
Kdyby Matrix běžel na Linuxu, tak by svět nebyl v takový prdeli ...

Marek_

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 342
Re: Kam ukládá KDE obsah jednotlivých pracovních ploch?
« Odpověď #1 kdy: 05 Června 2011, 15:53:35 »
v opensuse KDE je to /home/user/.kde4/share/config/activitymanagerrc tak třeba je to v kubuntu stejné. V opensuse je to celkem odladěné a stabilní. A víš, že ty aktivity se dají zastavovat a mazat, že?
« Poslední změna: 05 Června 2011, 15:58:52 od Marek_ »
openSUSE 13.1
Opera 12 - ano, stale

Warp10

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Re: Kam ukládá KDE obsah jednotlivých pracovních ploch?
« Odpověď #2 kdy: 05 Června 2011, 17:15:20 »
Díky za odpověď,

A víš, že ty aktivity se dají zastavovat a mazat, že?

No, sice mám nutkání odpovědět něco mírně jízlivého, ale každou snahu pomoci je třeba ocenit, takže odpovím prostě: Ano, vím, že se aktivity dají zastavovat a mazat ...  :)

K tomu adresáři, který uvádíš, jsem už taky dokonvergoval, akorát u mě tam není kde4, ale prostě kde ... Jen ten soubor activitymanagerrc není úplně to, co hledám, já hledám nastavení a obsah jednotlivých pracovních ploch, v tom activitymanagerrc je jen stručná informace o běžících a existujícíh aktivitách. I když je užitečný taky, kdyby se mi to zase nějak podělalo, tak to promazat bude jednodušší tady, než to dělat ručně ...
Ale to co hledám hlavně je nejspíš v souboru plasma-desktop-appletsrc, ale prase aby se v tom vyznalo ...
« Poslední změna: 05 Června 2011, 17:32:56 od Warp10 »
Kdyby Matrix běžel na Linuxu, tak by svět nebyl v takový prdeli ...

Marek_

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 342
Re: Kam ukládá KDE obsah jednotlivých pracovních ploch?
« Odpověď #3 kdy: 05 Června 2011, 17:24:04 »
a co ještě
Kód: [Vybrat]
~/kde/share/apps/plasma-desktop/activities tam už vidím víc položek o tom, co mám na ploše


s 'prase aby se v tom vyznalo' souhlasím :)
« Poslední změna: 05 Června 2011, 17:26:29 od Marek_ »
openSUSE 13.1
Opera 12 - ano, stale

Warp10

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Re: Kam ukládá KDE obsah jednotlivých pracovních ploch?
« Odpověď #4 kdy: 05 Června 2011, 17:52:03 »
Ok, aktuální nastavení plasmy je skutečně v souboru /home/user/.kde/share/config/plasma-desktop-appletsrc . Čili by mělo stačit zazálohovat tento soubor, a když se něco podělá, tak ho obnovit.
V tom ~/kde/share/apps/plasma-desktop/activities mám starý smazaný aktivity, což se ale hodí taky, když si člověk náhodou něco smaže ...
Díky za spolupráci.
Kdyby Matrix běžel na Linuxu, tak by svět nebyl v takový prdeli ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.