Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: vyvoj aplikacii hlavne pre ubuntu  (Přečteno 1292 krát)

pavolzetor_revival

  • Host
vyvoj aplikacii hlavne pre ubuntu
« kdy: 23 Prosince 2010, 20:48:39 »
Ahojte, vyvijate niekdo nejaku app specialne pre ubuntu?
Pouzivate Vala?

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: vyvoj aplikacii hlavne pre ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 25 Prosince 2010, 09:55:32 »
Já si dělám spíš nějaké zlepšováky, než přímo nějakou GUI app..je to jen konzolové = rychlé, docela přehledné a hlavně efektivní. Je to takový komplexní program, který umí to, co využívám nejčastěji (converty videí a converty hudby do různých formátů, stahování z youtube do různých formátů, converty fotek do různých rozlišení atd), teď k tomu přibyla synchronizace pracovní plochy (aby na více počítačích byla úplně stejná pracovní plocha...v případě změny na PC1, aby se změna projevila i na ostatních PC, včetně nových programů - dále, a to hlavně tento program využívám např v případě, kdy někomu instaluji nový systém a díky přednastavenému profilu mu zavedu na úplně nový systém komplet celou pracovní plochu, kterou si pro tyto účely nastavím - takže instalace všech potřebných programů, kodeků, rozložení ikon na ploše a prostě všechno, abych to nemusel při každé nové instalaci dělat znovu - než jsem tu plochu manuálně vždycky vyladil, trvalo to několik hodin a ještě jsem na něco zapomněl. Tady je uživatelská práce asi na minutu, zbytek dělá všechno skript a hlavně to udělá vždy stejně :) ). Nebo taková blbinka, která mi taky hodně pomáhá a nenašel jsem univerzální řešení. Při stahování ať už z netu (je jedno, jestli přes prohlížeč nebo nějaké programy, jako třeba DC++, torrenty atd) nebo i lokální nahrávání, třeba vytváření záloh, které trvají několik desítek minut nebo i hodiny - tak nastavím si jen cestu, kam se mi dané data nahrávají a skript mi pošle sms, až je stahování dokončeno. Dál je tam třeba hromadné odstranění diakritiky, vyhledávání a změny uvnitř souboru a stále to tak nějak rozvíjím dle toho, co využívám nejčastěji...

Je to dá se říct výhradně pro ubuntu. Při drobném zásahu do kódu by to ale vlastně šlo použít i na Fedoru..
« Poslední změna: 25 Prosince 2010, 10:15:35 od On »
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

pavolzetor_revival

  • Host
Re: vyvoj aplikacii hlavne pre ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 27 Prosince 2010, 16:50:59 »
ja len zacinam, ty si uz trosku dalej :-)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.