Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: kam by se dál mělo odebírat uživatelské rozhraní Ubuntu  (Přečteno 11802 krát)

mirap

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Dobrý den,
začnu možná zbytečným úvodem. Jsem student ateliéru digitálních médií na fakultě umění a designu. Pracuji s Win, OS X a Ubuntu. Už dřív jsem se setkal s několika jinými verzemi Linuxu. Faktem je, že ubuntu má velmi dobře našlápnuto k tomu aby se stalo "linuxem pro lidi" zatím ale není a stávajícím přístupem nejspíš hned tak nebude. Tady je list několika poznámek. Mám z Ubuntu pocit, že chce vykročit ale při tom úplně neví kam. Hlavní věc která ale systému chybí je "charisma uživatelského rozhraní". Systém může mít (a prakticky vždy má) chyby které se časem dolazují ale k tomu aby získal uživatele musí být přitažlivý. Pro původní "linuxáře" je ta přitažlivost v možnosti "hrabat se v kódu". Pokud ale Ubuntu chce být využívané, musí se naučit i něco jiného.


- sestrojit a do základní verze zakomponovat aplikaci která by byla ekvivalentem k Exposé na OS X (systém aktivních rohů)
- vyjmout aplikaci "dashboard" (viz. http://osnovice.blogspot.com/2007/05/dashboard-in-ubuntu-linux-with-compiz.html ) z akcelerovaného prostředí, propojit jí s onou alternativou k Exposé a taktéž jí udělat defaultní
- vytvořit pořádný vizuál; tj. vykročit z "linux stylu" a udělat elegantní design (rád se do toho zapojím) - tohle navíc ale znamená i potřebu změnit způsob kterým se řeší grafika aplikací (tohle je dost obecné ale bylo by to na dlouho) a změnu některých ovládacích prvků:
- dořešit vrchní lištu a "miniaplikace v panelech" - měly by být víc "bublinové" a rolovací, míň klikací (třeba tak jako je upozornění na updaty)
- je potřeba umožnit uživateli mnohem víc a mnohem líp konfigurovat hlavní menu a to přímo v něm
- oddělit v menu ikonku Ubuntu od menu "Applications" a udělat z ní menu systému (tak jako je to v OS X); zbytek neljíp okopírovat z Jablek :]]
- vymyslet něco jako je "dock"
- zjednodušit souborový systém a to co běžný uživatel nepotřebuje zastrkat co nejhlouběji, naopak zpřehlednit adresář home
- změnit postraní lištu souborového agenta tak aby fungovala podobně jako v Leopardu (tj třeba sharing je otázkou jednoho kliknutí)
- vymyslet pořádný globální systém instalací (i v Joomle běžící na php je instalace jednodušší než v Linuxu); opět se inspirovat už tolikrát zmíněným OS X (tam je instalace na tři kliknutí a jeden drag and drop)
- víc do systému zapojit systém drag&drop
- dokopat konečně Adobe k tomu aby začalo dělat pro linux (tím se do komunity dostanou lidi kteří budou schopní z Ubuntu skutečně udělat linux pro lidi)

- dořešit už známé problémy které odrazují (prioritně: drivery pro grafické karty, bootovací obrazovka, elegantnější vizuál, ...)


A na závěr mám dotaz. Jak funguje vývoj grafického prostředí? Zapojili jste se do něj nějak? Co všechno se dá "stylovat"? Je někde návod jak to všechno dát dokupy a připravit k "instalaci"?

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: kam by se dál mělo odebírat uživatelské rozhraní Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 21 Března 2008, 07:16:06 »
Hmmm, pěknej nástřel na flame. Do toho se nezapojím. :)

Jen upozorním na mou patičku, je tam toho hlavně v návodech opravdu hodně. ;) Tím se vám vyřeší i dosti vašich "upozonění".

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

cinan

Re: kam by se dál mělo odebírat uživatelské rozhraní Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 21 Března 2008, 12:06:33 »
- sestrojit a do základní verze zakomponovat aplikaci která by byla ekvivalentem k Exposé na OS X (systém aktivních rohů) zvyk uzivatela os x, nic viac, a teda to nie je velmi potrebne, lebo na SK/CZ je malo ludi s mac os x
- vyjmout aplikaci "dashboard" (viz. http://osnovice.blogspot.com/2007/05/dashboard-in-ubuntu-linux-with-compiz.html ) z akcelerovaného prostředí, propojit jí s onou alternativou k Exposé a taktéž jí udělat defaultní To iste
- vytvořit pořádný vizuál; tj. vykročit z "linux stylu" a udělat elegantní design (rád se do toho zapojím) - tohle navíc ale znamená i potřebu změnit způsob kterým se řeší grafika aplikací (tohle je dost obecné ale bylo by to na dlouho) a změnu některých ovládacích prvků: Myslim ze vzhlad uz nie je tak hrozny. Navyse sa da velmi lahko zmenit v priebehu par sekund. To, aky vzhlad bude mat distribucia, zalezi od vkusu dizajnerov, a nesvedci o moznostiach OS. Ano, mac os x si naozaj dava zalezat na vzhlade (zas na opacnej strane vela ludom sa aqua vzhlad nepaci)...
- dořešit vrchní lištu a "miniaplikace v panelech" - měly by být víc "bublinové" a rolovací, míň klikací (třeba tak jako je upozornění na updaty) Mozno mas pravdu...
- je potřeba umožnit uživateli mnohem víc a mnohem líp konfigurovat hlavní menu a to přímo v něm To je vec Gnome, KDE to ma lepsie vyriesene. Ale neviem co presne myslis... urcite by sa tam mohlo nieco pozmenit
- oddělit v menu ikonku Ubuntu od menu "Applications" a udělat z ní menu systému (tak jako je to v OS X); zbytek neljíp okopírovat z Jablek :]] To je imho vec vkusu
- vymyslet něco jako je "dock" Dalsi zo zvykov...
- zjednodušit souborový systém a to co běžný uživatel nepotřebuje zastrkat co nejhlouběji, naopak zpřehlednit adresář home Myslim, ze to uz teraz tak je. Skusal som os x, a je to tam rovnako (uz len z toho dovodu, ze to je unix). Uzivatel sa moze hrabat vo svojom /home/user/, a ak tam chce mat vacsi poriadok, nech spozna adresare :) A skryt skryte subory je defaultne nastavene. Suborovy system je v linuxe este lepsie spracovany ako vo windows
- změnit postraní lištu souborového agenta tak aby fungovala podobně jako v Leopardu (tj třeba sharing je otázkou jednoho kliknutí)
- vymyslet pořádný globální systém instalací (i v Joomle běžící na php je instalace jednodušší než v Linuxu); opět se inspirovat už tolikrát zmíněným OS X (tam je instalace na tři kliknutí a jeden drag and drop) IMHO nieje nic lepsie nez Synaptic. Vsetko v jednom, ziadne google-->nazov programu-->download. Tu napises nazov programu, kliknes na apply, samo sa to sitahne, nainstaluje.Dokonca ziadny drag'n'drop.
- víc do systému zapojit systém drag&drop
- dokopat konečně Adobe k tomu aby začalo dělat pro linux (tím se do komunity dostanou lidi kteří budou schopní z Ubuntu skutečně udělat linux pro lidi) :) Myslis adobe photoshop?
- dořešit už známé problémy které odrazují (prioritně: drivery pro grafické karty, bootovací obrazovka, elegantnější vizuál, ...) problem maju len atiny, a to je skor problem ati a nie linuxu. Bootovacia obrazovka - pre boha, co uz ludom vadi... Stale mam pocit, ze windowsaci chcu, aby linux vyzeral ako windows, os x useri chcu, aby linux vyzeral ako os x... Ano, da sa to, ale nikdy to nebude vyzerat uplne presne ako vzor.[color]

Vidim, ze dost si davas zalezat na looku, a vzhlad ubuntu je nic moc. Asi si nevidel ako rozne moze vyzerat ubuntu - vid moje screeny (na zaciatku kopie os x, neskor len ciastocne ovplyvnene os x):
http://www.kde-look.org/content/show.php/cinan's+osX+(VIDEO+included)?content=62758
http://www.kde-look.org/content/show.php/cinan's+osX+black?content=63977
http://www.kde-look.org/content/show.php/cinan's+right+osX+(VIDEO+included)?content=64241
http://www.kde-look.org/content/show.php/cinan's+kde+3+leopard?content=74306
http://www.kde-look.org/content/show.php/cinan's+last+(%3F)+KDE3+style?content=75351
« Poslední změna: 21 Března 2008, 12:13:06 od cinan »
Blog-zapisky: http://blog.cinan.sk/

Pavel Půlpán

Re: kam by se dál mělo odebírat uživatelské rozhraní Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 21 Března 2008, 12:11:35 »
Stale mam pocit, ze windowsaci chcu, aby linux vyzeral ako windows, os x useri chcu, aby linux vyzeral ako os x... Ano, da sa to, ale nikdy to nebude vyzerat uplne presne ako vzor.

Naprostý souhlas...

Petr125

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102

mirap

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: kam by se dál mělo odebírat uživatelské rozhraní Ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 21 Března 2008, 14:23:40 »
ad. cinan: to co posíláš je ale pořád "vzhled linux"... je to poznat na první pohled. překomplikovaný, složitý, ovládání chybí intuitivnost. taky jsem zkoušel do Ubuntu instalovat podobný věci ale je to k ničemu... je to stejný jako vzhled avatarů v second lifu. taky jsou pořád stejný. jde o to přistoupit k tomu jako k interface. udělat změnu ovládání.

K tomu interface. Bylo by třeba zajmavý zkusit zrušit plochu jako místo pro odkládání souborů. Místo toho jí dotáhnout jako operativní prostor. Atd. Těch věcí je dost, nejdřív by to ale chtělo aspoň ten základ (viz první post).

asi nemělo cenu to sem psát, zkusim to nějak jinak .) sry za flejm. .)

madog

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: kam by se dál mělo odebírat uživatelské rozhraní Ubuntu
« Odpověď #6 kdy: 21 Března 2008, 14:38:25 »
asi OT (asi určitě) ale když jsem si z gnome-look.org stáhl nějaké téma a chtěl naisntalovat vyskočila hláška něco ve smyslu neplatný formát, co přesně stáhout a jak nainstalovat, jestli by byl někdo tak hodný a řekl? :)
V LINUX SEM TOTÁLNÍ LAMA - TEPRVE JSEM ZAČAL, POMALU NA MĚ :-D

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: kam by se dál mělo odebírat uživatelské rozhraní Ubuntu
« Odpověď #7 kdy: 21 Března 2008, 14:42:19 »
Vám nejde o to, jak to vypadá, ale o komplexní ovládání. Takže hledejte jiné WM(WindowManager), Např. Fluxbox, IceWM, E17. Je jich opravdu spousta, včetně nějakých experimentálních.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Jehova

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
Re: kam by se dál mělo odebírat uživatelské rozhraní Ubuntu
« Odpověď #8 kdy: 21 Března 2008, 15:09:42 »
Uživatelské rozhraní nevim, ale mladý kluky táhnou hlavně hry a když jsou on line a můžou smažit proti sobě tim líp.
Když tu budou mít kluci přístup k hrám a tim nemyslim něaký piškvorky tak to sem natáhne mládež.
Když tu bude něakej snadnej a dotupnej programovací jazyk tak bude vývoj nových prográmků a her a to zas natáhne další.
Jde o to co kdo od Linuxu očekává a někdo možná chce tu z toho kancelář.
Já mezi ně nepatřim.
Piškvorky fakt nemusim a i když mi pozvolna táhne na padesátku tak si s chutí zapařim Snipera, hitmana, half life a spousty dalších her.
Můj tatík ten taky nechodí do parku krmit holuby a hraje Age of Empires a Ultimu on line už dlouhý roky.
Preferoval bych aby se Ubunta zaměřila na hry a vývoj nových her.
Aby se popsalo jak a v čem programovat, vymejšlet knihovny co by podpořili tvorbu 2D i 3D her.
Vim že to neni sranda ale dostat do linuxu něco takovýho jako je Petr nebo Gamemaker tak tu hned máte mladou generaci začínajících programátorů.
Co z nich bude za pár let ??? Profici přes linux .

Jehova

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
Re: kam by se dál mělo odebírat uživatelské rozhraní Ubuntu
« Odpověď #9 kdy: 21 Března 2008, 15:20:41 »
PS:
Jen tak na ukázku o čem píšu.
Myslim že ty hvězdičky ukazujou oblíbenost u uživatelů ubunty .... že :)
Nevim koho tohle přitáhne z mládeže takhle seřazenej žebříček her.


luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: kam by se dál mělo odebírat uživatelské rozhraní Ubuntu
« Odpověď #10 kdy: 21 Března 2008, 15:32:53 »
Uživatelské rozhraní nevim, ale mladý kluky táhnou hlavně hry a když jsou on line a můžou smažit proti sobě tim líp.
Když tu budou mít kluci přístup k hrám a tim nemyslim něaký piškvorky tak to sem natáhne mládež.
Když tu bude něakej snadnej a dotupnej programovací jazyk tak bude vývoj nových prográmků a her a to zas natáhne další.
Jde o to co kdo od Linuxu očekává a někdo možná chce tu z toho kancelář.
Já mezi ně nepatřim.
Piškvorky fakt nemusim a i když mi pozvolna táhne na padesátku tak si s chutí zapařim Snipera, hitmana, half life a spousty dalších her.
Můj tatík ten taky nechodí do parku krmit holuby a hraje Age of Empires a Ultimu on line už dlouhý roky.
Preferoval bych aby se Ubunta zaměřila na hry a vývoj nových her.
Aby se popsalo jak a v čem programovat, vymejšlet knihovny co by podpořili tvorbu 2D i 3D her.
Vim že to neni sranda ale dostat do linuxu něco takovýho jako je Petr nebo Gamemaker tak tu hned máte mladou generaci začínajících programátorů.
Co z nich bude za pár let ??? Profici přes linux .

No - víceméně souhlasím, ale až tak hrozný to s hrami nejni - viz. odkaz, kde zdaleka nejsou všechny hry. (nepočítám možnost wine a cedega - přeci win hry jsou win a ne lin)
http://wiki.ubuntu.cz/Hry?highlight=%28hry%29
Teď zkouším Regnum a UFO alien a nemyslím si, že to jsou hry typu miny i když i ty si rád zahraju.

2mirap: většinu věcí pokud jsem je správně pochopil se dají již nyní nastavit, nebo už jsou tak nastavené - možnosti jak si upravit gnome jsou nepřeberné. Pokud se vrhneš na nějaký netradiční design pro gnome (třeba jen téma) - proč ne, určitě bude skupina uživatelů, která ho bude ráda užívat - já osobně jsem spokojen víceméně s defaultním nastavením.
« Poslední změna: 21 Března 2008, 15:40:00 od luisah »

Pavelp

  • Host
Re: kam by se dál mělo odebírat uživatelské rozhraní Ubuntu
« Odpověď #11 kdy: 21 Března 2008, 17:51:53 »
Citace
PS:
Jen tak na ukázku o čem píšu.
Myslim že ty hvězdičky ukazujou oblíbenost u uživatelů ubunty .... že Úsměv
Nevim koho tohle přitáhne z mládeže takhle seřazenej žebříček her.

A to jako cekate ze v distribuci budou defaultne nainstalovany nevetsi gamesovy pecky, co jsou prave nejvic in?
Neplette si pojmy s dojmy.
Vite, ja mam tak trochu pocit, ze kdybyste Vy to Ubuntu poradne vydesignoval, dopadlo by to jako kdyz pejsek s kocickou varili dort.
« Poslední změna: 21 Března 2008, 17:55:03 od Pavelp »

Jehova

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
Re: kam by se dál mělo odebírat uživatelské rozhraní Ubuntu
« Odpověď #12 kdy: 22 Března 2008, 01:57:16 »
Tak já nevim ale první počítač atari XE s vestavěným Basicem jsem popravdě kupoval jen kuli hrám a v balení s počítačem byla i světelná pistole.
Nesl jsem to domu a měl jsem pocit že nesu domu poklad když u toho je ta pistole a to my bylo přes třicet.
Mohl jsem možná už tehdá uvažovat o PC ale neuvažoval.
Tenkrát PC mělo jeden uchraptěnej repráček a nejlepší hra byl princ of persia a možná ještě dvě hry ale jinak to byl jej a jen kancelářskej stroj.
Kdežto Atari to už mělo čtyři zvukový generátory co uměli vyluzovat celkem slušný zvuky a her na to bylo mraky.
Když pak byla Amiga která už podporovala slušnou grafiku a kde ste na atari viděli jen vlaječku tak na Amize už se vlaječka stíhala třepotat jako ve větru.
Sáhl jsem po Amize a zase kuli hrám a kuli zábavě a proto že tam byl programovací Amos Basic kterej mi dovolil se na hrách podílet.
Já sem fanda do her a vůbec se za to nestydim ani ve svým věku.
A celej svět PC od HW až po SW si uvědomili že lidi hry chtěj a začali k tomu PC přizpůsobovat a vyvíjet grafický karty a zvukovky.
Začali cpát hry do mobilních telefonů a vyvíjet konzole.
Hry totiž táhnou
Podívej se tady vedle na téma proč si držíte i jinej OS na počítadle než je UBUNTU ?
Padesát procent uvedlo hry tak to asi nebudu sám kdo je gamesák.
Podívej se na diskusní forum Velkej chytrák zaměřeno na mladý programátory v programu Gamemaker.
Chtěj tvořit a vyvíjet hry a držej se windous protože linux jim nedovolí se v jejich věku realizovat.
Naspi do ubunty hry a ubunta bude praskat ve švech jak tu bude narváno lidma obvzlášť když to bude levný nebo dokonce zadarmo.
Windousy pak zůstanou zase jen těm ůředníkům.
Mikrosoft dobře věděl co dělá když postavil tým profiků a nechal je makat na AGE of Empires a dalších hrách ... natáhnout lidi aby konkurence jako Amiga padla.
Vývojaři ubunty by se mohli vrhnout na hry .. co jde přizpusobit tak to hned vzít a dát to ke stažení.
Svět se chce bavit ... herní automaty, blikátka, zvuky, videa.
Jak teď vypadá UBUNTA jako desktop ... dobře ... neměnil bych nic ale zaměřil se na hry a na vývoj her ani by mně netrápilo že mi tady nechodí ani jedna TV karta.
Když tu budou hry tak stejně na TV nemám čas a radši si zahraju.

Jehova

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
Re: kam by se dál mělo odebírat uživatelské rozhraní Ubuntu
« Odpověď #13 kdy: 22 Března 2008, 02:16:55 »
PS: Kdyby u toho hlasování proč i jinej OS než ubunta možnost třech voleb místo jedný tak maj hry procent 70-80

Pavelp

  • Host
Re: kam by se dál mělo odebírat uživatelské rozhraní Ubuntu
« Odpověď #14 kdy: 22 Března 2008, 07:57:30 »
Tak reseni je pro Vas jednoduchy. Kupte si playstation a hrajte hry. Nebo neco jinyho, s cim ty hry pujdou hrat. Obavam se, ze s uzivatelskym rozhranim Ubuntu to ma malo spolecneho. Ledaze byste vyzadoval, aby uzivatelske prostredi vypadalo jako hra. Snazte se pochopit, ze znacna cast uzivatlu pouziva PC s Linuxem take k opravdove praci, skutecne, verte mi, je tomu tak.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: kam by se dál mělo odebírat uživatelské rozhraní Ubuntu
« Odpověď #15 kdy: 22 Března 2008, 10:24:42 »
Jehova prosím. Ubuntu bez Ubuntu, komu, čemu - Ubuntu, atd. To samé platí pro Linux.
Žádný Ubunty, Linuxy, atd.
Strašně to trhá s očima...

Co se hertýče, tak se i hry portují na Linux. Opravdu to není tak hrozné. Také hraju hry, i když v podstatě jen TC:E, ale teď jsem zkoušel demo FreeSpace2 (vychází to zněj, ale jméno je jinak) a bylo to super.
Stačí jen trochu pohledat. Ono totiž není možné všechno hned. Komunita se snaží, aby byl Linux více "uživatelsky přívětivý" a stabilní. PAk jistě příjde i na další věci.


N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Miko10

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 642
Re: kam by se dál mělo odebírat uživatelské rozhraní Ubuntu
« Odpověď #16 kdy: 22 Března 2008, 16:22:43 »
Zaujimava debata. Inak PavelP, musim priznat ze Jehova ma trochu pravdu. Aj ja pouzivam PC hlavne na pracu, ale proste niekedy si chcem nieco poriadne zahrat a v linuxe fakt nemam co. Proste napriklad pre mna je tu asi 5 dobrych hier (wesnoth, warzone, OpenTTD, UFO a Tuxanci), ktore som uz hral dost dlho, alebo som ich uz presiel a uz sa mi ich nechce znova hrat. A viac hier tu nenajdem, ci uz nativnych, alebo tych co sa podari rozbehat cez wine.
Fujitsu-Siemens V6535, CD T3200, 3GB RAM, 320 GB HDD, Wifi Atheros 242x, Ubuntu 10.10

Pavelp

  • Host
Re: kam by se dál mělo odebírat uživatelské rozhraní Ubuntu
« Odpověď #17 kdy: 22 Března 2008, 18:51:14 »
Ale musite si uvedomit, ze Linux je Open Source. Vy vsichni tu vystupujete podobnym zpusobem, ktery tak trochu pripomina jakesi "ja na to mam narok". Nemate. Pouzivate Open Source system se vsemi jeho vyhodami a nevyhodami. V ramci te licence mate neomezene moznosti, vcetene  toho, ze to graficke prostredi predesignujete (a preprogramujete), nebo napisete nejakou naprosto dokonalou gamesu. Neumite to? Studujte, naucte se potrebne a spojte se s vyvojari, proniknete do spicky grafiku Ubuntu a pretvorte je podle sveho pohledu. Nemate na to? Pak to musite vzit takove, jake to je, nebo to nechte byt. Recma to opravdu nejde.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: kam by se dál mělo odebírat uživatelské rozhraní Ubuntu
« Odpověď #18 kdy: 22 Března 2008, 20:22:06 »
4 mirap: Moc toho neřeknu. Za prvé tady moji "kolegové" už skoro všechno řekli a za druhé nemám moc náladu se pouštět do rozsáhlejších diskusí na toto téma -- jenom by to zbytečně vedlo k hádce.

Řeknu tedy jen jedno -- jestli máte jasnou představu, tak to sepište (anglicky) a hoďte sem -- http://brainstorm.ubuntu.com/

premet

  • Host
Re: kam by se dál mělo odebírat uživatelské rozhraní Ubuntu
« Odpověď #19 kdy: 22 Března 2008, 20:36:46 »
Vývoj her pro Linux nezáleží na vývojářích Linuxových distribucí nebo tak, ale spíše to záleží na vývojářích konkrétní hry, jelikož jsou to oni, kteří portují svoji hru pro jiný OS než Windows. Pro Linux můžete najít pěknou řádku her, které dokáží zabavit na nějakou chvíli nebo si lze u nich odpočinout. Jasně, nenajdete tady hry typu Crysis či jiné nejmodernější hry, ale to taky není primární cíl Linuxu. Pokud chcete hrát hry toho to typu můžete mít vedle Linuxu i Windows jako Dualboot. Navíc v dnešní době je Linux čím dál více User-Friedly takže si myslím, že v budoucnu by to s těmi hrami mohlo být lepší. Jinak co se týče prvního příspěvku tak věci jako Exposé, Dock a jiné "fičůrky" Linux má a je to jen otázka nastavení či instalace to stejné s nastavením vzhledu a různé dekorace, protože všechno si uživatel může udělat jak chce. Sice má třeba Mac OS X všechno tohle už ve standartní instalaci, ale je to OS omezený jen na produkty od Applu a máte na výběr jen omezený hardware a jiné nevýhody a taky to je OS, který není zadarmo.

karel kudrna

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 869
  • skill :: googllama
Re: kam by se dál mělo odebírat uživatelské rozhraní Ubuntu
« Odpověď #20 kdy: 22 Března 2008, 20:57:28 »
je pravda, že první kompik jsem měl kvůli hrám a ohromně mě to bavilo. Potom jsem na různejch strojích pracoval, snažil se pochopit jak to funguje...Další stroj jsem si pořídil domů už kvůli dětem, tenkrát s 98čkama, první co jsem udělal bylo, že jsem si začal hrát. Potom mi ale začalo vadit to, či ono a hledal jsem na internetu PROČ. Dneska se zabývám co se týče počítačů seřizováním, aby to "šlapalo" a mým dětem naprosto stačí hry, které nabízí Ubuntu a ve svých 6ti letech se zabývají tím PROČ a jak.
Uživatelské rozhraní Ubuntu je jednoduché a krom jiného nabízí perfektní podporu ať na Wiki nebo v komunitě, hlavně nic není tajně. Kdo zkusil něco hledat na microsoft.cz musí vědět o čem mluvím. podle mě Ubuntu nejde přehlédnout a kdo chce pro něj něco dělat, ten neklade otázky a udělá to.
prostý user
...selským rozumem...

Jehova

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
Re: kam by se dál mělo odebírat uživatelské rozhraní Ubuntu
« Odpověď #21 kdy: 23 Března 2008, 03:16:55 »
Tady jsem několikrát zaslechl chceš hrát kup si konzoli tam to máš na podnose a v kvalitě.
No právě konzole neni vždycky to nej ... jednak dáš za CD přes 1000 kč a u mnoha her to zvládneš třeba ze den když si pařan a za tu pořizovací cenu už to CD neprodáš.
Ani na konzoli neni tolik her jako na PC .. k něčemu máš možnost si přitáhnout nový postvy či mapy.
Mužeš švindlovat že si někde připíšeš pro začátek prachy aby ses nemusel jen honit za penězma a mohl sis hrát hru podle toho jak to sedí tobě.
Na konzoli neni možnost vývoje .. proto je to konzole a nepotřebuje klávesnici.
Ubuntu by bylo dobrý jak na vývoj tak snad i na hraní her kdyby na to byli lidi i kdyby měl někdo uvělat novou větev GUBUNTU tedy GameUBUNTU a tuhle větev věnovat jen vývoji her a hrám vůbec.
Na konzoli totiž takový možnosti co očekávám nejsou.
Jinak tady kdosi napsal že jeho děti si s hrama ubuntu vystačí.
No když jsem si to četl v jiným tématu tak jsem si řekl chudáci děti.
Co jim asi jinýho zbejvá ale nereagoval jsem na to.
Když ale vidim jak to použil znova tak už na to zareagovat musim.
Jsi si jistej že jim to stačí ???
Když pak budou ve škole jejich spolužáci živě diskutovat o tom jak vyzráli na příšeru u něaký pecky hry a tvoje děti budou někde stranou sedět a jen si smutně říkat že by taky rádi tu příšeru zmasakrovali ... fakt je to na nich ???
Neni to tvoje rozhodnutí že jim to stačí a hotovo ?

Pavelp

  • Host
Re: kam by se dál mělo odebírat uživatelské rozhraní Ubuntu
« Odpověď #22 kdy: 23 Března 2008, 08:30:03 »
Jehova:
Citace
Jinak tady kdosi napsal že jeho děti si s hrama ubuntu vystačí.
No když jsem si to četl v jiným tématu tak jsem si řekl chudáci děti.
Co jim asi jinýho zbejvá ale nereagoval jsem na to.

Chudaci deti jsou ty, ktere nemaji co jist, nemaji kde spat, nemuzou se poradne vzdelat, maji spatne nebo zadne zdravotni zabezpeceni, musi 12 hodin denne pracovat.
To jsou podle mne chudaci deti.

Ty ktere maji nainstalovane hry na Ubuntu maji kde bydlet, maji co jist, maji pristup ke vzdelani, zdravotni peci
a obvykle nejsou povinne pracovat, vyjma vyneseni kose a vyluxovani detskeho pokoje / po 5 ti urgencich.
Opet se pletete.

Vase veskera pozornost a nazirani sveta jde jen pres pocitacove gamesy. Zamyslete se, jestli neni cas ubrat.


karel kudrna

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 869
  • skill :: googllama
Re: kam by se dál mělo odebírat uživatelské rozhraní Ubuntu
« Odpověď #23 kdy: 23 Března 2008, 08:42:14 »
a navíc moje děti určujou o kterou příšeru se bude jednat ...
Milý *ehovo,
neboť takovou drzost kterou tady předvádíš, počínaje tvým nickem, který si bere do obličeje desatero, pořiď si děti, abys mohl vynášet soudy. Když říkám, že jim stačí neznamená to že jiný hry nemají (můžou si vybrat). Navíc stejně hrajou onlajnovky, protože je prostě hrajou všichni okolo, daj se hrát ve škole a na veřejnejch terminálech, který nespravujou lidi jako ty, a nezablokujou ty správný adresy, že. ;)
« Poslední změna: 23 Března 2008, 08:50:39 od karel kudrna »
prostý user
...selským rozumem...

Jehova

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
Re: kam by se dál mělo odebírat uživatelské rozhraní Ubuntu
« Odpověď #24 kdy: 23 Března 2008, 08:55:12 »
Pavelp tobě se evidentně nelíbim žee  :)
Ty sis vzal za svý poslání běhat tady po forech za mnou a jak někam něco napíšu tak hned že si to vykládám blbě a myslim to špatně a ničemu nerozumim  :)
A to jsem tě hned na začátku žádal jestli nemáš takový nutkání abys na mne už nereagoval :)
Tak nevim jestli ses do mně zamiloval nebo mně chceš převychovat :)
U milhouse i když měl připomínku tak sem něak cejtil že to se mnou myslí dobře ... u Tebe ten pocit nemám ...
Tak mne nech na pokoji nebo na každý další co mi budeš vrčet hned za mým příspěvkem a zaměřeno na mně tak budu klikat karmu dolu :)
Zatim jen výstraha protože tě neznám a asi ani nechci znát :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.