Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nahrada za Zoner Photo Studio  (Přečteno 8822 krát)

Ondrej Lacina

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 40
Nahrada za Zoner Photo Studio
« kdy: 10 Července 2006, 10:54:29 »
Prosim, znate nejaky program, ktery by funkcne aspon z casti nahradil Zoner Photo Studio? To je program z Windows, ve kterem se snadno a rychle da upravit velke mnozstvi fotografii. Ja vim ze to vsechno se da udelat v GIMPu, ale nedovedu si moc dobre predstavit upravit v nem 300 fotek co stahnu z fotaku. Snazim se ten program rozjet z wine, ale nejdriv musim wine nastudovat, protoze jsem totalni lama. Nicmene nativni linuxova aplikace by se mi libila vic.


Ondrej Lacina

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 40
Nahrada za Zoner Photo Studio
« Odpověď #2 kdy: 10 Července 2006, 14:46:50 »
Super, dik za ty odkazy. DigiKam s pluginama je asi to co jsem hledal, musim to jeste doma vyzkouset.

frenky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Nahrada za Zoner Photo Studio
« Odpověď #3 kdy: 25 Července 2006, 09:40:58 »
na zoner photo studiu se mi libi jednoduche generovani webu s fotogaleriemi a hromadne prejmenovani souboru podle dat z exifu. Podarilo se ti najit nahradu i za tyto funkce?

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
Nahrada za Zoner Photo Studio
« Odpověď #4 kdy: 25 Července 2006, 15:23:24 »
Obě funkce umí třeba Gwenview a prostřednictvím kipi-pluginu i Digikam. V každém případě to umí i další "prohlížeče" fotek pro Linux  např. Picasa a Xnview.

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Nahrada za Zoner Photo Studio
« Odpověď #5 kdy: 25 Července 2006, 23:45:16 »
Pro webovou galerii doporucuji phalgen. Od uzivatele nic nevyzaduje, jen nakopirujete fotky do adresare na serveru, pripojite soubor se samotnym skriptem a soubor s konfiguraci a o vse ostatni se postara skript ve spolupraci s PHP a GD2 knihovnou (vcetne vygenerovani nahledu). Vse jednoduse konfigurovatelne, ukazka vysledne galerie zde: http://loko.goo.cz/t-galerie/index.php

Phalgen sidlil na adrese http://phalgen.teosoft.cz/ , ktera ale momentalne nejede. V pripade zajmu muzu poslat (doufam ze tim neporusim nejake licencni podminky, melo by to ale byt volne siritelne).

frenky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Nahrada za Zoner Photo Studio
« Odpověď #6 kdy: 28 Července 2006, 14:09:55 »
Me pripada na prvni dojem nejsympatictejsi gwenview, muze dat nekdo blbuvzdorny navod jak v nem rozchodit kipi-pluginy?

MarrLiss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 901
Nahrada za Zoner Photo Studio
« Odpověď #7 kdy: 28 Července 2006, 14:14:51 »
Pokud mas nainstalovany balicke kipi-plugins, tak by mely byt rovnou zintegrovany. V Nastaveni -> Nastavit:Gwenview -> Kipi pluginy je muzes povolovat/zakazovat.
Prestigio Nobile 1590: P-M 740, 1 GB RAM, NV 6600
Ubuntu FF

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1639
Nahrada za Zoner Photo Studio
« Odpověď #8 kdy: 09 Října 2006, 08:39:03 »
Tak jsem vcera stravil u compu dost casu a muzu kontstatovat, ze plnohodnotna nahrada za Zonera v linuxu zatim neni :(. Zoner Photo Studio (verze 9) jsem sice rozchodil pod wine, ale bohuzel ne 100% (treba chybi horni lista s nastavenim programu - coz je dost podstatny zasek). Vyzaduje to IExplorer 5 vyssi, ale to neni problem (mam pod wine IE 6).
Zkousel jsem i vyse uveden programy a googlil a prochazel ruzne servery (ablinuxu.cz). Jako pro me nejlepsi nahrada se jevi gthumb, ale i ten ma do do ZPS dost daleko. Picasa je hezka omalovanka, ale ma problemy s diakritikou a navic
neni moc nastavitelna. Zatim musim uchovat na compu dva systemy (legalni win98) do doby nez objevim neco, co me zavisloti na Billovi zbavi docela.

luposovs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 149
Nahrada za Zoner Photo Studio
« Odpověď #9 kdy: 13 Října 2006, 12:17:34 »
Hromadne upravy fotek resim takto

Dalsi scripty na upravy jsou schovany mezi dalsima nabidkama files,exekute a tak takze nejsou videt.A na co script chybi dodelam v necem jinem.Treba tvorba webgalerie je dost podstatne rychlejsi pomoci scriptu,jednoducha uprava rovnez nez otevru zoner-pouzival sem ve win mam hotovo.Proste na tupou praci scripty na doladeni obrazku editor.
OS Ubuntu Edgy Eft-Window manager Beryl,komunikator Google Talk a Gajim.

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1639
Nahrada za Zoner Photo Studio
« Odpověď #10 kdy: 13 Října 2006, 14:41:42 »
Scripty jsi psal sam nebo jsou z nejakeho programu?
Na konverzi formatu nepotrebuji nahled, na prejmenovani ci upravu exif ci ITPC bych nahled uvital.

luposovs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 149
Nahrada za Zoner Photo Studio
« Odpověď #11 kdy: 13 Října 2006, 16:56:12 »
Neco jsem si napsal neco je z nautilus scripts zkus to vygooglit a hlavne si pozorne precti jak ho pripadne upravit bude to napsany na ty strance.Primej odkaz ti nedam nemam ji ulozenu ale google-nautilus scripts a odtamtud neco primo neco pres odkazy a potom jsem delal par nautilus script pro sebe.
OS Ubuntu Edgy Eft-Window manager Beryl,komunikator Google Talk a Gajim.

Pavel1TU

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 263
    • Můj WEBlog
Nahrada za Zoner Photo Studio
« Odpověď #12 kdy: 16 Října 2006, 17:15:43 »
no Zoner je Zoner, ale fotky mi ničil !!! jediné na co jsem ho používal bylo rovnání fotek a ořez

na to teď používám DIGIKAM a na úpravu XNView (Nconvert)

jako footgalerii můžu doporučit ještě lepší pouze PHP script než je trochu výše od http://php.SOUNDBOSS.cz (sb-photoalbum) náhled na http://sbpa.soundboss.cz/pa_index.php
stačí nakopírovat fotky do podadresářů a samo si to vygeneruje i menu :-)

jinak jsem zjistil že v jednoduchosti je síla -  a to až s LINUXem :-)
Ubuntu 10.04 (9.04), Slack 12.2, Gentoo 10.1
ASUS M2N-E SLI nForce500; AMD Athlon A64 X2 4200+EE; 2G DDR2 800MHz; ASUS EN8500GT PCI-E; HDD 2x320G, AUDIOTRAK-Prodigy-7.1-hifi

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1639
Nahrada za Zoner Photo Studio
« Odpověď #13 kdy: 17 Října 2006, 16:57:14 »
Citace: pavel1tu
no Zoner je Zoner, ale fotky mi ničil !!! jediné na co jsem ho používal bylo rovnání fotek a ořez
na to teď používám DIGIKAM a na úpravu XNView (Nconvert)
Muzes, prosim, blize definovat, jak ti Zoner nicil fotky? Pouzivam jej dost dlouho a na nejake problemy jsem nenarazil.
Jake upravi v XNView myslis? Digikam pouzivas jen na trideni?

Pavel1TU

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 263
    • Můj WEBlog
Nahrada za Zoner Photo Studio
« Odpověď #14 kdy: 19 Října 2006, 14:40:36 »
Citace: Luban
Citace: pavel1tu
no Zoner je Zoner, ale fotky mi ničil !!! jediné na co jsem ho používal bylo rovnání fotek a ořez
na to teď používám DIGIKAM a na úpravu XNView (Nconvert)
Muzes, prosim, blize definovat, jak ti Zoner nicil fotky? Pouzivam jej dost dlouho a na nejake problemy jsem nenarazil.
Jake upravi v XNView myslis? Digikam pouzivas jen na trideni?
ZONER verze5 distribuovany na CD Computer nebo CHIP už nevím, po ukládání JPEG (stupeň komprese 100%) to 3M fotku ukládalo ve velikosti 500k, tedy rozhodně ne 100% kvalitu, koupenej sem nikdy neměl

XNView - hlavně prohlížení, otáčení a ořez(jen teď nevím jestli sem do toho nepoplet verzi pod Wokna), ale zjistil jsem že stejně používá asi NConvert který používám na dávkovou úpravu fotek - zmenšení na 800x600 pro fotoalbum na internetu a zmenšení kvality, dosažené soubory asi 100k

Digikam - prohlížeč pro rodinu v definovaném fotoalbu - jinam je to nepustí, a v TAG mám položku VYVOLAT :-) , testoval jsem úpravu fotek, ale nic moc, co mám FZ20 tak jen ořezávám nebo mažu nežádousí drobnosti z fotek (odpadky atd.)

Úpravy zásadně v GIMP, hlavně odstranění šumu v tmavších oblastech a červené oči a odstrańování objektů
Ubuntu 10.04 (9.04), Slack 12.2, Gentoo 10.1
ASUS M2N-E SLI nForce500; AMD Athlon A64 X2 4200+EE; 2G DDR2 800MHz; ASUS EN8500GT PCI-E; HDD 2x320G, AUDIOTRAK-Prodigy-7.1-hifi

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1639
Nahrada za Zoner Photo Studio
« Odpověď #15 kdy: 19 Října 2006, 14:57:52 »
Zoner pouzivam od verze 7 (legalne) azatim jsem nic podobneho nezaznamenal.

Nemam moc rad reseni "all-in-one", hlavne u hw. Ale u programu na fotky jsem si na to zvykl.
Gimp je super, ale kdyz mam upravit 1000 fotek z tabora (upravou myslim - sem tam orez, korekci urovni,
upravu expozice a doostreni) tak bych z toho zesilel.
Tohle mam v Zoneru za chvilku. Hledam ted alternativu pod linuxem.
Zatim se mi nej libi programy, ktere umi pracovat pomoci pluginu (napr. KIPI pluginy, se kterymi umi pracovat napr. showimg, digikam, gwenview). Bohuzel jsem zatim nenasel zadny vhodny soft pro GNOME.
Na prohlizeni mi velmi vyhovuje gthumb, jak uz tady nekdo psal.

Pavel1TU

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 263
    • Můj WEBlog
Nahrada za Zoner Photo Studio
« Odpověď #16 kdy: 19 Října 2006, 20:39:05 »
posledni co ted testuji je RPhoto, zatim ho mam jen stazene, k instalaci jsem se nedostal, jsem porad v praci :(
Ubuntu 10.04 (9.04), Slack 12.2, Gentoo 10.1
ASUS M2N-E SLI nForce500; AMD Athlon A64 X2 4200+EE; 2G DDR2 800MHz; ASUS EN8500GT PCI-E; HDD 2x320G, AUDIOTRAK-Prodigy-7.1-hifi

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.