Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: HP 6460b nepovoli start ubuntu  (Přečteno 1371 krát)

power1000

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
HP 6460b nepovoli start ubuntu
« kdy: 28 Září 2011, 13:58:04 »
Zdravím.

Doted linux (11.04 64bit) fungoval vicemene v pohode na tomto pocitaci. Problem je ted v tom, ze v grubu normalne vyberu ze chci pustit ubuntu, to se tvari ze se to nacita, takova ta bootovaci opbrazovka ubuntu. Jenze se se to zasekne v tom momente kdy by se melo pak zobrazit prihlasovani a zustane to na bootovaci obrazovce.

Jedinne zmeny co jsem delal:
V ubuntu jsem  v unity pomoci nejakeho prikazu zapnul to, aby to nabidku kazdeho okna zobrazovalo v tom okne, ne na horni liste. Ve windows 7 jsem potom nainstaloval office 2003 a Lazarus a Delphi.


V tom se nezdal byt problem, ale kdyz jsem potom chtel pustit ubuntu a vyzkouset lazaruse v ubuntu, tak doslo k tomuto problemu ze to nenabehlo.

Zkousel jsem i z liveUSB flesky nabootovat, ale skoncilo to uplne stejne (coz nechapu). Dival jsem se i do biosu a zjistil jsem ze nastaveni biosu to nijak zda se neovlivni. Ovsem pokud uvedu nastaveni zabespeceni v biosu a bios na defaultni nastaveni, a kdyz hned potom pustim ubuntu, tak to normalne nabehne. Jenze se asi po pul minute sekne a nejde ovladat, jeste nevím, jestli se to sekne samo, nebo kdyz to zacne pristupovat k síti (seklo se mi to kdyz jsem zacal poustet google chrome, nebo kdyz jsem otevrel sitova pripojeni a chtel se pripojit k lance)

Opravdu ted nevim co s tim mam delat, mozna zkusim vytvorit novy bootovaci usb flashdisk a uvidim jestli me to do nej necha nabootovat. KDyž jo tak zkusim preinstalovat ubuntu, Kdyz ne, tak pak nevim co s tim :(

Asi na to pak pustit HP Recovery, ktery da disk do originalniho stavu, smazat C partition, nainstalovat cisty 7, naisntalovat ubuntu.....to jde o to jestli me to necha nabootovat z usb :-/

Prosim, meli byste nejaky rady co s tím?
Defaultni nastasveni biosu jsem udelal, ale v biosu jsem se nevrtal predtim nez to prestalo jit, to az potom. Navic ted me to nepta jestli se chci prihlasit jako guest (do biosu), coz predtim delalo :-/

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:HP 6460b nepovoli start ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 28 Září 2011, 19:03:46 »
Nečítal som to celé ale skús nabootovať staršie jadro. V grube vyberieš nie to čo si vyberal ale staršie (možno pod položkou previous ubuntu kernel).
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

power1000

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
Re:HP 6460b nepovoli start ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 28 Září 2011, 19:25:28 »
zkusim. Doufam ze to pomuze.  :)

power1000

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
Re:HP 6460b nepovoli start ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 28 Září 2011, 21:33:09 »
Tak to nepomohlo, zase se to zaseklo. Zkousel jsem i nabootovat ze znova udelanyho flashdisku, ale vysledek stejny. Kdyz jsem se pokusil pustit hp recovery (jen abych videl jestli funguje), tak se nacetl nejaka windowsí zaklad na kterem to bezi a pak to vypsalo: HP Recovery Manager: ":recoveryPartitionIndex == bootPartition" a skoncilo to.
Jedinny co si jsem vedom co bych mohl jeste udelat je to, ze jsem menil pismenka jednotek ve windows (ale to jsem dal do puvodniho stavu a nepomohlo to) a taky jsem instaloval Daemon Tools (virtualni mechania).

Fakt netusim, co to vsechno mohlo zpusobit :-/

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:HP 6460b nepovoli start ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 28 Září 2011, 21:40:54 »
Tak jediné, čo majú 2 OS spoločné je GRUB a BIOS. Keďže ti nenaštartuje ani z USB znamená, že budeš musieť pozrieť ten BIOS.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

power1000

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
Re:HP 6460b nepovoli start ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 29 Září 2011, 08:10:01 »
Tak uz jsem dospel trochu dale, zjistil jsem ze to je zpusobeno wifinou, nemoznost startu nejspis zpusobovalo to, ze jsem mel nevim proc zapnuty wlan/lan switch coz delalo to, ze kdyz se pripojila lanka, tak to vyplo wifinu. Potom uz ubuntu najelo. Ovsem zmine seknuti az po startu (kdyz uz to nabehlo) se take vyskytovalo ale jen ve specificky okamzik. Kdyz bezela wifi, bylo to ok, pripojim lanku, ok, vypnu wifi, ok, zapnu wifi - zamrzne. Koukal jsem se do nesvobodnych ovladacu (nebo jak se to jmenuje, proste restricted drivers, nebo aditionals drvivers, ted nevim) a ovladace pro moji wifi kartu (Broadcom 4313 802.11b/g/n) ale zadne tam nejsou. Vím, že když jsem to instaloval předtím, tak mi je to nabídlo, nebo automaticky nainstalovalo. Ale tentokrat jsem to instaloval bez připojeni k internetu a tak mi je to nenabidlo.

Jak je tam mužu nechat nainstalovat? Podle me by mi je to melo nabidnout samo, ale zda se ze to neudelalo.

EDIT: tak mi je to nabidlo a nainstalovano a zda se ze to funguje.....divne :D

tak dik za rady a doufam ze tohle treba jeste nekomu pomuze :)


btw ted se mi nainstalovala jina vrchni lista v unity a zmena designu nejakych prvku, to je tema ovladacema, nebo to byl nejaky systemovy update? :D :D
« Poslední změna: 29 Září 2011, 08:51:21 od power1000 »

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:HP 6460b nepovoli start ubuntu
« Odpověď #6 kdy: 29 Září 2011, 21:41:20 »
Tak uz jsem dospel trochu dale, zjistil jsem ze to je zpusobeno wifinou, nemoznost startu nejspis zpusobovalo to, ze jsem mel nevim proc zapnuty wlan/lan switch coz delalo to, ze kdyz se pripojila lanka, tak to vyplo wifinu. Potom uz ubuntu najelo. Ovsem zmine seknuti az po startu (kdyz uz to nabehlo) se take vyskytovalo ale jen ve specificky okamzik. Kdyz bezela wifi, bylo to ok, pripojim lanku, ok, vypnu wifi, ok, zapnu wifi - zamrzne. Koukal jsem se do nesvobodnych ovladacu (nebo jak se to jmenuje, proste restricted drivers, nebo aditionals drvivers, ted nevim) a ovladace pro moji wifi kartu (Broadcom 4313 802.11b/g/n) ale zadne tam nejsou. Vím, že když jsem to instaloval předtím, tak mi je to nabídlo, nebo automaticky nainstalovalo. Ale tentokrat jsem to instaloval bez připojeni k internetu a tak mi je to nenabidlo.

Jak je tam mužu nechat nainstalovat? Podle me by mi je to melo nabidnout samo, ale zda se ze to neudelalo.

EDIT: tak mi je to nabidlo a nainstalovano a zda se ze to funguje.....divne :D

tak dik za rady a doufam ze tohle treba jeste nekomu pomuze :)


btw ted se mi nainstalovala jina vrchni lista v unity a zmena designu nejakych prvku, to je tema ovladacema, nebo to byl nejaky systemovy update? :D :D
Vyzerá to škaredo? Ako win95? Ak áno tak to sa nespustil gnome-settings-daemon
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

power1000

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
Re:HP 6460b nepovoli start ubuntu
« Odpověď #7 kdy: 16 Října 2011, 22:36:11 »
jj presne tak to vypadalo. Ted uz to je ok a uz se to potom nezobrazilo :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.