Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: virtualní stroj  (Přečteno 8202 krát)

DogegCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
virtualní stroj
« kdy: 19 Května 2021, 13:35:29 »
snazil jsem se udelat herni virtualni stroj ale kdyz jsem to delal podle videa tak mi to nejde spustit a potom mi to spadne a kdyz to spustim znovu tak se mi to pripojuje a nepripoji ale jak restartnu pc tak uz se to pripoji prosim o pomoc co stim mam udelat

singularis

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
Re:virtualní stroj
« Odpověď #1 kdy: 21 Května 2021, 19:57:51 »
K zodpovězení tvé otázky je potřeba trochu víc informací, zatím minimálně: podle jakého videa jsi to zkoušel, jakou máš verzi Ubuntu, jaký druh virtualizace se snažíš použít (VirtualBox? VMware?) a jaké hry tam pak budeš chtít zprovoznit, pak možná přijde na řadu velikost RAM a typ grafického adaptéru.

Obecně ale počítej s tím, že pro náročné 3D hry virtuální herní stroj zprovoznit spíš nepůjde; každá virtualizace ubírá na výkonu a např. VirtualBox neumožní přidělit virtuálnímu počítači víc než 256 MiB grafické RAM, což náročnějším hrám nestačí. (Nicméně, pokud na něm chceš hrát šachy, sudoku a tetris, to půjde bez problémů.)

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:virtualní stroj
« Odpověď #2 kdy: 21 Května 2021, 20:18:29 »
Domnívám se, že tazatel má o virtualizaci poněkud romantické představy - chce to nebýt líný a danou problematiku si řádně prostudovat.
Pak možná zjistí, že to pro jeho zamýšlený účel vhodné není, od virtualizace upustí a použije raději dualboot - při něm mají oba OS k dispozici plný výkon daného stroje.

zkusebak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Re:virtualní stroj
« Odpověď #3 kdy: 23 Května 2021, 07:39:49 »
u herního virtuálu půjde hlavně o 'GPU passthrough' např. u nVidií https://videocardz.com/newz/nvidia-enables-gpu-passthrough-for-virtual-machines-on-geforce-gpus

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.