Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: iTunes a Ubuntu  (Přečteno 7777 krát)

tomubuntu

  • Host
iTunes a Ubuntu
« kdy: 23 Října 2007, 08:04:31 »
Používám iTunes pod Wine. Vše jede, ale nefunguje zobrazení obalů CD. Máte někdo nějaké zkušenosti?

Dále mi nefunguje například zobrazení hrajícího filmu z Totemu na straně krychle, nemůže to souviset?
« Poslední změna: 23 Října 2007, 08:16:25 od tomubuntu »

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: iTunes a Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 23 Října 2007, 10:43:53 »
Možná už to Steve změnil, ale když jsem si naposledy hrál s itunes, byla k zobrazení a stažení obalů potřeba registrace na itunes music store - což sice v čechách není možné, protože tu není itms, ale lze to jakýmsi na googlu dohledatelným způsobem obejít.

IMHO, pokud nepotřebuješ iTunes kvůli nějakým speciálním funkcím (a kromě přehrávání zaDRMovaného AAC a jeho v čechách v podstatě nerealizovatelném nákupu nevím o žádné, kterou by konkurence neměla. Naopak, konkurence třeba umí na rozdíl od itunes přehrávat ogg :) ), myslím, že je lepší použít nějaký nativní linuxový přehrávač - Amarok (ten má obaly určitě), Rhytmbox, Banshee - je jich spousta, ovládají se podobně či stejně, lépe zapadají do linuxového prostředí a potřebují méně paměti a zdrojů (už kvůli ne-potřebě wine).

iTunes player se stává v poslední době stejně spíš "obchodem" než "přehrávačem" (viz. ten otravný ministore dole) a od doby, kdy jedinou relevantní konkurencí byl winamp a jeho klony už uplynulo hodně času - třeba rhytmbox mi přijde intuitivnější a jednodušší na ovládání - méně, ale větších a srozumitelnějších čudlíků + seznam, víc nepotřebuji :).

tomubuntu

  • Host
Re: iTunes a Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 23 Října 2007, 10:53:32 »
Možná už to Steve změnil, ale když jsem si naposledy hrál s itunes, byla k zobrazení a stažení obalů potřeba registrace na itunes music store - což sice v čechách není možné, protože tu není itms, ale lze to jakýmsi na googlu dohledatelným způsobem obejít.

IMHO, pokud nepotřebuješ iTunes kvůli nějakým speciálním funkcím (a kromě přehrávání zaDRMovaného AAC a jeho v čechách v podstatě nerealizovatelném nákupu nevím o žádné, kterou by konkurence neměla. Naopak, konkurence třeba umí na rozdíl od itunes přehrávat ogg :) ), myslím, že je lepší použít nějaký nativní linuxový přehrávač - Amarok (ten má obaly určitě), Rhytmbox, Banshee - je jich spousta, ovládají se podobně či stejně, lépe zapadají do linuxového prostředí a potřebují méně paměti a zdrojů (už kvůli ne-potřebě wine).

iTunes player se stává v poslední době stejně spíš "obchodem" než "přehrávačem" (viz. ten otravný ministore dole) a od doby, kdy jedinou relevantní konkurencí byl winamp a jeho klony už uplynulo hodně času - třeba rhytmbox mi přijde intuitivnější a jednodušší na ovládání - méně, ale větších a srozumitelnějších čudlíků + seznam, víc nepotřebuji :).
Registraci mám, funguje, myslím zobrazení obalů, které mám na místním disku již staženy. Ty se v MS Windows zobrazují ikdyž jsu ohlášený od itunes shopu.
Díky za tipy, přehrávačů mám plný pytel a další zkouším, ale používám iTunes kvůli iPodu a zobrazování obalů CD ve fullscreenu a vyhledávání dle obalů...
Co mě štvalo na iTunes jsem povypínal a listování obaly CD při Party módu je pro mě nezapomenutelný zážitek...
...a vůbec, miluju iTunes :-) je to citová záležitost...

Ale dík... ještě tak rozchodit dálkovku k iTunes...

pinpet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
Re: iTunes a Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 23 Října 2007, 12:37:11 »
ja dam tiez len nejaky typ:
na prehravanie sa mi pod gnome osvedcil "listen"
a na prehravac ipod pouzivam "gtkpod"
niekde som cital ze by to malo ist aj pod amarokom, ale neskusal. co sa tyka prehravania, tak pesnicky z tade prehra kopec prehravacov vratane listenu, amaroku, ...
lenivost je najvacsi bug cloveka

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: iTunes a Ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 23 Října 2007, 13:58:17 »
JJ iPod tiež syncujem gtkpodom, ľahká a príjemná utilitka, i Tunes som v časoch keď som mal Windows nenávidel, tak pomaly mi asi nič iné nechodilo...

A v Amaroku sa to dá, len keď som sa potom pokúsil odpojiť iPod dostal som chybovú hlášku že aplikácia blokuje odpojenie zariadenia >> gtkpod rules :P

tomubuntu

  • Host
Re: iTunes a Ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 23 Října 2007, 14:16:14 »
JJ iPod tiež syncujem gtkpodom, ľahká a príjemná utilitka, i Tunes som v časoch keď som mal Windows nenávidel, tak pomaly mi asi nič iné nechodilo...

A v Amaroku sa to dá, len keď som sa potom pokúsil odpojiť iPod dostal som chybovú hlášku že aplikácia blokuje odpojenie zariadenia >> gtkpod rules :P
Je zajímavé, jak jsou každé Windows jiné. Mně iTunes chodilo a chodí normálně rychle pod Windows i pod Wine. Asi stejně rychle, jako Library ve WinAmpu... Rychleji jsem to viděl jen na Macku...
Ale pro jistotu upřesňuji původní otázku, jestli nevíte někdo
Jak nastavit Ubuntu a Wine, aby se zobrazovaly náhledy obalů CD v iTunes?

srelda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
  • Heart-Shaped Box, Nirvana FTW
    • .:Neoficiální stránka o Kubuntu Mobile:.
Re: iTunes a Ubuntu
« Odpověď #6 kdy: 26 Dubna 2011, 10:14:28 »
Jenom bych měl pár otázek ohledně GTKpod managera:
1) Podporuje taky iPad s iPhonem? Protože když připojím iPhone 4 tak mi neukáže nic vevnitř a vůbec nijak neindikuje že by něco bylo připojeného.
2) Nevadí mu jailbreak?
3) Podporuje funkci "Autofill"?
4) Neměl by někdo nějaký návod na kompletní používání GTKpod?
Předem děkuji za odpověd(i) Srelda.
Ubuntu satanic version user.

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1078
    • Lords Of Tech
Re: iTunes a Ubuntu
« Odpověď #7 kdy: 01 Května 2011, 17:43:38 »
4) skús v konzole: man gtkpod
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

srelda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
  • Heart-Shaped Box, Nirvana FTW
    • .:Neoficiální stránka o Kubuntu Mobile:.
Re: iTunes a Ubuntu
« Odpověď #8 kdy: 31 Května 2011, 23:32:52 »
4) skús v konzole: man gtkpod
Zkoušel jsem vyplivne to spoustu neužitečných informací, nic praktického... proto se ptám lidí, ne stroje :D
Ubuntu satanic version user.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.