Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Lenovo B590 - potíže s instalací Ubuntu 12...  (Přečteno 7481 krát)

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:Lenovo B590 - potíže s instalací Ubuntu 12...
« Odpověď #25 kdy: 14 Března 2014, 10:48:00 »
Nejvíc mě *censored* když jsem zažraný a soustředěný a mám už v hlavě vychytané co na jakém pc dělám a najednou se mě někdo na něco zeptám a úplně mě rozhodí! A stát někomu za zády a ukazovat mu co a jak dělat by sice šlo ale jen za
No to mi dělá často moje drahocenná choť, takže mnohdy raději dělám z jiných prostor... než z domu. Nějak se blbě vysvětluje, že ten server musím udělat TEĎ a nemohu se odpojit (bo bych se taky už nemusel připojit) a že to prádlo prostě musí počkat...  :D :D :D :D :D :D :D 8)


předpokladu že nemám nic lepšího na práci, a také neručím za jeho zdraví! Občas ta ruka vystřelí úplně sama. :D
Tak je to jasné. Ale pro FM1989 by to bylo to nejlepší. A když tak, dají se vzít helmy...

Teď jsem musel na Acer TM2490 klesnout s instalačním mediem. Z USB flashky mi to prostě neprojelo nainstalováním HW.
Musel jsem si to vzít domu, a narvat tam 2 roky staré CD s verzí LTS 12.04.01 a až následně udělat aktualizace...

Asi si budu muset ty CD nosit sebou...
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

fm1989

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re:Lenovo B590 - potíže s instalací Ubuntu 12...
« Odpověď #26 kdy: 16 Března 2014, 23:07:31 »
Ahoj všem!

Bootuju z DVD (tedy ne CD, omlouvám se). V Gparted je vše smazané, v Disk Utility nikoli. Zítra snad nainstaluju Win7 a uvidím, co dál. Každopádně Ubuntu 12.04 opravdu chci a těch 600kč za takový servis mi připadá fér, těším se!


Možné riešenia:
1) Nabootovať Live systém → Vyskúšať Ubuntu (nech sa riadne načíta HW) → Inštalovať Ubuntu → Niečo iné (čiže manuálne rozdelenie disku). Po načítaní oddielov postupne kliknúť na každý oddiel a tlačidlom "ZMAZAŤ" všetky oddiely zmazať, kým neostane tabuľka oddielov prázdna (= čiže ostane súvislý priestor).

Problém prostě je, že mě instalace nepustí ani přes první krok, sekne se to. :-) Nemám tudíž šanci se dostat k oddílům...leda bych měl staré, hůře vypálené (opotřebované) DVD-RW či co.

http://www.ubuntu.cz/podpora/komunitni_placena

No a s tím jestli to bude na počkání se odpovídá těžko, nemohu dopředu vědět kolik budu mít práce a víc jak cca 6 počítačů nedokážu dělat současně. :D Mohu ti akorát slíbit že když to doneseš dopoledne tak odpoledne to bude hotové ;)


Takže to nevidíte neřešitelně! Přestávám to už považovat tedy za takovou anomálii. :-)
Ale napadá mě, zda to fakt není blbým DVD, jelikož obecně musím NtB často klesnout...instalace by se tedy neměla sekat už při prvním kroku, pokud to dobře chápu..?

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:Lenovo B590 - potíže s instalací Ubuntu 12...
« Odpověď #27 kdy: 17 Března 2014, 08:29:48 »
Takže to nevidíte neřešitelně! Přestávám to už považovat tedy za takovou anomálii. :-)
Ale napadá mě, zda to fakt není blbým DVD, jelikož obecně musím NtB často klesnout...instalace by se tedy neměla sekat už při prvním kroku, pokud to dobře chápu..?

Taková otázka. Z toho CD se dostaneš na dvě základní úvodní tabulky ? tj výběr jazyka a výběr co chceš dělat ?
Pokud na tu druhou (tam je spuštění live nebo instalace) tak je tam volba F6 kde můžeš vypnout ACPI zkus to. Občas to pomáhá.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.